Boks

(VIDEO) Tyson Fury znokautował Deontaya Wildera! W ringu totalna demolka!

Za nami wielka gala boksu w Las Vegas i mistrzowski pojedynek o pas WBC kategorii ciężkiej pomiędzy Tysonem Furym (31-0-1, 21 KO) a Deontayem Wilderem (42-2-1, 41 KO). Bez dwóch zdań była to jedna z najgłośniejszych trylogii w historii boksu, która swój zalążek miała już blisko 4 lata temu, kiedy to „Gypsy King” wracał do żywych po depresji i problemach z alkoholem. Na gali w Las Vegas zobaczyliśmy również walkę Polaka – Adama Kownackiego, który przegrał rewanż z Heleniusem. Wynik walki Fury vs Wilder

Tyson Fury vs Deontay Wilder III wynik walki

Początkowo do trzeciego starcia pięściarzy miało dojść już w lipcu, jednak na dwa tygodnie przed galą plany pokrzyżował w obozie Furyego koronawirus. Siłą rzeczy pojedynek został przełożony w czasie na październik. Informacji o chorobie nie przyjął obóz Wildera i był wręcz wściekły i wyczuwali spisek. Fury miał być podobno bez formy i został znokautowany na jednym ze sparingów przed walką i to według „Bronze Bombera” był prawdziwy powód przełożenia walki.

Wilder i jego teorie spiskowe.

Zaraz po drugiej walce, w której Fury pokonał przed czasem Wildera, Deontay zaczął tłumaczyć się swoją dyspozycją i porażką przez strój, w którym wchodził na ring. Ważył za dużo i to miało osłabić jego nogi podczas walki.

Były mistrz zarzucał Fury’emu, że boksował z suniętymi rękawicami, a nawet miał w nich ukryte „tępe narzędzie”. Kolejne oskarżenia były w kierunku trenera Wildera za rzucenie ręcznika w 7 rundzie. Wilder zdecydowanie nie potrafił pogodzić się z tym, że po ponad 5 latach panowania, 10 udanych obronach musiał zwolnić tron WBC dla Brytyjczyka.

Wilder vs Fury III – wielka trylogia

Deontay Wilder razem ze swoimi adwokatami zablokowali hitowe, już dogadane starcie Tysona Furyego z Anthony Joshuą grożąc pozwem sądowym i trzeba było zmieniać plany.

Tym samym w nocy z 9 na 10 października 2021 roku doszło do wielkiej trylogii i pojedynku Fury vs Wilder III.

Relacja z walki

Zamieszanie przed rozpoczęciem walki i spore 15 minutowe opóźnienie. Wilder ponownie zgłosił rękawice Furyego do sprawdzenia! Okazało się jednak, że wszystko w porządku. Strach zaczyna zaglądać już do Bronze Bombera..?

Jak zawsze efektowne wejście do ringu Deontaya Wildera z „dodatkowymi” kilogramami. A Tyson Fury wchodzi w stroju… Rzymianina?! Również Efektownie! Czas na grzmoty, teraz przemówią pięści!!

Runda 1

Sprawdź!  Okolie podgrzewa atmosferę przed walką z Cieślakiem! "Jest dobrym zawodnikiem, ale..."

Pięściarze mega naładowani! Wilder od razu ruszył z ciosami na dół. Amerykanin wypuszcza bomby dobry balans Brytyjczyka. Cały czas Wilder poluje na korpus. Fury klinczuje widać, że czuje respekt do ciosów Wildera. Obszerny sierp Deontaya zapoczątkował świetną serię i Fury w głębokiej defensywie. Mocne rozpoczęcie byłego mistrz!

10-9 Wilder

2 runda

Gypsy King sięga obszerny sierpem i Wilder to odczuł! Lewy prosty prawy na dół Furyego. Prawy prosty Amerykanina i świetny unik na linach Tysona. Fury wpada dwoma ciosami i klincz. Brudny boks nam się zrobił sporo pracy ma ringowy. W końcówce mocno zaatakował Wilder i ponownie klincz. Fury się obudził w tej rundzie 19-19

Runda 3

Dużo klinczu cały czas sędzia ringowy rozdziela raz po raz pięściarzy. Ostrzeżęnie słowne dla Furyego za łapanie głowy Wildera. Deontay mocne 2 ciosy i ponownie klincz. 2 prawe Wildera na zamkniętym w narożniku Furyego! Świetna akcja Furyego i Wilder na deskach po potwornym prawym! Mocno zamroczony! Kanonada od Tysona na koniec rundy i Wilder wraca do narożnika na miękkich nogach!

29-27 Fury!

Sprawdź!  Dzierżoniów Boxing Night: Parzęczewski vs Valentin - Gdzie oglądać? Transmisja

Runda 4

Czy minuta wystarczyła na dojście do siebie Wildera? Deontay klinczuje szuka wyraźnie odpoczynku. Sporo roboty ponownie dla ringowego. Fury szuka obszernego prawego w okolice ucha rywala. Lewy sierp Wildera i ponowienie – prawy na czoło i Fury na deskach!! Wilder idzie na całość kanonada ciosów i Tyson ponownie pada na matę ringu! Wstaje i koniec rundy. Co za walka, co za zwroty akcji! Wilder wrócił z za światów.

37-36 Wilder

Runda 5

Wilder rusza i chce skończyć Furyego! Lewy prosty i lewy sierp od Tysona. Kapitalny prawy Gypsy Kinga i Wilder w opałach! Co za emocje. Brozne Bomber w ataku Fury w narożniku i klincz. Potężne prawy na prawy minimalnie chybione! Idą na otwartą wojnę już. Ponownie prawy zamachowy Wildera trafia.

47-45 Wilder

Runda 6

Prawy na dół Wildera, lewy prosty w odpowiedzi. Lewy sierp Deontaya dochodzi, odczuł to Tyson! prawy na prawy, lewy Wildera i klincz. Dużo walki w zwarciu ponownie. Przyśpiesza Mistrz – seria 3 ciosów od Furyego dochodzi do głowy Wildera. Prawy krótki sierp w odpowiedzi Wildera. Na koniec rundy brudny boks w klinczu. Fury wraca.

56-55 Wilder

Runda 7

Fury zaczyna charakterystyczny dla niego „taniec”. dobre uniki 2 lewe proste i klincz. Po wznowieniu lewy prosty prawy sierp na ucho Wildera! Brudna walka w klinczu na rozerwanie prawy od Furyego! Świetna akcja Tysona potworny prawy i Wilder w opałach na miękkich nogach! Lewy prawy i Wilder opiera się o liny. Świetna runda Gypsy Kinga! 65-65

Runda 8

Wilder w przerwie konsultowany z lekarzem! Lewy prosty Tysona. klincz i ciosy w półdystansie z obu stron. Fury wyraźnie męczy tym Wildera, któremu zaczyna brakować powoli tlenu. lewy prosty prawy z dołu i prawy po przekątnej wykonaniu Brytyjczyka. Kolejny prawy prosto na szczękę i Wilder w opałach! Pachnie kolejnym nokdaunem. Wilder potwornie zmęczony już tylko poluje na jeden cios. Fury wszystko widzi i balansem unika ciosów.

Sprawdź!  Riddick Bowe tłumaczy jak wygrać z Furym: "Jego styl w mojej erze by się nie sprawdził. Złamałbym mu żebro albo dwa"

75-74 Fury

Runda 9

Lekarz na ringu, ale Wilder jeszcze dopuszczony do dalszej walki! Denotay już tylko „człapie” po ringu, nogi nie istnieją. Wilder trafia pojedynczym ciosem. Ofensywa Furyego i Wilder ponownie naruszony! Instynktownie łapie Tysona. Prawy sierp Wildera w odpowiedzi dwa lewe. W końcówce dobra akcja Wildera i trafia dwukrotnie Tysona! 85-83 Fury

Runda 10

Brudny boks w klinczu w którym Król Cyganów czuje się świetnie i zamęcza jeszcze bardziej Wildera, który walczy o przetrwanie! Trafia Fury na ucho i Deontay na deskach! Wilder wstaje sędzia zezwala na walkę i ofensywa Brytyjczyka! świetny lewy prawy i podbródkowy. W końcówce rundy Wilder trafia 3 mocnymi ciosami i Fury zamroczony!! Co tam się dzieje! 95-91 Fury

Runda 11

Mistrzowskie rundy przed nami. Otwarte wymiany podbródkowy Furyego prawy zamachowy mija głowę Brytyjczyka i trafia. Kanonada ciosów od Tyosna prawy sierp kilka podbródkowych a na koniec potworny prawy trafia Wildera i ten pada ciężko na matę! Koniec walko KO Tyson Fury!!

Po szalonej walce pełnej zwrotów akcji Fury nokautuje wykończonego Wildera w 11 rundzie!

11 Runda. Mistrzowskie rundy przed nami. Otwarte wymiany podbródkowy Furyego prawy zamachowy mija głowę Brytyjczyka i trafia. Kanonada ciosów od Tyosna prawy sierp kilka podbródkowych a na koniec potworny prawy trafia Wildera i ten pada ciężko na matę! Koniec walko KO Tyson Fury!!

Szymon

Interesuje się motoryzacją, podróżami, ale przede wszystkim sportami walki, z którymi jestem związany od najmłodszych lat. Już jako dziecko uczęszczałem na treningi boksu, następnie próbowałem swoich sił w MMA, jednak przez kontuzję kolana nie mogłem poświęcić się tej dyscyplinie w stu procentach.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.