Boks

(VIDEO) Adam Kownacki przegrywa rewanż z Heleniusem! Koniec marzeń o wielkim boksie

Za nami rewanżowe starcie Adama Kownackiego (20-2, 15 KO) z Robertem Heleniusem (31-3, 19 KO). Dla Polaka była to priorytetowa walka, na którą musiał czekać ponad 19 miesięcy!

Adam Kownacki vs Robert Helenius walka

Adam Kownacki na walkę z Heleniusem zapowiadał życiową formę i jak wiele razy powtarzał mocno pracował nad zgubieniem cennych kilogramów. Robert cały czas siedział Adamowi w głowie, mógł walczyć dużo wcześniej, ale koniecznie chciał rewanż z Heleniusem, który był odradzany przez managera Polaka.

Polak doskonale znał rangę tego pojedynku i wiedział, że po prostu nie może przegrać. Był po świetnym obozie i jak przyznał w jednym z wywiadów przed drugim starciem z Heleniusem szykował się na ringową wojnę, wyciągnął wnioski i chciał udowodnić, że porażka w 1 pojedynku była tylko przypadkiem:

„Helenius dobrze bije z kontry i na tym zostałem złapany. Byłem lekkomyślny. Każdy bokser w tej dywizji może zadać cios. Każdy, kto widział mnie w ringu, wie, że wychodzę i próbuję zniszczyć rywali. Jak zawsze ta walka będzie pełna akcji. 9 października pokażę wszystkim, że moja ostatnia walka była wypadkiem i że wracam do bycia dawnym sobą.”

Robert Helenius też znał ciężar rewanżowego starcia i jak zapewniał nie zamierzał tego zmarnować. Na celu ma… mistrzostwo świata!

Sprawdź!  Artur Szpilka radzi Różańskiemu, żeby trenował bez "witaminek". Chce testów antydopingowych.

„Moje postrzeganie świata się nie zmieniło. Jestem gotów umrzeć na ringu, aby wygrać. To już ostatnie lata mojej kariery i postawię na szali wszystko, co mam.. Kiedy nadejdzie 9 października, zobaczycie najlepszego Heleniusa w historii. Kiedy wygram drugi raz z Kownackim, chcę walczyć o mistrzowski tytuł.”

Walka Adam Kownacki vs Robert Helenius II

1 runda

Kownacki zaczyna ciosami na dół. Świetna odpowiedź Heleniusa podbródkowym i prostym! Mocno odrzucony Adam! Pierwsze poważne ostrzeżenie. Polak na wstecznym, kolejne potęże ciosy od Fina! Kownacki mocno naruszony Fina w natarciu trafia seriami. Adam przetrwał 1 rundę ale ma mocno zapuchnięte lewe oko. Nie za dobrze to wygląda.

10-9 Helenius

2 runda

Kownacki zaczyna ciosami na dol i Gelenius wpada w klincz. Dobra seria dół góra Kownackiego. Polak w natarciu. Świetny lewy sierp od Baby Face! Helenius w defensywie często łapie klincz. „Nordycki Koszmar” lewym prostym trzyma dystans, ale Adam szybko przechodzi w półdystans i obija doły. Fin obudził się w końcówce rundy, ale zbyt późno.

Adam opanował nerwy 19-19

3 runda

Szybkie lewe Heleniusa. Półdystans i klincz. Korpus mocno obity już u Fina. Lewy prosty i prawy od Roberta dochodzi do celu. Dobry lewy hak od Adama odrzuca Roberta. Lewy Polaka trafia i ponownie klincz. Prawy sierp w końcówce rundy mocno wstrząsnął Kownackim! Adam w odpowiedzi odpowiada ciosem po niżej pasa i mamy przerwę. Po wznowieniu gong i runda za końcówkę dla Fina.

Sprawdź!  (VIDEO) Wilder grzmi przed trzecią walką z Tysonem Furym! "Już raz go znokautowałem. Ta walka skończy się przed czasem"

29-28

4 runda

Oko coraz gorzej wygląda u Adama… 2 lewe proste od Heleniusa. Kownacki przyśpiesza i trafia prawym sierpem! Lewy prosty i ponownie mocny prawy dochodzi do Roberta. lewy prosty i lewy podbródkowy Heleniusa. Adma trochę zwolnił. Prawy dochodzi do Polaka. lewy prosty zaczyna robić robotę dla Fina i utrzymuje Polaka w dystansie. Seria Polaka prawy-lewy i klincz. na koniec rundy prawy na lewy Polaka.

39-37 Helenius

5 runda

Baby Face pprobuje skracać dystans, ale Nordycki Koszmar dobrze pracuje na nogach. Kolejny cios ponizej pasa i ostrzezenie dla Kownackiego! odjęty punkt w ten rundzie Polakowi. Prawy sierp lewy prosty Kownackiego. Fin spycha Adama do defensywy i wyprowadza coraz wiecej ciosów. Sędzia uważnie przygląda się Polakowi. Adam mocno zmęczony i naruszony w koncowce rundy! Helenius zamyka Kownackiego na linach i wyprowadza serie ciosów. Adam ciężko schodzi do narożnika. Runda wyraznie dla Heleniusa 10-8.

Sprawdź!  (VIDEO) Mike Tyson trenuje do kolejnej walki! Powrót legendy już we wrześniu. "Gów*o ci się nie należy! Walcz jak diabli o wszystko"

49-45

6 runda

Być może ostatnia. Lekarz i sędzia sprawdzał Adama. teraz trzeba rzucić wszystko na jedną kartę! Zmęczony Adam czeka co zrobi Fin. A Helenius cały czas pracuje lewym prostym. Prawy na dół od Roberta. Lewe oko Kownackiego domyka się i w każdej chwili walka może zostać przerwana.. Polak idzie do przodu z serią ciosów i mamy klincz. Co się dzieje?! Sędzia ringowy dyskwalifikuje Adama! Lekki cios poniżej pasa od Polaka i mamy koniec! Mocna kontrowersja.

No i niestety Helenius wygrywa w 6 rundzie przez DQ.

EDIT: Podczas odczytania werdyktu zamieszanie.

Adam Kownacki nie przegrał jednak przez dyskwalifikację, jak mówił sędzia kończąc walkę, a przez… techniczny nokaut.

EDIT 2: Chaos i zamieszanie po walce Kownackiego. Polak przegrywa ostatecznie przez technical decision – kontuzja oka.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *