UFC

(VIDEO) Mackenzie Dern przeważała w parterze, ale walka toczona była w stójce! Pewna wygrana Mariny Rodriguez!

Walka wieczoru UFC Vegas 39! Dziś wisienką na torcie jest starcie w damskiej dywizji słomkowej. W pojedynku zmierzą się odpowiednio numer cztery i sześć z TOP10 rankingu, Mackenzie Dern oraz Marina Rodriguez!

Mackenzie Dern to uznana marka w świecie MMA. Choć nie walczyła jeszcze o pas mistrzowski, obecnie znajduje się na najlepszej drodze, aby zostać pierwszą pretendentką. Amerykanka słynąca ze swojego jiu jitsu liczy na wygraną, która przedłuży jej serię do pięciu zwycięstw z rzędu. W czterech ostatnich pojedynkach aż trzykrotnie zdołała poddać rywalki. Hannah Cifers odklepała po dźwigni na kolano, a Randa Markos i Nuna Nunes zrobiły to samo po balasze. Co więcej, wszystkie fighterki poddały się już w pierwszych rundach.

Marina Rodriguez również nie jest no-name’m w żeńskiej dywizji słomkowej. Brazylijka pokonywała już takie marki, jak Jessica Aguillar, Tecia Torres i Michelle Waterson (wszystkie przez jednogłośne decyzje), czy Amandę Ribas (wygrana przez TKO w drugiej rundzie. Rodriguez wiele zdołała także zaliczyć 2 remisy podczas swojej kariery w UFC oraz jedyną w swojej karierze porażkę. Zawodniczką, którą ją pokonała była pierwsza w historii federacji mistrzyni kategorii słomkowej, Carla Esparza.

Przebieg walki

Runda 1

Rodriguez od razu trzyma dystans obawiając się BJJ Dern. Ta z kolei rusza z middle kickiem, który przecina powietrze. Marina atakuje kolano przeciwniczki i wyprowadza spokojny prosty. Podchodzącą Mackenzie atakuje kopnięciem na korpus, jednak w pewnym momencie jej się to nie udało i Dern ruszyła po klincz! Dobrze jednak z linii zeszła Rodriguez. Powoli rusza ona agresywniej, próbuje front kicka i low kicka, a po chwili Mackenzie Dern agresywnie zaszarżowała i zapięła klincz na rodaczce! Łapie ją za nogę, ale Rodriguez przejmuje jej drugą rękę! Marina stara się wywalczyć lepszą pozycję, ale twardo Dern trzyma ją przy sobie. Kolano w wykonaniu Rodriguez i następuje zerwanie klinczu. Poczuła opadnięcie z sił rywalki i podeszła bliżej trafiając ją kilkukrotnie mocno w twarz! Obie zawodniczki ruszyły na siebie jednocześnie, ale żadna nie zgasiła oponentki! Po świetnym kolanie Mariny kończymy rundę.

Sprawdź!  Mariya Agapova po UFC Vegas 39 wyzywa kolejną rywalkę! "Znajdźcie tylko kogoś na zastępstwo, bo się przestraszy!"

Runda 2

Rodriguez zaczyna od kopnięć, ale Dern rusza z uderzeniami i poszła w klincz. Spokojnie jednak przeciwniczka go rozerwała. Przy kolejnej szarży Mackenzie mocno trafiła i sprowadziła Marinę do parteru! Szuka dogodnej pozycji, przy okazji obijając Rodriguez. Marina złapała szyję Dern, która stara się uciec i pokazuje kciuk sędziemu. Obija krótkimi ciosami brzuch rywalki, wyswobadza się i sama szuka balachy! Kapitalne przejście w wykonaniu Dern i wykręca kończyny oponentki! Rodriguez próbuje się wyswobodzić, a Mackenzie trzyma ją połowicznie za szyję! Marina szuka sposobu na wyjście, a Dern wpina się do niej całkowicie! Dosiad w wykonaniu Mackenzie i krótki ground-and-pound! Wyklucza ręce rywalki i mocnymi ciosami zasypuje Rodriguez Dern! Odsłonę kończy zajmując dominującą pozycję z góry!

Runda 3

Dern poczuła krew, a Rodriguez z kolei wie, że ostatnią rundę musi spisać na straty. Kopie Marina i wyprowadza sierpowe na twarz Mackenzie. Przestrzela Rodriguez, Dern zaczyna unikać ciosów i może szukać sprowadzenia. Po chwili jednak otrzymuje mocny high kick, ale zdołała podnieść rękę. Dern nie rzuca się na rywalkę, daje jej się wyszumieć i powoli rozpoczyna swój atak. Po próbie klinczu obrywa jednak od Mariny! Dern musi uważać, bo ewidentnie widać przewagę Rodriguez w stójce. Marina podchodzi coraz bliżej, zachowuje jednak rozsądny dystans. Trafia Dern raz za razem w głowę i dobrze schodzi unikając jej uderzeń. Marina dobrze odsuwa rywalkę frontalnymi kopnięciami na korpus i podchodzi z serią prostych na twarz rywalki! Dobry middle kick Rodriguez, a po chwili Mackenzie Dern rusza w klincz! Do końca pozostaje 20-kilka sekund, łapie Marinę za nogę, ale obrywa przy tym wieloma ciosami, a na koniec rundy kolanem!

Sprawdź!  (VIDEO) Tim Elliot pokazał się z dobrej strony, ale to Matheus Nicolau był lepszy! Jednogłośna wygrana Brazylijczyka po znakomitej walce!

Runda 4

Rodriguez agresywnie rusza z kombinacją na twarz Dern. Ta stara się odpowiedzieć low kickiem, a po chwili otrzymuje kopnięcie na krocze. Po chwili dla fighterki wracamy do akcji. Marina jest aktywna, dużo się rusza i wyprowadza zdecydowanie więcej uderzeń. Mackenzie próbuje też coś zrobić, jednak wygląda niestety bardzo jednowymiarowo. Rodriguez próbuje front kicka na tułów, jest on jednak niecelny i może to jest sposób Dern na sprowadzenie walki do parteru. Marina jednak cały czas dobrze odpycha oponentkę. Rodriguez podchodzi i trafia mocnym sierpem i ciosem na korpus! Mackenzie na 2 minuty przed końcem próbuje krótkiej kombinacji i pójścia w klincz, ale sama nadziewa się zaraz na kontrę Mariny! I ponownie Rodriguez rusza po niecelnym uderzeniu Dern! Dobrze trafiła kilka razy Marina. Pod koniec rundy Dern udanie sprowadza rywalkę! Dosiad z góry to pozycja wymarzona dla Mackenzie! Pracuje ona nad przeciwniczką, stara się wyprostować rękę…. Ale Rodriguez ratuje syrena!

Sprawdź!  Przez Gamrota Masvidal nie zawalczył z Edwardsem? Polak przeprosił po ostatniej wygranej: "Była taka sytuacja w ATT, że tak samo pękły żebra"

Runda 5

Dern od razu ostro podchodzi do przeciwniczki! Od pierwszych sekund Mackenzie napiera, ale już po 45 sekundach to Marina wyprowadza swoje bardzo mocne uderzenia! Mackenzie Dern ewidentnie szuka wejścia w klincz, ale jest to czytelne dla Rodriguez. Marina posłała mocny lewy, ale nie był on całkowicie celny. Dwa low kicki w jej wykonaniu, a po chwili Dern spróbowała sprowadzenia! Rodriguez dobrze skraca dystans i trafia rywalkę mocnymi uderzeniami. Dern nie odpowiada na uderzenia Brazylijki i zdaje się ich nawet nie blokować. Rodriguez wyprowadza kombinacje dwóch uderzeń, ale prawie zawsze co najmniej jedno z nich jest celne. Znów na minutę przed końcem Mackenzie poszła w klincz, jednak starsza przeciwniczka dobrze ją kontroluje i nie daje się obalić. Na ostatnie 10 sekund ruszyła jeszcze Marina Rodriguez z wybuchową szarżą i zdaje się, że był to stempel, pieczętujący jej wygraną!

Oficjalny werdykt: Marina Rodriguez wygrywa przez jednogłośną decyzję sędziów!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.