UFC

(VIDEO) Mackenzie Dern przeważała w parterze, ale walka toczona była w stójce! Pewna wygrana Mariny Rodriguez!

Walka wieczoru UFC Vegas 39! Dziś wisienką na torcie jest starcie w damskiej dywizji słomkowej. W pojedynku zmierzą się odpowiednio numer cztery i sześć z TOP10 rankingu, Mackenzie Dern oraz Marina Rodriguez!

Mackenzie Dern to uznana marka w świecie MMA. Choć nie walczyła jeszcze o pas mistrzowski, obecnie znajduje się na najlepszej drodze, aby zostać pierwszą pretendentką. Amerykanka słynąca ze swojego jiu jitsu liczy na wygraną, która przedłuży jej serię do pięciu zwycięstw z rzędu. W czterech ostatnich pojedynkach aż trzykrotnie zdołała poddać rywalki. Hannah Cifers odklepała po dźwigni na kolano, a Randa Markos i Nuna Nunes zrobiły to samo po balasze. Co więcej, wszystkie fighterki poddały się już w pierwszych rundach.

Marina Rodriguez również nie jest no-name’m w żeńskiej dywizji słomkowej. Brazylijka pokonywała już takie marki, jak Jessica Aguillar, Tecia Torres i Michelle Waterson (wszystkie przez jednogłośne decyzje), czy Amandę Ribas (wygrana przez TKO w drugiej rundzie. Rodriguez wiele zdołała także zaliczyć 2 remisy podczas swojej kariery w UFC oraz jedyną w swojej karierze porażkę. Zawodniczką, którą ją pokonała była pierwsza w historii federacji mistrzyni kategorii słomkowej, Carla Esparza.

Przebieg walki

Runda 1

Rodriguez od razu trzyma dystans obawiając się BJJ Dern. Ta z kolei rusza z middle kickiem, który przecina powietrze. Marina atakuje kolano przeciwniczki i wyprowadza spokojny prosty. Podchodzącą Mackenzie atakuje kopnięciem na korpus, jednak w pewnym momencie jej się to nie udało i Dern ruszyła po klincz! Dobrze jednak z linii zeszła Rodriguez. Powoli rusza ona agresywniej, próbuje front kicka i low kicka, a po chwili Mackenzie Dern agresywnie zaszarżowała i zapięła klincz na rodaczce! Łapie ją za nogę, ale Rodriguez przejmuje jej drugą rękę! Marina stara się wywalczyć lepszą pozycję, ale twardo Dern trzyma ją przy sobie. Kolano w wykonaniu Rodriguez i następuje zerwanie klinczu. Poczuła opadnięcie z sił rywalki i podeszła bliżej trafiając ją kilkukrotnie mocno w twarz! Obie zawodniczki ruszyły na siebie jednocześnie, ale żadna nie zgasiła oponentki! Po świetnym kolanie Mariny kończymy rundę.

Sprawdź!  (VIDEO) Pokaz kapitalnych umiejętności! Mackenzie Dern znów wygrywa!

Runda 2

Rodriguez zaczyna od kopnięć, ale Dern rusza z uderzeniami i poszła w klincz. Spokojnie jednak przeciwniczka go rozerwała. Przy kolejnej szarży Mackenzie mocno trafiła i sprowadziła Marinę do parteru! Szuka dogodnej pozycji, przy okazji obijając Rodriguez. Marina złapała szyję Dern, która stara się uciec i pokazuje kciuk sędziemu. Obija krótkimi ciosami brzuch rywalki, wyswobadza się i sama szuka balachy! Kapitalne przejście w wykonaniu Dern i wykręca kończyny oponentki! Rodriguez próbuje się wyswobodzić, a Mackenzie trzyma ją połowicznie za szyję! Marina szuka sposobu na wyjście, a Dern wpina się do niej całkowicie! Dosiad w wykonaniu Mackenzie i krótki ground-and-pound! Wyklucza ręce rywalki i mocnymi ciosami zasypuje Rodriguez Dern! Odsłonę kończy zajmując dominującą pozycję z góry!

Runda 3

Dern poczuła krew, a Rodriguez z kolei wie, że ostatnią rundę musi spisać na straty. Kopie Marina i wyprowadza sierpowe na twarz Mackenzie. Przestrzela Rodriguez, Dern zaczyna unikać ciosów i może szukać sprowadzenia. Po chwili jednak otrzymuje mocny high kick, ale zdołała podnieść rękę. Dern nie rzuca się na rywalkę, daje jej się wyszumieć i powoli rozpoczyna swój atak. Po próbie klinczu obrywa jednak od Mariny! Dern musi uważać, bo ewidentnie widać przewagę Rodriguez w stójce. Marina podchodzi coraz bliżej, zachowuje jednak rozsądny dystans. Trafia Dern raz za razem w głowę i dobrze schodzi unikając jej uderzeń. Marina dobrze odsuwa rywalkę frontalnymi kopnięciami na korpus i podchodzi z serią prostych na twarz rywalki! Dobry middle kick Rodriguez, a po chwili Mackenzie Dern rusza w klincz! Do końca pozostaje 20-kilka sekund, łapie Marinę za nogę, ale obrywa przy tym wieloma ciosami, a na koniec rundy kolanem!

Sprawdź!  Alexander Volkanovski z nowym rywalem na UFC 273! Wybór skomentował Henry Cejudo!

Runda 4

Rodriguez agresywnie rusza z kombinacją na twarz Dern. Ta stara się odpowiedzieć low kickiem, a po chwili otrzymuje kopnięcie na krocze. Po chwili dla fighterki wracamy do akcji. Marina jest aktywna, dużo się rusza i wyprowadza zdecydowanie więcej uderzeń. Mackenzie próbuje też coś zrobić, jednak wygląda niestety bardzo jednowymiarowo. Rodriguez próbuje front kicka na tułów, jest on jednak niecelny i może to jest sposób Dern na sprowadzenie walki do parteru. Marina jednak cały czas dobrze odpycha oponentkę. Rodriguez podchodzi i trafia mocnym sierpem i ciosem na korpus! Mackenzie na 2 minuty przed końcem próbuje krótkiej kombinacji i pójścia w klincz, ale sama nadziewa się zaraz na kontrę Mariny! I ponownie Rodriguez rusza po niecelnym uderzeniu Dern! Dobrze trafiła kilka razy Marina. Pod koniec rundy Dern udanie sprowadza rywalkę! Dosiad z góry to pozycja wymarzona dla Mackenzie! Pracuje ona nad przeciwniczką, stara się wyprostować rękę…. Ale Rodriguez ratuje syrena!

Sprawdź!  Sean O'Malley marzy o spotkaniu z legendą: "Był mega szybki. Muszę się z nim zmierzyć!"

Runda 5

Dern od razu ostro podchodzi do przeciwniczki! Od pierwszych sekund Mackenzie napiera, ale już po 45 sekundach to Marina wyprowadza swoje bardzo mocne uderzenia! Mackenzie Dern ewidentnie szuka wejścia w klincz, ale jest to czytelne dla Rodriguez. Marina posłała mocny lewy, ale nie był on całkowicie celny. Dwa low kicki w jej wykonaniu, a po chwili Dern spróbowała sprowadzenia! Rodriguez dobrze skraca dystans i trafia rywalkę mocnymi uderzeniami. Dern nie odpowiada na uderzenia Brazylijki i zdaje się ich nawet nie blokować. Rodriguez wyprowadza kombinacje dwóch uderzeń, ale prawie zawsze co najmniej jedno z nich jest celne. Znów na minutę przed końcem Mackenzie poszła w klincz, jednak starsza przeciwniczka dobrze ją kontroluje i nie daje się obalić. Na ostatnie 10 sekund ruszyła jeszcze Marina Rodriguez z wybuchową szarżą i zdaje się, że był to stempel, pieczętujący jej wygraną!

Oficjalny werdykt: Marina Rodriguez wygrywa przez jednogłośną decyzję sędziów!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.