Boks

Dereck Chisora gotowy na wielkie wyzwanie! „Odradzają mi tę walkę, ale chcę się z nim zmierzyć!

Dereck Chisora na przekór swojemu trenerowi nastawia się na walkę z Deontayem Wilderem! Brytyjczyk jest gotów podjąć Amerykanina w kolejnym pojedynku.

Nie ma najlepszej passy w ostatnich latach Dereck Chisora. Brytyjczyk, który w 2019 roku znokautował już w drugiej rundzie Artura Szpilkę, a 3 miesiące później, zdobywając zawakowany pas WBO Inter-Continental wagi ciężkiej, Davida Price’a w czwartej zaliczył zjazd w dół. Urodzony w Zimbabwe pięściarz przegrał 3 kolejne pojedynki z rzędu – z Oleksandrem Usykiem oraz dwukrotnie z Josephem Parkerem przez decyzje.

W stawce wszystkich tych walk był utracony na rzeczy Ukraińca tytuł. Chisora mimo 38 lat na karku nie zamierza zawieszać jednak rękawic na kołku. Choć trener zawodnika, Dave Coldwell, odradza mu potyczkę z Deontayem Wilderem, to właśnie były mistrz świata WBC królewskiej kategorii wagowej jest celem Derecka Chisory:

– Jedni mi ten pojedynek odradzają, inni wręcz do niego namawiają… Koniec końców wszystko zależy ode mnie. Decyzja należy do mnie, a ja mówię Wilderowi: „tak”!

Jeśli walka jest dobra, to oczywiście, że ją biorę. Myślę, że to niezłe zestawienie, więc tak, chcę się zmierzyć z Wilderem. W porównaniu do większości pięściarzy, ja lubię wyzwania.

„The Bronze Bomber” po raz ostatni w kwadratowym pierścieniu pojawił się w październiku. W trylogii z Tysonem Furym Amerykanin padł przez KO w przedostatniej rundzie. Kilkanaście miesięcy wcześniej Deontay Wilder stracił pas mistrza świata WBC dywizji ciężkiej właśnie na rzecz „Króla Cyganów”.

Sprawdź!  Coraz bliżej walki unifikacyjnej w wadze ciężkiej. Promotor Fury’ego zabrał głos!

Źródło: iFL TV

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.