UFC

Dustin Poirier chętny na walkę bokserską! Wskazał potencjalnego rywala

Dustin Poirier przyznaje, że niebawem również i on może zadebiutować w bokserskim ringu. „The Diamond” zdradził nawet, z kim byłby chętny zawalczyć.

Poirier stoczył w ubiegłym miesiącu prawdopodobnie ostatnią walkę o pas mistrzowski UFC. Amerykanin został poddany przez Islama Makhacheva w ostatniej rundzie. Po starciu przyznał Joe Roganowi, że być może nie zobaczymy go więcej w oktagonie.

Narrację zmienił niebawem i poinformował, że czeka nas jeszcze „Ostatni Taniec Diamentu”. Klubowy kolega Mateusza Gamrota wyzywał już na rewanż Islama Makhacheva oraz na tetralogię Conora McGregora.

Dustin Poirier chętny na walkę w boksie

Czołowy zawodnik dywizji lekkiej UFC przyznał w rozmowie z Arielem Helwanim, że byłby chętny na bokserski debiut:

Walka w boksie? Oczywiście, że by mnie podekscytowała. Jak najbardziej. Zmiana tempa, zupełnie inny obóz, w ogóle coś innego. Trenuję MMA już jakiś czas, kocham przygotowania i samą walkę. Ale gdybym zdecydował się na czysty boks, miałbym obóz, który byłby zdecydowanie mniejszym obciążeniem dla ciała. Zero zapasów, jiu-jitsu, tylko boks, bieganie, pływanie… Brzmi spoko.

Dziennikarz dopytał, z kim Poirier chciałby zmierzyć się w „kwadratowym pierścieniu”? Dustin wskazał zwycięzcę ubiegłotygodniowej walki, z którym sam swego czasu miał się zmierzyć w oktagonie:

Sprawdź!  (VIDEO) UFC przypomina starcie Jędrzejczyk z Weili! Polka wielkim underdogiem sobotniego rewanżu!

Zawalczyłbym z Natem Diazem, zawalczyłbym. Czy to w MMA, czy w boksie, choć preferowałbym zmierzyć się z nim w boksie.

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.