UFC

(VIDEO) Kolejne KO! Rafael Fiziev obrotówką kończy swojego rywala!

Przed nami pojedynek z serii tych, przy których lepiej nie mrugać! Na UFC Vegas 44 w kategorii lekkiej Brad Riddell podejmie „Atamana” – Rafaela Fizieva!

Brad Riddel po raz 2 w tym roku i po raz 5 w karierze wyjdzie do oktagonu na UFC Vegas 44. Niepokonany w UFC Nowozelandczyk poległ w dotychczasowych starciach tylko raz. W największej federacji MMA każda z walk kończyła się decyzjami – trzykrotnie jednogłośnie i raz niejednogłośną decyzją. Udało mu się pokonać między innymi Drew Dobera, czy Magomeda Mustafaeeva, który jako jedyny zwyciężył z dzisiejszym rywalem „Quake’a”.

Tym jest 28-letni Rafael Fiziev. Reprezentant Kirgistanu wraca do oktagonu po wygranej jednogłośną decyzją z Bobby’m Greenem na UFC 265. Popularny „Ataman” właśnie po tym kapitalnym boju dość nietypowo wyzwał… Hasbullę, ale jednak spotka się z Bradem Riddellem. Fiziev, jak było wspomniane, przegrał tylko raz w 2019 roku. Od tamtej pory zwyciężył czterokrotnie i dziś będzie chciał ponownie wyżej wspiąć się w drabince rankingu kategorii lekkiej.

Przebieg walki

Runda 1

Brad Riddel straszy prostymi, Fiziev wyprowadza middle kicka. Dużo szachowania na początku walki. W końcu Quake wyprowadza kopnięcie na prawą stronę żeber, zaraz odpowiada fighter z Kirgistanu. Dużo kopnięć z jego strony, jednak nie są one w pełni celne. Nowozelandczyk czeka na ciosy Atamana i stara się kontrować lewą ręką. Riddel podchodzi blisko oponenta, a ten znakomicie kontruje szybkimi potrójnymi kombinacjami. Nie boi się miksować sierpów z kopnięciami Rafael Fiziev! Quake znów próbuje prostych, ale daje się zamknąć na siatce. Ataman wyprowadza tam niecelnego high kicka, a zaraz kontruje atak Nowozelandczyka prostym sierpem! Kopnięcia z obu stron i na nogi i na korpus, ale zaraz mamy koniec tej wyrachowanej rundy.

Sprawdź!  (VIDEO) Brutalny NOKAUT Alexa Pereiry! "Poatan" idzie po Israela Adesanyę!

Runda 2

Fiziev rozpoczął mocnym atakiem zakończonym prawym, zaraz rusza Nowozelandczyk. Brad Riddel wyprowadza mocnego low kicka, zaraz dokłada proste. Rafael Fiziev znakomicie kontruje doskakującego Quake’a krótkimi hakami i podbródkowymi. Znów dociska ruchami oponenta do siatki i atakuje tam prawym łokciem. Riddel szuka możliwości, podchodzi blisko i mamy kapitalne wymiany krótkich ciosów! Zaczął atakować pięściami na korpus Kirgiza, dobrze jednak zachowuje się Ataman. I wyprowadza latające kolano! Został jednak przyblokowany i spiął w klinczu Riddela. Low kick na lewą nogę, a zaraz Quake po prawym na nos kontruje low kickiem.

Runda 3

Obu zawodnikom zależy chyba na skończeniu przed czasem, bo ruszyli na siebie z szybkimi, mocnymi ciosami! Riddel ruszył po udane sprowadzenie, a zaraz połowicznie zajął plecy Nowozelandczyk. Rafael Fiziev wyprowadza krótkie uderzenia, szuka kombinacji, ale świetnie Brad Riddel się uchyla. Dużo pracuje lewym prostym i ponownie szuka sprowadzenia. Ataman twardo stoi na nogach i uderza sierpy, a zaraz WYPROWADZA OBROTOWE KOPNIĘCIE NA GŁOWĘ! HERB DEAN KOŃCZY STARCIE JESZCZE ZANIM BRAD RIDDEL TRAFIA NA DESKI!

Sprawdź!  (VIDEO) Chris Curtis znów kończy rywala! Znakomity występ "The Action Mana" po miesiącu przerwy!

Wynik: Rafael Fiziev wygrywa przez KO w 3 rundzie!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.