UFC

(VIDEO) Kolejne KO! Rafael Fiziev obrotówką kończy swojego rywala!

Przed nami pojedynek z serii tych, przy których lepiej nie mrugać! Na UFC Vegas 44 w kategorii lekkiej Brad Riddell podejmie „Atamana” – Rafaela Fizieva!

Brad Riddel po raz 2 w tym roku i po raz 5 w karierze wyjdzie do oktagonu na UFC Vegas 44. Niepokonany w UFC Nowozelandczyk poległ w dotychczasowych starciach tylko raz. W największej federacji MMA każda z walk kończyła się decyzjami – trzykrotnie jednogłośnie i raz niejednogłośną decyzją. Udało mu się pokonać między innymi Drew Dobera, czy Magomeda Mustafaeeva, który jako jedyny zwyciężył z dzisiejszym rywalem „Quake’a”.

Tym jest 28-letni Rafael Fiziev. Reprezentant Kirgistanu wraca do oktagonu po wygranej jednogłośną decyzją z Bobby’m Greenem na UFC 265. Popularny „Ataman” właśnie po tym kapitalnym boju dość nietypowo wyzwał… Hasbullę, ale jednak spotka się z Bradem Riddellem. Fiziev, jak było wspomniane, przegrał tylko raz w 2019 roku. Od tamtej pory zwyciężył czterokrotnie i dziś będzie chciał ponownie wyżej wspiąć się w drabince rankingu kategorii lekkiej.

Przebieg walki

Runda 1

Brad Riddel straszy prostymi, Fiziev wyprowadza middle kicka. Dużo szachowania na początku walki. W końcu Quake wyprowadza kopnięcie na prawą stronę żeber, zaraz odpowiada fighter z Kirgistanu. Dużo kopnięć z jego strony, jednak nie są one w pełni celne. Nowozelandczyk czeka na ciosy Atamana i stara się kontrować lewą ręką. Riddel podchodzi blisko oponenta, a ten znakomicie kontruje szybkimi potrójnymi kombinacjami. Nie boi się miksować sierpów z kopnięciami Rafael Fiziev! Quake znów próbuje prostych, ale daje się zamknąć na siatce. Ataman wyprowadza tam niecelnego high kicka, a zaraz kontruje atak Nowozelandczyka prostym sierpem! Kopnięcia z obu stron i na nogi i na korpus, ale zaraz mamy koniec tej wyrachowanej rundy.

Sprawdź!  Jan Błachowicz kolejny raz skazywany na porażkę przez ekspertów! Adesanya faworytem.

Runda 2

Fiziev rozpoczął mocnym atakiem zakończonym prawym, zaraz rusza Nowozelandczyk. Brad Riddel wyprowadza mocnego low kicka, zaraz dokłada proste. Rafael Fiziev znakomicie kontruje doskakującego Quake’a krótkimi hakami i podbródkowymi. Znów dociska ruchami oponenta do siatki i atakuje tam prawym łokciem. Riddel szuka możliwości, podchodzi blisko i mamy kapitalne wymiany krótkich ciosów! Zaczął atakować pięściami na korpus Kirgiza, dobrze jednak zachowuje się Ataman. I wyprowadza latające kolano! Został jednak przyblokowany i spiął w klinczu Riddela. Low kick na lewą nogę, a zaraz Quake po prawym na nos kontruje low kickiem.

Runda 3

Obu zawodnikom zależy chyba na skończeniu przed czasem, bo ruszyli na siebie z szybkimi, mocnymi ciosami! Riddel ruszył po udane sprowadzenie, a zaraz połowicznie zajął plecy Nowozelandczyk. Rafael Fiziev wyprowadza krótkie uderzenia, szuka kombinacji, ale świetnie Brad Riddel się uchyla. Dużo pracuje lewym prostym i ponownie szuka sprowadzenia. Ataman twardo stoi na nogach i uderza sierpy, a zaraz WYPROWADZA OBROTOWE KOPNIĘCIE NA GŁOWĘ! HERB DEAN KOŃCZY STARCIE JESZCZE ZANIM BRAD RIDDEL TRAFIA NA DESKI!

Sprawdź!  UFC Vegas 79: Karta walk. Kto walczy na gali? Transmisja Fiziev vs Gamrot

Wynik: Rafael Fiziev wygrywa przez KO w 3 rundzie!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.