UFC

(VIDEO) CIĘŻKIE KO w ostatniej rundzie walki wieczoru! Rafael Fiziev pnie się w górę rankingu!

W walce wieczoru UFC Vegas 58 spotkali się dwaj zawodnicy z czołówki naszpikowanej gwiazdami kategorii lekkiej. Były champion Rafael Dos Anjos zmierzył się z szarżującym Rafaelem Fizievem.

Popularny “RDA” zdecydował się wrócić do wagi lekkiej po nieudanej przygodzie w dywizji półśredniej i odniósł już dwie wygrane przez decyzje. Paul Felder postawił opór i po 5. rundach usłyszeliśmy niejednogłośną decyzję, a po 2-letniej przerwie Rafael Dos Anjos urządził masakrę i zwyciężył jednogłośną decyzją z Renato Moicano. 37-letni Brazylijczyk liczy, że uda mu się jeszcze raz sięgnąć po koronę dywizji lekkiej.

Na jego drodze stanął Rafael Fiziev. Popularny “Ataman” doświadczenie w sportach walki zbierał w kickboxingu, gdzie stoczył 47 pojedynków, z których wygrał aż 39. Fighter, który reprezentuje Azerbejdżan, dał się już poznać znakomitymi występami w największej na świecie federacji MMA. Fiziev dał prawdziwe show pokonując Bobby’ego Greena na UFC 265 w ubiegłym roku, a później jeszcze kapitalną obrotówką skończył Brada Riddella.

Rafael Dos Anjos vs. Rafael Fiziev – relacja

Runda 1

Fiziev zaczyna od mocnego kopnięcia na brzuch, choć niecelnego. Odpowiada mu tym samym „RDA”, idą w wymiany fighterzy. Dobrze trafia lewym hakiem „Ataman”, a były mistrz rusza po obalenie zamykając rywala na siatce. Fiziev umie się dobrze bronić przed sprowadzeniami, Brazylijczyk mocno uderza kolanem w udo. Zerwanie klinczu, „Ataman” od razu rusza z latającym kolanem! Nie było to kończąca akcja, ale zaraz idzie kolejna taka! Na wielkim luzie walczy Fiziev, a Dos Anjos znów idzie w nogi. „RDA” zrywa klincz na siatce i wyprowadza krótki łokieć. Zaraz Fiziev wyprowadza jeszcze mocną serię na głowę rywala!

Sprawdź!  Ogromny faworyt w walce Oleksiejczuk vs Alvey! Polak w ten weekend powraca do klatki UFC!

Runda 2

„Ataman: próbuje wysokiego kopnięcia, trafia powietrze. Rafael Dos Anjos ruszył po middle kick, wyłapał jego nogę rywal i zapiął klincz, który jednak zerwał, a zaraz trafił kciukiem w oko byłego mistrza. Dobre kombinacje od razu po powrocie do akcji w wykonaniu Fizieva, a Dos Anjos próbował sprowadzenia. Szybko odpuszcza klincz i fighterzy wracają na środek klatki. „RDA” mocno trafia lewym prostym, posyła też kopnięcie na żebra. Rafael Fiziev pozostaje aktywny, dobrze kopie i myląc uderza lewym sierpem. Dos Anjos rusza po mocne obalenie, ale kapitalnie wybronił się „Ataman”! Atakuje Brazylijczyk kombinacją zakończoną podbródkowym. Fiziev odpowiada swoimi kombinacjami, które naprawdę odczuwa „RDA”. Szuka potężnego overhanda były champion, ale sędzia kończy odsłonę.

Runda 3

Dużo ruchu na środku klatki, Dos Anjos szybko idzie w klincz na siatce. Brazylijczyk zastawia nogi Fizieva i próbuje przewrócić rywala. Świetnie jednak broni się „Ataman”. Upomniany przez sędziego były mistrz, próbuje obalić za jedną nogę, ale Fiziev szybko ucieka i wyprowadza kopnięcia na korpus. „RDA” jednak niemal natychmiast idzie w nogi i znów zawodnicy kończą w klinczu na siatce. Ucieka „Ataman” i wraca do kopania na środku klatki. Brazylijczyk nie pozostaje bierny, odpowiada low kickami i prostymi. Proste byłego championa, a Fiziev ponownie atakuje latającym kolanem. Szybko latają ręce i nogi Rafaela Fizieva, dokłada też mocny, krótki łokieć.

Runda 4

Dos Anjos wkracza na swój teren – zaliczył już w końcu 11 main eventów. Fiziev stara się pokazać, że nie będzie odstawać, wyprowadzając kombinacje. Brazylijczyk znów zapina klincz na siatce, a „Ataman” kiedy może, wyprowadza częste kombinacje z różnych kątów. „RDA” atakuje latającym kolanem! Rusza w klincz, ale odpuszcza i to przeciwnik znajduje się na zewnętrznej. „Ataman” atakuje, gdy walka wraca na środek klatki, a Dos Anjos szuka sprowadzenia. Mocny podbródkowy Brazylijczyka, idzie w nogi i tym razem obala po podniesieniu oponenta! Fiziev odsunął się pod klatkę, „RDA” trzyma mocną klamrę rękoma. Wstał jeszcze na ostatnie 3 sekundy Rafael Fiziev i wyłapał mocny łokieć.

Runda 5

Fiziev mocno zaczyna, kopie w brzuch. Dobry prosty Brazylijczyka, ale odpowiada Fiziev kapitalnym lewym sierpem! Dos Anjos pada na matę, a sędzia natychmiast kończy walkę!

Oficjalny wynik: Rafael Fiziev wygrywa walkę przez KO w 5. rundzie!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.