UFC

UFC 293. Volkov poddał Tuivasę! Dominacja Rosjanina w Sydney [VIDEO]

Co-main eventem UFC 293 była walka w wadze ciężkiej. Miejscowy fighter Tai Tuivasa zmierzył się z rosyjskim kolosem – Alexandrem Volkovem.

-> Odbierz bonusy i oglądaj na żywo!

Popularny „Bam Bam” nie mógł zaliczyć 2022 roku do udanych. Australijczyk stoczył w UFC 3 walki, ale wygrał tylko pierwszą z nich – z Derrickiem Lewisem. Później jednak został znokautowany przez Ciryla Gane, a w grudniu w niecałą minutę skończył go Sergei Pavlovich.

Na UFC 293 Tai Tuivasa spotkał się z Alexandrem Volkovem. Rosjanin wchodził do oktagonu z ponad 2 razy większym doświadczeniem od Australijczyka. Dodatkowo od porażki przez poddanie z Tomem Aspinallem popularny „Drago” odniósł dwie wygrane, obie w pierwszych rundach. Najpierw ciosami skończył Jairzinho Rozenstruika, a następnie w marcu bieżącego roku Alexandra Romanova. Czy Volkov poradził sobie z Tuivasą?

-> Graj z Fortuną i oglądaj UFC 293 LIVE

UFC 293. Tuivasa vs Volkov – RELACJA

RUNDA 1

Tuivasa ruszył z mocnymi lowami, Volkov stopuje go ciosami prostymi. Napiera od pierwszych sekund Australijczyk, mocno bije po tułowiu. Niezła kombinacja Rosjanina zakończona middle kickiem. Rusza Tuivasa z lewym sierpem, każdym ciosem chce ściąć głowę „Drago”. Volnov trafił mocnym prawym krzyżowym, przechwycił też kopnięcie. Coraz celniejszy w kontrach jest Rosjanin, który rozbija Taia. Mocny high kick Volkova, rzuca się „Bam Bam”, ale jego akcje straciły na jakości. Seria Rosjanina, ale odpowiada Tuivasa, po czym znów obrywa kopnięciem i uderzeniem na wątrobę. Ruszył z lowem Australijczyk, „Drago” odpowiada mocnym podbródkiem! Potężna seria bokserska Volkova na koniec rundy, mocno porozbijany już jest Tuivasa.

Sprawdź!  Giga Chikadze szczerze o czołówce dywizji piórkowej i sobie samym: "7 wygranych z rzędu? Tylko ktoś wyjątkowy może mieć taką serię."

RUNDA 2

Tuivasa krąży wokół rywala, ten wyczekuje tylko na szarże Australijczyka i kontruje prawymi. Niezłą seria Rosjanina i kolano na głowę „Bam Bama”. Tai atakuje z kolejną serią, ale znów inkasuje kontrę i przechodzi do parteru Volkov. Była chwila stójki, ale walka wróciła do parteru, gdzie Volkov szybko zajął dosiad. Tuivasa nie potrafi wyswobodzić się spod oponenta, który niemiłosiernie bije młotkami i łokciami. Zapina duszenie „Drago”, próbuje go zepchnąć z siebie Tuivasa, ale odklepuje!

Wynik walki: Alexander Volkov wygrywa przez poddanie w 2. rundzie!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.