UFC

UFC 293. ZASKOCZENIE ROKU?! Sean Strickland detronizuje Israela Adesanyę! [WIDEO]

W main evencie UFC 293 obejrzeliśmy walkę o pas wagi średniej. Israel Adesanya stanął do obrony przeciwko wyprowadzającego go z równowagi Seanowi Stricklandowi.

-> Odbierz bonusy i oglądaj na żywo!

Po seryjnych, a ostatnio wręcz nużących, obronach pasa UFC w wadze średniej „The Last Stylebender” w listopadzie zmierzył się z Alexem Pereirą. Brazylijczyk zdetronizował Nigeryjczyka, ale jego panowanie nie potrwało zbyt długo. Adesanya odzyskał pas nokautując championa w kwietniu. „Izzy” bardzo chciał pełnej złej krwi walki z Dricusem du Plessisem, jednak Afrykaner z powodu urazu odmówił pojedynku na UFC 293.

W jego miejsce wskoczył za to Sean Strickland. Amerykanin to specyficzna postać, która zdecydowanie nie gryzie się w język. Zawodnik Xtreme Couture często dogryzał Adesanyi, choć nie był pierwszym, który tak robił. „Tarzan” w ubiegłym roku został brutalnie znokautowany przez wspominanego już Pereirę, a później zaliczył pechową porażkę przez decyzję z Jaredem Cannonierem. W mig się jednak po tym podniósł. Zdeklasował na punkty Nassourdine’a Imavova, a następnie ciosami skończył Abusa Magomedova. Kto wygrał main event UFC 293, Adesanya vs Strickland?

Sprawdź!  Dana White zaskakuje w debacie na temat najlepszego zawodnika! "Cokolwiek o nim nie uważacie..." (VIDEO)

-> Graj z Fortuną i oglądaj UFC 293 LIVE

UFC 293. Adesanya vs Strickland – RELACJA

RUNDA 1

Adesanya straszył kopnięciami, Strickland w swoim stylu – blisko rywala, dociska go poruszaniem do ogrodzenia. Mistrz wagi średniej poluje na lewy prosty, przyjmuje low kick od pretendenta. Świetnie rusza się Nigeryjczyk, trafia jabem i przepuszcza serię Stricklanda. Ten przechwycił kopnięcie, trafił zaraz prostymi. Strickland dociska mistrza do siatki, trafił prawym i zaraz dokłada kolejne ciosy. Mocne kopnięcia Adesanyi po nodze wykrocznej, ale Strickland nie przestaje napierać. Trafiłw końcu prawym krzyżowym Amerykanin! Salwa sierpów na Nigeryjczyka, który ucieka jednak spod siatki!

RUNDA 2

Od razu zaczął od ataku mistrz, postraszył high kickiem pretendenta. Schodzi z linii strzału Nigeryjczyk, Sean wyprowadza middle kick i unika lowów. Zaczyna dochodzić do głosu champion, posyła groźne i bardzo szybkie ciosy w kierunku Stricklanda. Wystrzega się już prostych Amerykanina Nigerryjczyk, stara się go unieruchomić kopnięciami na nogę wykroczną. „Tarzan” daje się wystrzelać Adesanyi i poluje na jeden mocny cios. Trafił lewym prostym, ale przestrzelił potężnym sierpem. Niecelny lewy-prawy Izzy’ego, smagnął go prawy krzyżowy rywala.

Sprawdź!  Błachowicz i tak wystąpiłby na UFC 282! Federacja znalazła chętnego na walkę z Polakiem

RUNDA 3

Strickland nie przestaje wywierać presji. Adesanya okopuje nogę i szuka prostych środków, by trafić przeciwnika w głowę. Sięgnął mistrz prawym, szuka też lewego high kicka. Kąśliwe proste Stricklanda, który krąży za Nigeryjczykiem. Przestrzelił z prostym Adesanya, ale też „Tarzan” sierpem przeciął powietrze. Szuka lewego sierpa Sean, trafił czysto prawym. Dobrze przepuścił kolejny cios i posłał swój w kontrze. Uchyla się przed kolejnymi seriami Adesanya, Strickland nie trafia go w kontrze potężnym prawym.

RUNDA 4

Adesanya na wstecznym, ale trafia lewym prostym. Miesza kopnięcia z uderzeniami Nigeryjczyk, Strickland straszy go frontem. Trafił prawym prostym Amerykanin, kolejny cios zdaje się naruszył mistrza! Celny lewy-prawy Seana. Adesanya posyła wiele szybkich ciosów, ale samymi ruchami głowy unika ich Strickland. Kolejna seria pretendenta, champion chowa się za gardą. Mocny middle „Izzy’ego”, ale nic sobie z niego nie robi „Tarzan”. Do ostatnich sekund rundy Strickland napierał zamykając mistrza na siatce.

RUNDA 5

Agresywnie zaczął Adesanya, mocne low kicki, straszenie high kickiem i celny lewy. Strickland uporczywie krąży zamykając go na siatce. Celny front Amerykanina na korpus, obrywa kolejnymi kopnięciami na nogę i szuka „okienka” na wstrzelenie się z ciosami. Celny prosty Seana, dobrze blokuje ciosy rywala. Kolejny mocny jab Stricklanda, skutecznie rozbija mistrza na minutę przed końcem. Adesanya ma jeszcze 60 sekund, ale inkasuje jeszcze krótkie prawe. Strickland wściekły krzyczy na mistrza rządając bójki i posyła jeszcze sierp na koniec walki.

Sprawdź!  UFC 284: Gdzie oglądać na żywo? Trasmisja i stream online. Kiedy i o której UFC 284?

Wynik walki: Sean Strickland wygrywa jednogłośną decyzją sędziów!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.