UFC

(VIDEO) Ciryl Gane gasi Taia Tuivasę! Potężne bomby w walce wieczoru!

W walce wieczoru UFC Paryż nie mogło zabraknąć bodaj największej obecnie gwiazdy francuskiego MMA! Ciryl Gane stanął w szranki z nieprzewidywalnym Taiem Tuivasą!

-> Oglądaj UFC Paryż za darmo TUTAJ!

Popularny „Bon Gamin” przez 4 pierwsze lata zawodowej kariery pozostawał niepokonany. Ciryl Gane niemal z dziecinną łatwością radził sobie z wyzwaniami, jakie stawiało przed nim UFC. Skończył przed czasem Juniora dos Santosa, zdominował pewnie Rozenstruika i Alexandra Volkova i wreszcie sięgnął po zawakowany tytuł królewskiej kategorii wagowej. Unifikacja nie poszła jednak po jego myśli – Francis Ngannou pokonał go pewną, jednogłośną decyzją sędziów.

Na UFC Paryż pierwszy obecnie w rankingu wagi ciężkiej Ciryl Gane spotkał się z Taiem Tuivasą. Australijczyk z impetem wszedł do federacji, pokonując między innymi byłego championa, Andreia Arlovskiego. Później jednak przyszła seria trzech przegranych. Popularny „Bam Bam” zdołał się jednak podnieść i od 2020 roku znów pozostaje niepokonany. Wszystkich pięciu rywali od tamtej pory kończył przed czasem, a jego ostatnią ofiarą padł Derrick Lewis.

Sprawdź!  Bukmacherzy wskazali faworyta! Znamy kursy na walkę Błachowicz vs Pereira

Ciryl Gane vs. Tai Tuivasa – RELACJA

Runda 1

Obaj zawodnicy zaczynają niskimi kopnięciami. Blisko podchodzi Tuivasa, ale jeszcze nie szuka nokautującego ciosu. Sporo kopie Gane, posyła front i middle kicki na korpus rywala. Z łatwością przepuszcza low kicki Tuvasy Francuz, dobrze kontruje prawym prostym. Szuka mocnego prawego sierpa Australijczyk. Trafia pojedynczym prawym „Bon Gamin”. Niecelny w atakach Tai Tuivasa i wyłapuje mocny high kick. Runda zdecydowanie pod dyktando Ciryla Gane.

Runda 2

Gane na dużym luzie punktuje prawymi prostymi. Tuivasa szuka skrócenia dystansu, atakuje lewym sierpem choć niecelnie. Kopie w nogę Australijczyk, Francuz odpowiada kopnięciem na brzuch. Świetnie kontroluje pojedynek Ciryl Gane, czuje dystans i unika uderzeń Australijczyka. Tuivasa wyłapuje kolejne uderzenie i trafia potężnym prawym! Ląduje na deskach były mistrz tymczasowy! Ale wraca Gane i odpowiada uderzeniami na korpus! Obaj fighterzy poważnie naruszeni w tej odsłonie.

Runda 3

Obaj kopią się po korpusach, dobre proste z obu stron. Szukał front kicka na głowę Francuz, odpowiada zaraz Australijczyk prawy prostym. Kolejny middle kick w wykonaniu „Bon Gamin”. bardziej kombinuje z uderzeniami Gane, Tuivasa przyjmuje potężny high kick i kontruje! Czyżby zamarkował naruszenie?! Świetny unik i atakuje „Bam Bam”. Obija go prawym prostym Gane, zmienia pozycję Francuz. Z łatwością trafia rywala w głowę były mistrz tymczasowy, wyprowadza też fronty na brzuch! Tai Tuivasa cały czas jednak stoi! Skraca dystans Australijczyk, ale obrywa podbródkowym! Zasypuje go ciosami „Bon Gamin” i Francuz wygrywa w Paryżu!

Oficjalny werdykt: Ciryl Gane wygrywa przez KO w 3. rundzie!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.