UFC

(VIDEO) Ciryl Gane gasi Taia Tuivasę! Potężne bomby w walce wieczoru!

W walce wieczoru UFC Paryż nie mogło zabraknąć bodaj największej obecnie gwiazdy francuskiego MMA! Ciryl Gane stanął w szranki z nieprzewidywalnym Taiem Tuivasą!

-> Oglądaj UFC Paryż za darmo TUTAJ!

Popularny „Bon Gamin” przez 4 pierwsze lata zawodowej kariery pozostawał niepokonany. Ciryl Gane niemal z dziecinną łatwością radził sobie z wyzwaniami, jakie stawiało przed nim UFC. Skończył przed czasem Juniora dos Santosa, zdominował pewnie Rozenstruika i Alexandra Volkova i wreszcie sięgnął po zawakowany tytuł królewskiej kategorii wagowej. Unifikacja nie poszła jednak po jego myśli – Francis Ngannou pokonał go pewną, jednogłośną decyzją sędziów.

Na UFC Paryż pierwszy obecnie w rankingu wagi ciężkiej Ciryl Gane spotkał się z Taiem Tuivasą. Australijczyk z impetem wszedł do federacji, pokonując między innymi byłego championa, Andreia Arlovskiego. Później jednak przyszła seria trzech przegranych. Popularny „Bam Bam” zdołał się jednak podnieść i od 2020 roku znów pozostaje niepokonany. Wszystkich pięciu rywali od tamtej pory kończył przed czasem, a jego ostatnią ofiarą padł Derrick Lewis.

Ciryl Gane vs. Tai Tuivasa – RELACJA

Runda 1

Sprawdź!  Justin Gaethje torpeduje kariery! Czy Mateusz Gamrot powinien obawiać się "The Highlighta"?

Obaj zawodnicy zaczynają niskimi kopnięciami. Blisko podchodzi Tuivasa, ale jeszcze nie szuka nokautującego ciosu. Sporo kopie Gane, posyła front i middle kicki na korpus rywala. Z łatwością przepuszcza low kicki Tuvasy Francuz, dobrze kontruje prawym prostym. Szuka mocnego prawego sierpa Australijczyk. Trafia pojedynczym prawym „Bon Gamin”. Niecelny w atakach Tai Tuivasa i wyłapuje mocny high kick. Runda zdecydowanie pod dyktando Ciryla Gane.

Runda 2

Gane na dużym luzie punktuje prawymi prostymi. Tuivasa szuka skrócenia dystansu, atakuje lewym sierpem choć niecelnie. Kopie w nogę Australijczyk, Francuz odpowiada kopnięciem na brzuch. Świetnie kontroluje pojedynek Ciryl Gane, czuje dystans i unika uderzeń Australijczyka. Tuivasa wyłapuje kolejne uderzenie i trafia potężnym prawym! Ląduje na deskach były mistrz tymczasowy! Ale wraca Gane i odpowiada uderzeniami na korpus! Obaj fighterzy poważnie naruszeni w tej odsłonie.

Runda 3

Obaj kopią się po korpusach, dobre proste z obu stron. Szukał front kicka na głowę Francuz, odpowiada zaraz Australijczyk prawy prostym. Kolejny middle kick w wykonaniu „Bon Gamin”. bardziej kombinuje z uderzeniami Gane, Tuivasa przyjmuje potężny high kick i kontruje! Czyżby zamarkował naruszenie?! Świetny unik i atakuje „Bam Bam”. Obija go prawym prostym Gane, zmienia pozycję Francuz. Z łatwością trafia rywala w głowę były mistrz tymczasowy, wyprowadza też fronty na brzuch! Tai Tuivasa cały czas jednak stoi! Skraca dystans Australijczyk, ale obrywa podbródkowym! Zasypuje go ciosami „Bon Gamin” i Francuz wygrywa w Paryżu!

Oficjalny werdykt: Ciryl Gane wygrywa przez KO w 3. rundzie!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.