UFC

(VIDEO) Tom Aspinall pokonuje Alexandra Volkova! Poddanie już w 1 rundzie!

W walce wieczoru poleciały ciężkie bomby! Na gali UFC Fight Night w Londynie spotkali się groźny Rosjanin Alexander Volkov i mający polskie korzenie Tom Aspinall.

Anglik Tom Aspinall udowadniał już za pośrednictwem Instagrama, że potrafi całkiem nieźle rozmawiać w naszym rodzimym języku. Pochodzący z Wigan fighter nigdy nie walczył nad Wisłą, jednak zawodnicy stąd nie są mu obcy. Ba, drugą i dotychczas ostatnią zawodową porażkę zaliczył przeciwko Łukaszowi Parobcowi. Zwycięzca GROMDY 8 przyjął od Aspinalla nielegalny łokieć. Od tamtej pory jednak Tom pozostaje niepokonany, a wszystkie 7 walk skończył przed czasem. Co więcej jedynie Andrei Arlovski wyszedł poza 1 rundę.

Przeciwnikiem Anglika na UFC London był Alexander Volkov. 33-letni Rosjanin już 13 rok z rzędu wychodzi do pojedynków w zawodowym MMA. Noszący przydomek nemezis filmowego Rocky’ego Balboy, czyli „Drago”, zawodnik po raz ostatni pojawił się w oktagonie na UFC 267. Wówczas pewną, jednogłośną decyzją pokonał reprezentanta Polski, Marcina Tyburę. Volkov wciąż liczy na ewentualny pojedynek o pas, choć przegrywał z niedawnym tymczasowym championem – Cirylem Gane.

Przebieg walki

Runda 1

Aspinall od razu zaczyna z niskim kopnięciem. Blisko podchodzi, chcąc wyłączyć zasięg Rosjanina. Ten próbuje go utrzymać kopnięciami – niskim i na korpus. Aspinall nie boi się podejść blisko i obala Volkova! Pozycja boczna fightera z Wigan i próba krótkich łokci. Dobrze kontroluje leżącego na plecach rywala. Tom Aspinall spuszcza kolejne krótkie, ale mocne uderzenia na głowę Alexandra Volkova! Złapał za rękę spróbował Kimury…! Wrócił jednak na nogi Drago. Znów blisko podszedł gospodarz, krótki łokieć i kopnięcia. Krótka seria na głowę Rosjanina, który już ciężko oddycha. Trafił w kontrze Anglika, który padł na ziemię, jednak nie było szans skończenia. Próba front kicka Drago uniknięta z łatwością i kolejne obalenie Aspinalla! Znów szybki atak łokciami, pozycja boczna, złapał za rękę… I PODDAJE RYWALA!

Oficjalny wynik: Tom Aspinall wygrywa przez poddanie w 1. rundzie!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.