UFC

Superfight byłych mistrzów UFC?! Błachowicz odpowiedział Usmanowi!

Jan Błachowicz nie pozostawił ostatniej wypowiedzi Kamaru Usmana bez odpowiedzi. Polak zgłosił swoją gotowość na superfight!

Jeszcze w 2021 roku „Nigeryjski Koszmar” w jednym z wywiadów zapowiedział, że chciałby dołożyć do pasa wagi półśredniej UFC kolejny tytuł – dywizji półciężkiej. Usman twierdził, że skok o dwie kategorie nie jest dla niego problemem, gdyż jako numer jeden rankingu pound-for-pound poradzi sobie z każdym.

Dzierżący wówczas tytuł wagi półciężkiej Jan Błachowicz wkrótce stracił pas, a w 2022 roku spotkał się na spontaniczny face to face z ówczesnym mistrzem dywizji półśredniej. Kamaru Usman również niebawem został zdetronizowany.

Błachowicz odpowiedział Usmanowi

Temat potencjalnej walki powrócił w ostatnim odcinku podcastu „Nigeryjskiego Koszmaru”. Kamaru Usman stwierdził w rozmowie z Henrym Cejudo, że na tle Polaka wyglądałby jak Mike Tyson:

idziałeś mnie wtedy? Widziałeś moją łapę obok jego? Stary, wszyscy mówili, że jest dużym półciężkim, ale byłem przy nim naprawdę napakowany. Mówię ci. Gdybym wtedy nie uważał, że jestem w stanie poradzić sobie w półciężkiej, to bym o tym nie myślał. (…) Nie mówię, że wyszedłbym z nim na wymianę w stójce. Zmęczenie zmienia nas wszystkich w tchórzy, więc jak kogoś trochę zmęczysz… Możliwe, że wyglądałbym na jego tle jak Mike Tyson. Dlatego podobało mi się to zestawienie. A widziałeś, nie byłem przy nim mały.

Wypowiedź Kamaru Usmana nie umknęła uwadze Błachowicza. „Cieszyński Książę” zabrał głos w tym temacie na portalu X (Twitter), przy okazji proponując Nigeryjczykowi pojedynek!

Sprawdź!  Georges St-Pierre wolał Nurmagomedova, niż Usmana! "Czasem najbardziej ekscytujące dla zawodnika jest to, czego najbardziej się obawia"

Jeśli wciąż tak czujesz Kamaru Usmanie, to lecimy. Będę gotowy.

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.