Boks

Rośnie przyszły mistrz w boksie? Poznajcie „Żabę” z Mysłowic! [VIDEO]

W Polsce nigdy nie brakowało bokserskich talentów. Dariusz Michaleczewski, Artur Szpilka, Andrzej Gołota, czy Tomasz Adamek to tylko nieliczni z nich. Niewykluczone, że w Mysłowicach rośnie kolejny przyszły mistrz!

Redakcja Fansportu udała się do Mysłowic, gdzie pierwsze kroki w boksie od kilku lat stawia Patryk Rachel. Nagranie z próbką umiejętności jedenastolatka na tarczach trafiło do sieci i dziennikarz Kuba Kulig zdecydował się zaprezentować szerszej publiczności młodego sportowca.

„Żaba” dołączył do nowopowstałej sekcji Piosek Team Mysłowice w 2019 roku. Jego trener Dawid Miller długo starał się o osobną salę dla swoich podopiecznych, którą ostatecznie otrzymali do użytku w tym roku. Wcześniej trenowali między innymi na placu, gdy nie mieli swojego miejsca.

Jestem zadowolony z jego rozwoju, mam nadzieję, że będzie jeszcze bardziej rozwijał. Na razie ma walki pokazowe, bo jest adeptem. Przygotowuje się do startów, ale już jeździ na zawody – powiedział szkoleniowiec Patryka.

Rachel przyznał, że oprócz boksu interesuje się też piłką nożną. Nieobce są mu również freak fighty, a ulubieńcem z tego świata jest Amadeusz „Ferrari” Roślik. Co ciekawe to właśnie jemu „Żaba” kibicował podczas walki z Kamilem Łaszczykiem. Młodzian opowiedział też w wywiadzie o swoich idolach ze świata boksu.

Sprawdź!  Jose Aldo jeszcze w tym roku może zawalczyć z legendą boksu! "Dla mnie to nie będzie pokazówka..."

Całą rozmowę z Patrykiem i jego trenerem zobaczycie poniżej.

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.