Boks

Artur Szpilka podjął decyzję! Zapowiada kolejną walkę! „Obraziłem się na boks. Nie boksuję, wrócę w…”

Artur Szpilka zabrał głos w sprawie swojej przyszłości i potwierdził, że kolejny pojedynek stoczy w formule MMA. Na ten moment robi sobie przerwę od boksu.

„Szpila” ostatni raz walczył na gali w Rzeszowie w maju 2021 roku z Łukaszem Różańskim o pas WBC International w kategorii bridger. Pięściarz z Wieliczki już w pierwszej odsłonie kilkukrotnie leżał na deskach, aż w końcu został ciężko znokautowany.

Po tamtej walce przeszedł operację oraz przyznał, że skupia się na innych rzeczach i nie czuje potrzeby stoczenia kolejnego pojedynku w ringu, mimo iż wciąż dostaje oferty:

Cały czas mam oferty od zagranicznych menedżerów, żeby wrócić do ringu, ale na razie nie chcę boksować. Na razie mam dosyć boksu i ludzi, którzy w nim są. Póki co czeka mnie operacja nogi po kontuzji, której doznałem w pojedynku z Łukaszem Różańskim. Jak nie naprawię zdrowia, to nigdzie nie będę walczył – powiedział pod koniec 2021 roku w rozmowie z Interią.

Od dłuższego czasu sporo mówi się o walce Szpilki w MMA. Sam zawodnik potwierdził, że kolejne starcie stoczy na 99 procent w nowej formule. Oświadczył jednak, że nie zamierza bić się z żadnych freak fighterem. Najbardziej chciałby zmierzyć się w starciu z innym pięściarzem i prawdopodobnie stoczy właśnie taki pojedynek.

Sprawdź!  Tyson Fury nie dba o to, czy Deontay Wilder będzie siedział cicho na konferencji prasowej. "Gierki psychologiczne nie mają na mnie wpływu."

Przy okazji wywiadu dla kanału „To Jest Boks”, Szpilka zdradził, że dostał ofertę walki na tej samej gali, na której Michał Cieślak zmierzy się z Lawrencem Okoliem o mistrzowski pas WBO. Pięściarz z Wieliczki odmówił i po raz kolejny potwierdził, że najbliższe starcie stoczy w MMA.

– Powiem jeszcze taką ciekawostkę, ja też dostałem propozycję walki na tej samej gali. Rozmawiałem z Eddiem Hearnem, ale odmówiłem tej walki, ponieważ ja na razie obraziłem się na boks. Nie boksuję, wrócę w MMA. Była propozycja z Babicem. Ale co to jest dwa tygodnie do walki, rozumiesz?. Dlatego na razie się obraziłem, kiedyś może wróci temat. Na razie nie.

Źródło: Intera.pl/YouTube „To jest Boks”

Sprawdź!  Denis nie powinien walczyć z kontuzją? Kubiszyn zabrał głos: "Było 100% ryzyka, że się odnowi. Zabrakło racjonalnego podejścia"

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.