Zawodnicy

Amadeusz „Ferrari” Roślik

Amadeusz „Ferrari” Roślik to postać znana w polskim Internecie ze starć toczonych w organizacji FAME MMA, gdzie jest jednym z czołowych zawodników polskiej sceny freak fightowej.

Kariera sportowa

Amadeusz w klatce zadebiutował w 2018 roku na FAME MMA 2, gdzie znokautował Sylwestra „Bystrzaka” Tkocza. Swoim występem załatwił sobie walkę o pas kategorii półśredniej już na następnej gali FAME z Dawidem Malczyńskim. „Ferrari” poległ w tej walce i wyraźnie został wypunktowany przez mistrza. W między czasie konflikt „Ferrariego” oraz Adriana „Polaka” eskalował do takiej skali, że na gali FAME 4 doszło do ich konfrontacji w klatce. Na konferencjach zdecydowanie nie mogliśmy narzekać na nudę, a na ważeniu Amadeusz postanowił uderzyć rywala z tzw. „partyzanta”. Walkę wygrał Adrian Polański przez decyzję sędziowską.

Do rewanżu między tymi panami doszło już 3 gale później, na FAME 7. Amadeusz posłał „Polaka” na deski i gdy wydawałoby się, że wszystko jest załatwione, wyprowadził nielegalne kopnięcie i przegrał tą walkę przez dyskwalifikację. Następny pojedynek Amadeusz stoczył w kickboxingu z Maksymilianem Wiewiórką i to starcie również przegrał.

Po 3 porażkach z rzędu Amadeusz odkuł się i zwyciężył z Mateuszem Gąsiewskim przed czasem oraz przez decyzję z Filipem „Filipkiem” Marcinkiem. Na gali FAME 13 po raz kolejny doszło do pojedynku pomiędzy Amadeuszem, a Adrianem Polańskim. Tym razem walka odbyła się w boksie i po raz kolejny wygrał Adrian. Na gali High League 4 Amadeusza już w pierwszej odsłonie rozprawił się z Pawłem Bombą. Kilka miesięcy później również bardzo szybko skończył „Hejtera”.

Sprawdź!  Paweł Pawlak

Po tym postanowił wyzwać sportowca z krwi i kości, niepokonanego pięściarza Kamila Łaszczyka. Popularny „Szczurek” w boksie miał wówczas rekord 32-0, ale walka odbyła się w MMA. Choć „Ferrari” dominował przez niemal 3 rundy, rywal w ostatnich sekundach wylądował z góry i ciosami młotkowymi skończył Roślika na 8 sekund przed końcem pojedynku.

W kolejnym starciu Amadeusz miał stoczyć dwie walki jednego wieczoru. Po 3-rundowej dominacji nad Kacprem Błońskim skończył jednak z urazem nosem, a lekarz nie dopuścił go do kolejnego pojedynku.

5 ostatnich walk:

Wygrana Kacper Błoński jednogłośna decyzja sędziów, FAME 18 (Łódź), 20.05.2023 r.
Przegrana
Kamil Łaszczyk TKO 3. runda, Fame MMA 17 (Kraków), 04.02.2023 r.
Wygrana
Mariusz „Hejter” Słoński TKO 1. runda, Fame MMA 16 (Gliwice), 6.11.2022 r
Wygrana
Paweł Bomba KO 1. runda, HIGH League 4 (Gliwice), 17.09.2022 r
Przegrana
Adrian Polak niejednogłośna decyzja, FAME 13 (Gliwice), 26.03.2022 r – walka w boksie

W pigułce

Ile lat ma Amadeusz Ferrari?

27 lat (1996)

Jaki rekord ma Amadeusz Ferrari?

MMA:
Stoczone 10 walk, 6 zwycięstw, 4 porażki, (6-4)

Boks:
Stoczona 1 walka, 0 zwycięstw, 1 porażka (0-1)

Sprawdź!  Bartosz Leśko

K-1:
Stoczona 1 walka, 0 zwycięstw, 1 porażka (0-1)

Styl walki Amadeusz Ferrari?

MMA/Kickboxing

W jakiej kategorii wagowej walczy Amadeusz Ferrari?

kategoria półśrednia – 77 kg

W jakim klubie trenuje Amadeusz Ferrari?

Akademia Sportów Walki Wilanów

Kto jest trenerem Adameusza Ferrariego?

Mirosław Okniński

Kiedy Amadeusz Ferrari stoczył ostatnią walkę?

20.05.2023 r. (wygrana przez jednogłośną decyzję z Kacprem Błońskim)

Z jaką organizacją ma aktualny kontrakt Amadeusza Ferrariego?

FAME MMA

Bartosz Oles

Od lat prawdziwy fan dobrego MMA. Sportami walki interesuje się od 14 roku życia. Na bieżąco śledzę wszystkie gale UFC oraz KSW. Największy idol? Pomimo kilku wybryków - Jon Jones! W wolnym czasie dużo podróżuje oraz spędzam czas ze znajomymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Sprawdź również
Close