EFM Show

Norman Parke po świetnej walce pokonuje „Irokeza” na EFM Show 2

Za nami walka, która przed galą EFM SHOW 2 wywołała najwięcej emocji! Mowa tu o potyczce na zasadach bokserskich pomiędzy Normanem Parkiem, a byłym mistrzem KSW Maciejem Jewtuszko. Panowie nie przebierali w słowach i na piątkowym ważeniu doszło do rękoczynów.

Parke vs Jewtuszko na EFM SHOW 2

Norman Parke (28-7-1) początkowo miał zmierzyć z doświadczonym Vladislavem Kanchevem (11-6-2). Pojedynek ten ostatecznie nie doszedł do skutki, a na miejsce Bułgara wszedł reprezentujący barwy Berserker’s Team Maciej Jewtuszko (12-5).

Obaj zawodnicy podczas piątkowej ceremonii wnieśli na wagę 79,7 kilogramów. Chwilę po ważeniu odbyło się face to face, podczas którego Parke ruszył z głową w stronę Polaka i odepchnął go. W odpowiedzi Jewtuszko uderzył byłego zawodnika KSW w twarz.

Cioto pierd***na, ku*wa. Przypi**dolił mi w nos głową kretyn – tak Polak skomentował zachowanie Normana Parke.

Norman Parke jest byłym zawodnikiem Ultimate Fighting Championship. W swoim poprzednim występie na FAME MMA 10 w walce bokserskiej pokonał Kasjusza „Don Kasjo” Życińskiego. W październiku na FAME MMA 11 zmierzy się również w walce bokserskiej z byłym mistrzem federacji KSW w wadze do 77 kilogramów Borysem Mańkowskim.

Sprawdź!  (VIDEO) Jest nagranie z walki Denisa Załęckiego! Jego rywal trafił do szpitala, "Bad Boy" na after party!

Maciej „Irokez” Jewtuszko w swojej karierze walczył dla takich organizacji jak: WEC, UFC czy KSW.  Podczas swojej przygody w UFC przegrał na punkty z Curtem Warburtonem. Jewtuszko to również były mistrz organizacji KSW wadze lekkiej. Swój tytuł zdobył na KSW 21, gdzie poddał Artura Sowińskiego. Od dwóch lat jest związany z Fight Exclusive Night. Ostatni pojedynek stoczył na FEN 25, gdzie przegrał przez TKO z Vaso Bakocevicem.

Norman Parke vs Maciej Jewtuszko walka EFM SHOW 2

Runda 1:

Od początku tego starcia to „Irokez” rozpoczął od ciosów, które zostały przyjęte na gardę. W pewnym momencie to Norman skrócił dystans trafiając rywala dwoma sierpami. Maciej kontrolował rywala ciosami prostymi na głowę i na korpus. Parke polował na skrócenie dystansu. „Stormin” znów trafił naszego rodaka świetnym lewym sierpem. Norman cały czas wywierał presję na naszym rodaku trafiając pojedynczymi ciosami sierpowymi Polak był widocznie szybszy od swojego rywala i celnie kąsał uderzeniami prostymi. Jednak należy zauważyć, że to Parke był zawodnikiem, którego uderzenia robiły dużo większe wrażenie.

Sprawdź!  Denis "Bad Boy" Załęcki zawalczy z Normanem Parke? Irlandczyk komentuje! "Możemy to zrobić w Irlandii, żaden problem. Muszę tylko zobaczyć..."

Runda 2:

Tym razem to Norman ruszył na rywala i został skontrowany celną kombinacją. „Irokez” cały czas pracował w dystansie. Parke co jakiś czas trafiał rywala pojedynczymi ciosami sierpowymi wywierając presję na swoim oponencie”Stormin” dwa razy w krótkim odstępie czasu zepchnął przeciwnika do defensywy trafiając go świetnymi ciosami sierpowym, które zrobiły wrażenie na jego oponencie. W końcówce rundy to Parke znów ruszył z szarzą ciosów, trafiając kilka razy „Irokeza”.

Runda 3:

Tym razem to Jewtuszko ruszył na Parke’a z kilkoma ciosami. Maciek po słabszej drugiej rundzie zaczął znów celnie pracować świetnymi ciosami prostymi. Maciej znalazł sposób na szarże rywale udanie go kontrując. „Irokez” na minutę przed końcem rundy był zdecydowanie celniejszy podczas wymian z Normanem. Jednak „Stormin” cały czas pozostał groźny i był on w stanie trafiać naszego rodaka wyśmienitymi sierpami. W końcówce walki doszło do świetnej wymiany z obu stron.

Przez większościową decyzję sędziów na punkty zwyciężył Norman „Stormin” Parke

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *