UFC

Marcin Tybura o przygotowaniach do UFC 267: „Siatka szpiegowska nie działa może jakoś specjalnie, ale…”

UFC 267 już w ten weekend! Gala w Abu Zabi odbędzie się w znakomitych godzinach dla polskich widzów, a jednym z zawodników będzie polski ciężki, Marcin Tybura. Polak w wywiadzie dla Polsatu Sport opowiedział o swoich przygotowaniach pod rywala, Alexandra Volkova.

Marcin Tybura o przygotowaniach

Polski reprezentant wagi ciężkiej UFC, Marcin Tybura wystąpi w ten weekend 30 października na UFC 267. Popularny „Tybur” spotka się w oktagonie z Rosjaninem, Alexandrem Volkovem. „Drago” jest fighterem zdecydowanie wyższym od naszego reprezentanta (ponad 10 cm), a co za tym idzie – ma także przewagę w zasięgu ramion.

Marcin Tybura przed występem trenował dwukrotnie z Janem Błachowiczem w WCA w Warszawie. Polski ciężki na co dzień trenuje jednak w Ankosie MMA Poznań, gdzie jego sparingpartnerem jest Michał Andryszak. Popularny „Longer” czeka na swój debiut w organizacji FEN, a dzięki warunkom fizycznym dobrze przygotował „Tybura” do starcia z Alexandrem Volkovem:

– Michał jest moim głównym sparingpartnerem od początku mojego pobytu w Ankosie. Prawdą jest, że pod Volkova był najlepszy. Jest najwyższy i prezentuje cały wachlarz umiejętności MMA. Umie wykorzystywać swój zasięg, ale też jest sparingpartnerem, który pomaga. Imituje ruchy przeciwnika i bardzo dużo pomaga w przygotowaniach.

Marcin Tybura zdradził także, że uczy się na błędach. „Tybur” wraz z trenerami przeanalizował swoje ostatnie pojedynki, także ten wygrany z Waltem Harrisem.

Sprawdź!  Michael Bisping: "Wszyscy faworyzują Poiriera, ale nie można lekceważyć McGregora!"

Bardzo dużo skupiamy się na obronie w pierwszych minutach walki, która gdzieś tam u mnie szwankuje, zwłaszcza, gdy przeciwnik jest świeży i szybki. W ostatnich pojedynkach to było największe zagrożenie, więc chciałem je wyeliminować, chcę ich uniknąć.

Marcin Tybura ma game plan na Alexandra Volkova

Marcin Tybura chwali sobie sparingi z „Longerem”. Od czasów treningów w Ankos MMA polski ciężki radzi sobie naprawdę dobrze i awansował nawet do TOP 10 rankingu królewskiej kategorii w UFC. Trener Andrzej Kościelski z „Tyburem” mają już przygotowany plan na najbliższego rywala:

Żeby unikać tego jego długiego zasięgu ramion, to muszę od początku straszyć zejściami w nogi, mamy więc kilka myków przygotowanych. Nie mogę zdradzać wszystkiego, siatka szpiegowska nie działa może jakoś specjalnie, ale nie chcę mówić wszystkiego.

Alexander Volkov w ostatnich kilku starciach nie wygrywał z wyjątkowymi fighterami. Jedynym bardzo znanym nazwiskiem jest co prawda Alistair Overeem, ale Holender czasy świetności ma raczej za sobą. Ostatnim oponentem Rosjanina był obecny mistrz tymczasowy dywizji ciężkiej, Ciryl Gane. I choć „Drago” zapowiadał jedną z najlepszych walk w tym roku, wyszło kompletnie inaczej.

Sprawdź!  Gamrot o tym, jak wpłynęła na niego pierwsza porażka w karierze: "Teraz mam w sobie..."

To prawda, ale ciągle się trzyma w tym „czubie”. Cały czas szuka walki o najwyższy cel, to wciąż niebezpieczny zawodnik, bardzo doświadczony. Myślę, że poszukuje teraz swojego nowego stylu na to, żeby mierzyć się z czołówką. Cały czas jest bardzo niebezpieczny. Nie wiemy, co on teraz pozmieniał. Z tego co słyszałem odciął się od mediów, od świata i mocno zmienia swój styl, więc też może okazać się niespodzianką.

Źródło: Trening

UFC 267: Błachowicz vs. Teixeira do obejrzenia w STS TV!

Na gali w Abu Zabi zobaczymy łącznie walki trzech Polaków. W karcie wstępnej z Shamilem Gamzatovem w szranki stanie Michał Oleksiejczuk. W karcie głównej z rosyjskim weteranem Alexandrem Volkovem, który niedawno poległ z obecnym tymczasowym mistrzem wagi ciężkiej Cirylem Gane, zmierzy się Marcin Tybura. I wreszcie w walce wieczoru zobaczymy drugą obronę tytuły dywizji półciężkiej w wykonaniu „Cieszyńskiego Księcia”Jana Błachowicza. Rywalem „Legendarnej Polskiej Siły” będzie Brazylijczyk, Glover Teixeira.

Sprawdź!  Glover Teixeira: "Wiedziałem, że Jan Błachowicz będzie mistrzem."

UFC obejrzysz w STS TV za darmo! Wystarczy otworzyć konto – tutajSTS ma prawa do transmitowania wszystkich gal UFC numerowanych i nie tylko do końca 2023 roku!

OTWÓRZ KONTO -> OGLĄDAJ GALE UFC ONLINE!

Jan Błachowicz w ostrych słowach odpowiada Corey'owi Andersonowi! "Może za mocno go uderzyłem..."

Źródło: Polsat Sport

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.