UFC

Marcin Tybura awansuje do TOP 10 w rankingu UFC wagi ciężkiej

W miniony weekend odbyła się gala UFC Vegas 29, gdzie do klatki powrócił nasz rodak Marcin Tybura (22-6), któy pokonał przez TKO w 1. rundzie Walta Harrisa (13-10). Polak zgarnął również bonus za występ wieczoru, który wynosi  50 tysięcy dolarów. Tym zwycięstwem „Tybur” zapewnił sobie znaczący awans w rankingu UFC.

Marcin Tybura w amerykańskiej organizacji zadebiutował w 2016 roku na UFC FN 86, gdzie  przegrał przez decyzję sędziów z Timothym Johnsonem (15-6). Od tamtej pory stoczył wiele świetnych pojedynków pojedynków. W ubiegłym roku na UFC Vegas 17 pokonał przez TKO Grega Hardy’ego (7-3). Obecnie posiada fantastyczną serię pięciu wygranych.

Marcin Tybura awansuje na ósme miejsce w rankingu UFC w wadze ciężkiej

Polak do tej pory zajmował 11 miejsce w rankingu królewskiej kategorii. Teraz awansował o 3 pozycję, więc znalazł się pozycji numer 8. Jest to dla niego powrót do na tą pozycję po ponad czterech latach.

źródło ufc.com

Bartosz Oles

Od lat prawdziwy fan dobrego MMA. Sportami walki interesuje się od 14 roku życia. Na bieżąco śledzę wszystkie gale UFC oraz KSW. Największy idol? Pomimo kilku wybryków - Jon Jones! W wolnym czasie dużo podróżuje oraz spędzam czas ze znajomymi.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.