UFC

Błachowicz vs Teixeira – typy i kursy bukmacherskie

Wielkimi krokami zbliża się data 30 października i wyczekiwana gala UFC 267 w Abu Zabi. W głównym pojedynku wieczoru „Cieszyński Książę” – Jan Błachowicz w drugiej obronie mistrzowskiego pasa UFC kategorii półciężkiej zmierzy się z Gloverem Teixeirą. Kursy bukmacherskie i analiza UFC 267: Błachowicz vs Teixeira.

Jan Błachowicz vs Glover Teixeira kursy bukmacherskie

Bez dwóch zdań na papierze faworytem jest 38-letni Polak, który nie przegrał od lutego 2019 roku. Bukmacherzy również przewidują zwycięstwo Błachowicza, które jest aktualnie wyceniane po kursie 1.40, a za wygraną Teixeiry płacą, 3.10.

Można śmiało stwierdzić, że eksperci w końcu wyciągnęli wnioski, ponieważ przy poprzednich pojedynkach Jana Błachowicza kursy wyglądały całkowicie inaczej, a kibice, którzy wierzyli w sukces naszego rodaka ogrywali bukmacherów na potężne pieniądze.

Zwycięzca walki:

Jan Błachowicz na 28 zwycięstw w całej karierze, aż 17 odnosił przed czasem – w tym 3 w 5 ostatnich swoich walkach. W UFC, jeśli Polak wygrywa przed czasem to robi to głównie w 2 rundzie (4 zwycięstwa) oraz w 1 (2 zwycięstwa). Wygraną Janka w 2 rundzie można obstawić po kuszącym kursie 7.50.

Sprawdź!  Dustin Poirier o tym, jak wyglądałaby jego druga walka z Khabibem: "Jestem bardzo pewien swoich umiejętności..."

11 spośród 28 zwycięstw Polak odnosił decyzjami (kurs 3.50). Tylko 3 walki Błachowicz przegrywał przed czasem – ostatnią ponad 2,5 roku temu.

Glover Teixeira to bardzo dobry grappler, którego walki nie często dochodzą do decyzji. Na 39 stoczonych walk – 30 kończyło się przed czasem. Na 5 ostatnich zwycięstw, aż 3 Glover kończył poddaniami.

Jeżeli chodzi o rundy w jakich najczęściej walki kończył Brazylijczyk to runda 1 (6 zwycięstw w UFC) – kurs na takie zwycięstwo wynosi aż 15.00.

Wydaje się mało prawdopodobne, że walka do decyzji, a kurs warty uwagi na to, że pojedynek zakończy się przed czasem wynosi 1.50. Na sumę stoczonych bojów przez obu zawodników 63% pojedynków kończyło się właśnie przed czasem.

Przypominamy, że UFC 267 obejrzysz za darmo u bukmachera STS TV – wystarczy otworzyć konto tutaj. Rejestrując się odbierzesz przy okazji darmowe 29 zł, które możesz wykorzystać na pierwszy zakład.

-> Otwieram konto, odbieram bonus i oglądam UFC!

Zwycięzca walki przed czasem:

 • Jan Błachowicz – 2.00
 • Glover Teixeira – 5.00
Sprawdź!  Charles Oliveira akceptuje wyzwanie! "Jak pokonam Islama, to może Khabib wróci z emerytury?"

Zawodnik wygra na punkty:

 • Jan Błachowicz – 3.50
 • Glover Teixeira – 8.00

Walka zakończy się przed czasem:

Jeżeli chodzi o zwycięstwo w poszczególnych rundach to sporo można zarobić w przypadku Brazylijczyka:

Zawodnik wygra w 1 rundzie:

Zawodnik wygra w 2 rundzie:

 • Jan Błachowicz – 7.50
 • Glover Teixeira – 20.00

Zawodnik wygra w 3 rundzie:

Zawodnik wygra w 4 rundzie:

 • Jan Błachowicz – 15.00
 • Glover Teixeira – 30.00

Zawodnik wygra w 5 rundzie:

 • Jan Błachowicz – 20.00
 • Glover Teixeira – 35.00

Zarówno Polak jak i Brazylijczyk są na fali 5 zwycięstw. Jak pokazują powyższe kursy zdecydowanie więcej szans na zwycięstwo przyznaje się Błachowiczowi, który nie bez przyczyny jest obecnie najlepszym półciężkim w UFC. Glover Teixeira to bardzo doświadczony zawodnik, który jest szczególnie groźny w początkowej fazie walki i jak wygrywa to robi to głównie przed czasem.

Typy na UFC 267: Jan Błachowicz vs Glover Teixeira

Kluczowa wydaje się w tej walce 1 runda. Z racji już 42-lat na karku u Brazylijczyka im dalej w walkę tym będzie ciężej o zwycięstwo. Błachowicz przyzwyczaił nas, że pierwszą rundę potrafi spokojnie i uważnie przewalczyć by w drugiej zadać decydujący cios.

Sprawdź!  (VIDEO) Aiemann Zahabi zwycięża na UFC Vegas 58. Świetna praca niskimi kopnięciami!

Poniżej wybrane najciekawsze kursy na ten pojedynek:

 • Walka zakończy się przed czasem: TAK – 1.50
 • Zwycięzca walki przed czasem: Jan Błachowicz – 2.00
 • lub z większym ryzykiem (2 runda 7.50)

Jeżeli, ktoś wierzy w sukces Glovera to warto obstawić zwycięstwo przed czasem.

 • Zwycięzca walki przed czasem: Glover Teixeira – 5.00

UFC obejrzysz w STS TV za darmo! 

Wystarczy otworzyć konto – tutajSTS ma prawa do transmitowania wszystkich gal UFC numerowanych i nie tylko do końca 2023 roku!

OTWÓRZ KONTO -> OGLĄDAJ GALE UFC ONLINE!

Szymon

Interesuje się motoryzacją, podróżami, ale przede wszystkim sportami walki, z którymi jestem związany od najmłodszych lat. Już jako dziecko uczęszczałem na treningi boksu, następnie próbowałem swoich sił w MMA, jednak przez kontuzję kolana nie mogłem poświęcić się tej dyscyplinie w stu procentach.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.