Boks

Kliczko chce wrócić na ring! „Gdyby wojna szybko się zakończyła. Codziennie motywuje mnie rekord Foremana”

To może być prawdziwa sensacja. Władimir Kliczko zdradził, że rozważa powrót na ring. Ukrainiec chciałby ponownie sięgnąć po tytuł mistrza świata.

Władimir w zawodowym boksie wygrał 64 z 69 pojedynków. Jest byłym mistrzem IBF, IBO, WBO, WBA, który zawodową karierę zakończył w 2017 roku po serii dwóch porażek. Najpierw przegrał z Tysonem Furym, a następnie z Anthonym Joshuą.

Pięściarz już dwa lata temu zapowiadał, że być może powróci na ring, aby toczyć kolejne zawodowe pojedynki. Odradzał mu to m.in. George Foreman:

Po co miałby znów boksować? Tylko wtedy, gdyby naprawdę potrzebował pieniędzy. A jeśli finansowo jest wszystko w porządku, odradzałbym mu powrót na ring – mówił w wywiadzie dla Sport Bild.

Władimir Kliczko powróci na ring?

Teraz Kliczko ponownie zabrał głos w sprawie swojego powrotu. W rozmowie z Bildem zdradził, że wszystko zależy od tego, kiedy zakończy się wojna. Kliczko nie ukrywa, że do codziennych treningów motywuje go to, że George Foreman ponownie sięgnął po tytuł mistrza świata w wieku 45 lat i bronił go przez kolejne 3 lata.

Sprawdź!  Jake Paul chce "zawstydzić" Danę White'a i największe gwiazdy UFC! "Proszę, daj mi ich."

– [Transkrypcja bokser.org] Cieszę się z wygranej Tysona Fury’ego. Nie chcę niczego obiecywać, ale gdyby wojna w Ukrainie zakończyła się stosunkowo szybko, a nasze granice byłyby bezpieczne, to kto wie… Jeśli wciąż byłbym w tak dobrej formie, to nadal w głowie pojawią się marzenia o pobiciu rekordu Foremana.

– Sport jest nieodłączną częścią mojego życia. Te marzenia o pobiciu rekordu Foremana motywują mnie wciąż do codziennego treningu. Każdy musi znaleźć swoją motywację, a to mnie nakręca i pomaga wstać z łóżka, by pójść się poruszać. Chciałem to zrobić, zanim wybuchła wojna. Teraz tematu nie ma, ale jeśli wojna niedługo by się zakończyła, wówczas rozważę to raz jeszcze.

Źródło: bokser.org

Sprawdź!  Łukasz Rajewski vs. Marian Ziółkowski w boksie? "Raju" jest na tak

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.