Boks

Joseph Parker tymczasowym mistrzem WBO! Pokonał Zhanga przez decyzję [WIDEO]

Za nami co-main event hitowej gali Zhang vs Parker. Kto wygra potyczkę o tymczasowe mistrzostwo WBO w wadze ciężkiej?

Doświadczony Joseph Parker podszedł do dzisiejszego starcia na fali 4. kolejnych zwycięstw. Nowozelandczyk w 2022 roku padł po ciężkim KO z rąk Joe’a Joyce’a, ale ubiegły rok należał do niego. W grudniu zastopował Deontaya Wildera, który był przymierzany jako rywal Anthony’ego Joshuy. W dzisiejszej walce wieczoru.

Co ciekawe wspominany Joe Joyce był ostatnim oponentem Zhileia Zhanga. Chiński ciężki w 28 zawodowych pojedynkach zwyciężał 26 razy, raz przegrał i zaliczył jeden remis. Aż 21 pojedynków „Big Bang” kończył przez nokauty.

Zhang vs Parker – RELACJA

RUNDA 1

Zhang zajął środek ringu, Parker szukał lewego na głowę. Parker spróbował prawego na tułów, zaraz oberwał lewym i prawym na głowę. Szybkie atak Nowozelandczyka, mocna odpowiedź Chińczyka. Krótkie proste Zhanga. Parker szukał lewego sierpa, Zhilei zaatakował jeszcze na korpus z gongiem.

RUNDA 2

Zhang zaczął tę rundę aktywniej, ale Parker błyskawicznie zaatakował kilkoma kombinacjami lewy-prawy. Prosty Josepha trafił w szczękę, a prawy sierp na bok. Parker został zepchnięty do narożnika, gdzie Zhang trafił go kilkoma mocnymi ciosami. Celny cios na brzuch Chińczyka i krótki lewy na głowę.

Sprawdź!  Żona Usyka ostro odpowiada Powietkinowi, który poparł wojnę na Ukrainie! "Pier**l się tchórzu"

RUNDA 3

Zhang szybko zaczął szukać głowy rywala prostymi. Parker uciekł spod narożnika, trafił dwoma mocnymi prawymi i lewym na korpus. Zhang odpowiedział mocnym lewym. Parker zaczął próbować zmyłek, oponent reagował na jego przyruchy… Ale Zhang posłał Josepha na deski! Chwilę później Zhilei szukał skończenia, ale nie udało mu się to w tej odsłonie.

RUNDA 4

Zhang zaczął od ustawiania rywala prostymi, które lądowały na twarzy Parkera. Chińczyk zaczaił się na kontrę, ale rywal uratował się klinczem. Parker posłał mocne ciosy na tułów Zhanga, który postanowił nie szarżować. Joseph sięgnął mocnym sierpem, zaraz dołożył kolejny.

RUNDA 5

Mocny lewy hak Parkera, natychmiast szukał kontry Zhang. Chińczyk stracił trochę animuszu, nie posyłał tak mocnych uderzeń, jak wcześniej. Parker uporczywie szukał prawego na głowę, celnie bił prostymi na tułów. Zhang wyprowadził mocną kontrę na głowę i korpus.

RUNDA 6

Zhang kąsał prawym prostym, Parker dużo się uchylał. Nowozelandczyk dużo więcej ruszał się po ringu, trafił mocną kontrą. Zaczął mieszać cele prostymi, atakował zarówno tułów jak i głowę. Zhang trafił go niezłym krótki hakiem i dwoma ciosami na brzuch.

Sprawdź!  Artur Szpilka wskazał rywala, który zadał najmocniejszy cios! Nie był to Deontay Wilder!

RUNDA 7

Parker zaatakował na korpus i głowę, posłał szybkie ciosy. Zhang kontrował krótkimi hakami. Mocne lewy-prawy Parkera, ale sięgnął jego szczęki w odpowiedzi Chińczyk. Parker przebijał się przez gardę Zhileia, który zachęcał przeciwnika do mocniejszych ataków.

RUNDA 8

Parker posyła sporo ciosów i trafił potężnym prawym krzyżowym! Zhang ustał, bije lewym w kontrze. Sporo zebrał w pierwszej minucie, a oponent nie przestaje napierać. Zhang trafił lewym i prawym, liczony Parker! Szybko podniósł się z kolana. Parker zaatakował jeszcze na korpus i posłał mocny cios na głowę.

RUNDA 9

Pięściarze zaczęli od szachowania się prostymi. Parker szukał kiwek i szybkich kombinacji lewy-prawy. Zhang sporo uderzeń przyjął na gardę. Szukał podbródkowego na schylającym się Nowozelandczyku. Parker trafił na korpus, rozpuścił jeszcze ręce w szybkim ataku.

RUNDA 10

Wymiana na środku ringu, Zhang spróbował podbródkowego na uchylającego się Parkera, ten odpowiedział kilkoma ciosami. Szybka kombinacja prostych w wykonaniu Josepha. Zhang inkasuje kolejne ciosy, choć niewiele sobie z nich robi. Chińczyk reagował na wszelkie kiwki rywala, nie szukał swoich uderzeń i zainkasował kilka kolejnych razów.

Sprawdź!  Tyson zapomniał o swoich gołębiach? Handlarz ujawnia kulisy spotkania z legendą boksu

RUNDA 11

Parker atakuje lewymi, szybki hak trafił Zhileia w szczękę. Dobre proste Nowozelandczyka, który świetnie stopuje napierającego rywala. Zhang trafił prostymi na szczękę Josepha, który walczył na dużym luzie. Parker mieszał uderzenia zarówno na górę, jak i dół.

RUNDA 12

Parker kontynuował to, co działało wcześniej i atakował lewymi prostymi. Zhang walczył na wstecznym, a Parker do tego groził mu błyskawicznym prawym. Fatalnie prezentował się Chińczyk do końca walki. Przeciwnik z kolei skutecznie punktował kolejnymi jabami.

Wynik walki: Joseph Parker wygrał jednogłośną decyzją sędziów!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.