High League

Artur Szpilka o tym, kto odwiódł go od pomysłu walki z Mariuszem Pudzianowskim. „Bardzo prosto wybił mi ten pomysł z głowy. Powiedział…”

Już 17 września Artur Szpilka stoczy swój drugi pojedynek w MMA. Były pięściarz na gali High League 4 spotka się z Denisem „Bad Boyem” Załęckim.

Dnia 12 lipca jedna z największych freak fightowych federacji, czyli High League ogłosiła występ na ich gali Artura Szpilki. Świeżo upieczony debiutant w świecie MMA zagwarantował sobie w kontrakcie z KSW odpowiedni zapis, który pozwala mu na walkę w innej organizacji. Już osiem dni później poznaliśmy też nazwisko „Szpili”.

Były pretendent do pasa mistrzowskiego WBC w wadze ciężkiej zmierzy się z Denisem Załęckim. Popularny „Bad Boy” ma już za sobą jeden pojedynek na zasadach MMA – na gali High League 3: Extra przegrał jednogłośną decyzją z Mateuszem „Don Diego” Kubiszynem. Tym razem jednak walka ze „Szpilką” została zakontraktowana na 3 rundy po 4 minuty.

W wywiadzie udzielonym dla Koloseum poruszony został temat ewentualnego starcia Artur Szpilka vs. Mariusz Pudzianowski. Byłby to skok na bardzo głęboką wodę dla byłego pięściarza, który przyznał, że jeden człowiek szybko odciągnął go od tego pomysłu.

Sprawdź!  Amadeusz Ferrari wyjaśnia jak doszło do bójki z trenerem Bonusa BGC - "Powiedziałem mu, żeby spi***alał i ..."

Tak, to była pierwsza walka. I tak naprawdę Michał Materla wybił mi ten pomysł bardzo prosto z głowy. Powiedział mi jedną rzecz i tak naprawdę zmienił mi całkowicie patrzenie na tę walkę.

Powiedział: „Artur, jak chcesz walczyć z Mariuszem tylko dla pieniędzy to bierz tę walkę. A jak chcesz walczyć z nim, ale być na to gotowy, to jej nie bierz.” I, kurde, dał mi do zrozumienia. Naprawdę, co by nie mówić o Mariuszu, to jest to pełnoprawny zawodnik MMA, do tego tytan pracy.

Sam jestem w jakimś tam szoku, jakie on zrobił postępy. Sam teraz ćwiczę MMA i widzę, jak te kilogramy mają znaczenie.

Wciąż jest jednak szansa na walkę Szpilka vs. Pudzianowski w przyszłości. Nie wszystko leży w rękach samego zawodnika, ale też nie chce on wybiegać za bardzo do przodu i skupia się na najbliższym przeciwniku.

Tak, ale jak mówię – jest dzisiaj Denis, później pewnie będzie ktoś inny… Zobaczymy jaki pomysł będzie miało KSW. Nie chcę wybierać przeciwnika przed pojedynkiem. Najpierw wszystko musi się skończyć dla mnie dobrze, a wtedy będzie mogli myśleć o zupełnie innych rzeczach.

Kursy bukmacherskie na walkę Artur Szpilka vs Denis Załęcki

Galę HIGH League obstawisz wyłącznie u bukmachera eFortuna.pl! Na start przygotowano specjalny BONUS ZAKŁAD BEZ RYZYKA aż do 600 zł!

Sprawdź!  Szpilka szczerze o freak fightach: "Na razie żegnam się ze sceną freakową. Nie czuję się tutaj dobrze. Te konferencje, wyzywanie się"

Zasady są proste. Jeżeli twój pierwszy kupon będzie zwycięski otrzymujesz wygraną, jeżeli przegrasz Fortuna zwróci Ci wkład, maksymalnie do 600 zł na konto gracza. Możesz dodać na swój kupon jakiekolwiek rozgrywki sportowe i obstawić za dowolna kwotę, a jeśli tym razem typerskie przeczucie Cię zawiedzie otrzymasz zwrot postawionej kwoty, który możesz wykorzystać na grę.

-> Gram z Fortuną! Odbieram bonus

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.