Boks

(VIDEO) Wilder ciężko trenuje przed walką z Furym. Tak prezentuje się aktualna forma Amerykanina

W sieci pojawiły się nagrania z treningów Deontay Wildera, który przygotowuje się do trylogii z niepokonanym dotychczas Tysonem Furym.

Przed nami trzecie starcie na szczycie wagi ciężkiej. Pierwsza walka miała miejsce w 2018 roku i zakończyła się remisem. Po pojedynku pojawiło się jednak wiele głosów, że wygrać powinien Fury. Kolejna walka odbył się w lutym 2020 roku. Tym razem w 7. rundzie narożnik Wildera rzucił na ring ręcznik, tym samym Brytyjczyk wygrał przez TKO.

Po przegranej Wilder był wściekły i zwolnił trenera, który zdecydował się na przerwanie walki. Amerykanin szukał także wymówek, między innymi oskarżając swojego przeciwnika o oszustwo, czy przekonując, że 20-kilogramowy kostium, w którym wszedł do ringu, osłabił jego nogi.

Fury w kolejnym starciu miał zmierzyć się z Anthonym Joshuą. Stawką pojedynku miała być unifikacja pasów i ogromne pieniądze. Wilder jednak zablokował walkę i jeśli Fury chce zmierzyć się z AJ’em, najpierw musi pokonać Amerykanina.

Starcie było zaplanowane na 24 lipca, jednak zostało przełożone na 9 października, po tym, jak Fury otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa.

Sprawdź!  "Pieniądze nie wynagrodzą tego co będzie się działo za 10 lat w jego głowie" - Don Kasjo o dalszej karierze Artura Szpilki

Wilder przed pojedynkiem o pas WBC przyznaje, że jest nastawiony na przemoc, a przygotowania do ważnego starcia dały mu sporo świeżości:

– [Transkrypcja rinpolska.pl] Mam nadzieję, że Fury’emu starczy pewności siebie, by wyjść do tej walki, bo ja 9 października będą odnowionym Wilderem. Ten obóz treningowy mnie odmłodził i odświeżył. Kluczem do sukcesu będzie głowa nastawiona na przemoc, ale podejdę do tego w sposób wyrachowany. Mam wokół siebie właściwych ludzi. Liczę, że Fury jest gotów dać kibicom show i raz jeszcze zapiszemy się w historii – przekazał pięściarz.

Źródło: ringpolska.pl

Sprawdź!  Tyson Fury otwarty na walkę z mistrzem UFC! "Może mieć małe rękawice albo jeśli chce gołe pięści"

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.