KSW

(VIDEO) Torres wygrywa z Mańkowskim! Genialny pojedynek na KSW 71!

Dwóch byłych mistrzów zmierzyło się w klatce podczas gali KSW 71. Borys Mańkowski, były czempion wagi półśredniej, skrzyżował rękawice z Danielem Torresem, byłym mistrzem kategorii piórkowej. 

Borys Mańkowski w ostatnim boju zawalczył o pas mistrzowski kategorii lekkiej z Marianem Ziółkowskim. Zawodnicy przewalczyli całe 25 minut i Mańkowski musiał uznać wyższość mistrza w klatce. Przegrana ta przerwała serię trzech mocnych zwycięstw z rzędu w wykonaniu Borys, który wcześniej pobił Vaso Bakocevicia oraz dwóch byłych mistrzów KSW – Marcina Wrzoska i Artura Sowińskiego.

Borys jest dziś jednym z najbardziej doświadczonych zawodników w polskiej organizacji. Dla KSW stoczył już 18 pojedynków. Ostatnie pojedynki zawodnika z Poznania kończyły się na kartach sędziowskich, więc Borys liczył, że być może przełamie tę serię i tym razem wygra przed czasem. Do tej pory popularny „Diabeł Tasmański” 11 razy zwyciężał przed kończącym gongiem, a w dziewięciu pojedynkach zrobił to w pierwszej rundzie.

Daniel Torres tylko raz w całej karierze dał się pokonać przed czasem. W ostatnim boju dla KSW doszło do wielkiego rewanżu z Salahdinem Parnasse. W pierwszej konfrontacji Parnasse utracił mistrzowski tytuł, a pojedynek zakończył się nokautem już w początkowej fazie walki. Torres został pierwszym fighterem w historii, który pokonał Francuza. W drugim boju zawodnicy przewalczyli całe 25 minut. Ostatecznie starcie zakończyło się na kartach sędziowskich, a Daniel Torres stracił pas mistrzowski.

Sprawdź!  Soldić, Mamed i de Fries chcą walczyć z Pudzianowskim! Polak woli jednak rewanż z freakiem: "Jestem gotowy! Powiedz tylko kiedy i gdzie?

Po walce mistrzowskiej Torres wszedł do klatki w Niemczech, gdzie na gali EMC 9 wygrał przez nokaut już w drugiej rundzie walki. Było to jego siódme zwycięstwo w karierze zakończone nokautem.

RELACJA

Runda 1

Torres rozpoczął od uciekania od Polaka i zaatakował mocnym low kickiem. Doskoczył Mańkowski, ucieka mu jednak Daniel Torres. Trafił zawodnik z Austrii, mocno oberwał Borys Mańkowski. Szukał niskiego kopnięcia Polak, ale wyłapuje mocny lewy prosty. Idzie po obalenie “Diabeł Tasmański”, dobrze sobie jednak radzi. Próbuje prawego sierpa Torres, a Borys wyprowadza mocne kopnięcie… w krocze rywala. Po dłuższej przerwie zawodnicy wracają i niemal natychmiast rzucają się na siebie. Torres doskakuje i bardzo mocno trafia dwukrotnie, odrzucają Mańkowskiego! Diabeł Tasmański nie pozostaje dłużnym i również wytrąca z równowagi Austriaka. Ten ewidentnie szuka prawego podbródkowego. Dobra szarża prawy na tułów i lewy na głowę w wykonaniu Torresa, Mańkowski atakuje high kickiem.

Runda 2

Torres od razu trafia podwójną kombinacją, szuka też prawego na żebra. Dobrze jednak zachował się Borys kontrując rywala. Obaj kombinują na różne sposoby i szukając różnych kątów na atak. Mocno trafia Daniel Torres. Choć jego uderzenia lądują na gardzie, to jednak odczuwa je Borys Mańkowski. Polak odpowiedział wyprowadzając mocne i celne serie. Dobry czas zalicza “Diabeł Tasmański”, który trafia raz za razem. Ten z kolei dobrze kontruje i szuka mocnego skończenia. Wystrzelił prawą ręką na głowę Mańkowskiego. Zaraz ponownie trafia prawym sierpem i Borys musi uważać. Ofensywa Polaka, celna seria na głowę Torresa. I kapitalny prawy prosty “Tasmańskiego Diabła”!

Sprawdź!  Juras po starciu z Pudzianowskim: "Przegrałem walkę, ale wygrałem coś zdecydowanie większego. Kocham ten sport"

Runda 3

Trafił od razu lewym sierpem Daniel Torres, padł na matę Mańkowski! Zraz doskoczył w parterze Austriak, Polak wstaje, ale ponownie otrzymuje mocny cios na głowę! Chwieje się na nogach Borys Mańkowski, rywal dziwi się sędziemu, że nie przerywa walki. Atakuje, ale kontruje “Diabeł Tasmański”. Zostaje obalony po klinczu zza pleców, ale udaje mu się wrócić na nogi. Fighter z Czerwonego Smoka atakuje lewym prostym, uspokoił się i łapie oddech Daniel Torres. Przestrzelona seria Mańkowskiego. Mocny low kick Austriaka, Borys rzuca się w szarży raz jeszcze, ale nie trafia. Kolejny atak Diabła Tasmańskiego, mocna kontra rywala, ale Polak napiera jak może! Przestrzelił z podbródkowym Borys, ale zaraz dopada do oponenta na siatce. Torres szuka sprowadzenia, ale Mańkowski kapitalnie się broni. Mocno krwawi z lewego oka Polak.

Daniel Torres wygrywa po jednogłośnej decyzji sędziów

Karta walk

Walka wieczoru:

Marian Ziółkowski (24-8-1, 1 N/C) vs. Sebastian Rajewski (12-6) – o pas wagi lekkiej

Karta główna:

Marcin Różalski vs. Errol Zimmerman – walka na zasadach K-1 w małych rękawicach

Sprawdź!  Soldić chce zostać potrójnym mistrzem! Rzucił wyzwanie Narkunowi: "Jeśli walczę z łatwymi rywalami, to nie mam motywacji. Potrzebuję wielkich nazwisk"

Borys Mańkowski (22-9-1) vs. Daniel Torres (13-5, 1 N/C)

Artur Szpilka (0-0) vs. Sergiej Radczenko (1-1)

Roman Szymański (15-6) vs. Valeriu Mircea (26-7-1)

Jakub Wikłacz (12-3-1) vs. Bruno Augusto dos Santos (10-3)

Filip Stawowy (9-2) vs. Michal Martínek (9-3)

Donovan Desmae (15-8) vs. Artur Sowiński (22-13, 2 N/C)

Marc Doussis (7-1, 1 N/C) vs. Przemysław Dzwoniarek (3-1)

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.