KSW

(VIDEO) Zimmerman rozbija „Różala”! Polak cztery razy na deskach!

Wyjątkowy bój był drugą walką wieczoru gali KSW 71. Podczas tego wydarzenia do klatki powrócił były mistrz wagi ciężkiej, Marcin Różalski, który zmierzył się z kickboxerską ikoną, Errolem Zimmermanem.

„Płocki Barbarzyńca” od początku swojej drogi w MMA związał się z organizacją KSW i szybko zyskał uznanie kibiców. W KSW stoczył 10 pojedynków, z których siedem zakończyło się jego wygranymi. Marcin najczęściej nokautował swoich przeciwników, ale ma na koncie również poddania, w tym jedno na Mariuszu Pudzianowskim.

Marcin Różalski ostatni raz walczył w KSW podczas pamiętnej gali Colosseum, która odbyła się na PGE Narodowym. Bezkompromisowy, barwny i waleczny wojownik z Płocka sięgnął wtedy po najważniejsze trofeum, pas mistrzowski wagi ciężkiej KSW. „Różal” zmierzył się z Fernando Rodrigues Jr. i w pięknym stylu znokautował go już w pierwszej rundzie pojedynku. Po tej walce Marcin zdecydował się zwakować tytuł i odwiesić na kołek rękawice do mieszanych sztuk walki.

Errol Zimmerman jest prawdziwą legendą świata kickboxingu. Sztuki walki zaczął trenować jako nastolatek. Podobnie jak „Różal”, bił się w muay thai i kickboxingu. W swojej zawodowej karierze w kickboxingu stoczył blisko 120 pojedynków, z których ponad setkę wygrał. Ma na koncie 53 nokauty, a walczył z takimi legendami świata kickboxingu jak: Semmy Schilt, Badr Hari, Jerome Le Banner czy Rico Verhoeven. W roku 2008 spróbował swoich sił w mieszanych sztukach walki na gali w Japonii, ale ostatecznie była to jednorazowa odskocznia od sportów uderzanych.

Sprawdź!  Pudzianowski zmierzy się z Soldiciem? Zgłasza gotowość do walki! "Jestem następny"

Holenderski zawodnik bił się do tej pory nie tylko w Holandii, ale też w Belgii, Rosji, Singapurze, Niemczech, USA, Japonii, Szwecji, Rumunii, Korei Południowej, Hiszpanii czy Czechach. Jest zwycięzcą między innymi turnieju K-1 World Grand Prix European Championship oraz Superkombat Heavyweight. Jest też byłym pretendentem do tytułu mistrzowskiego prestiżowej organizacji Glory.

RELACJA

Runda 1

Różal szuka high kicka, Holender kontruje mocnym lowkickiem. Ale zaraz Różalski atakuje mocnym prawym! Skończenie jak z Rodriguesem?! Nie, to jedynie potknięcie. Agresywny jest Holender, Marcin Różalski atakuje pojedynczymi kopnięciami na nogę rywala. Ten dobrze wyczekuje Polaka, wyprowadza latające kolano, ale zaraz otrzymuje potężną serię szybkich ciosów ze strony Różala! Dociska Polak, ale trafia go kilkukrotnie Holender prawym hakiem. Mocny lewy middle kick od byłego mistrza wagi ciężkiej. Szuka Polak mocnych niskich kopnięć, przy jednym z nich się potyka. Latające kolano Zimmermana mocno trafia. Holender wyprowadza wysokie kopnięcie, leci też kolano. Różal kopie, ale kontruje go Errol Zimmerman. Wygląda to na kontuzję Polaka, ale nie kończy on walki i wraca do gry.

Sprawdź!  Tak Khalidov przygotowuje się do walki bokserskiej! Publikuje nagranie z treningu [WIDEO]

Runda 2

Marcin Różalski szuka kopnięć, niskiego oraz wysokiego. Holender atakuje latającym kolanem i ponownie powala Różala na matę! 3. raz liczony jest Polak, a po 4. będzie koniec walki. Zimmerman szuka lewego haka, Różal odpowiada, ale kontruje go Holender! Różalski zbyt wiele razy był liczony i sędzia kończy tę walkę!

Errol Zimmerman wygrywa przez TKO w 2. rundzie!

Karta walk

Walka wieczoru:

Marian Ziółkowski (24-8-1, 1 N/C) vs. Sebastian Rajewski (12-6) – o pas wagi lekkiej

Karta główna:

Marcin Różalski vs. Errol Zimmerman – walka na zasadach K-1 w małych rękawicach

Borys Mańkowski (22-9-1) vs. Daniel Torres (13-5, 1 N/C)

Artur Szpilka (0-0) vs. Sergiej Radczenko (1-1)Roman Szymański (15-6) vs. Valeriu Mircea (26-7-1)

Jakub Wikłacz (12-3-1) vs. Bruno Augusto dos Santos (10-3)

Filip Stawowy (9-2) vs. Michal Martínek (9-3)

Donovan Desmae (15-8) vs. Artur Sowiński (22-13, 2 N/C)

Sprawdź!  Juras mocno w sprawie sędziów! Skomentował zamieszanie wokół walki Adamek-Khalidov

Marc Doussis (7-1, 1 N/C) vs. Przemysław Dzwoniarek (3-1)

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.