Boks

Szpilka komentuje porażkę Kownackiego: „Pierwsza runda naprawdę była optymistyczna. Mówię o tym, że Adam…”

Artur Szpilka zabrał głos po walce Adama Kownackiego i skomentował jego porażkę, którą wcześniej wytypował na swoich social mediach.

W nocy z soboty na niedzielę na gali w Las Vegas Adam Kownacki stanął do rewanżowego pojedynku z Robertem Heleniusem. Pierwsze starcie Polaka z Finem miało miejsce w Nowym Jorku w marcu 2020 roku. Wówczas Helenius jako pierwszy pokonał Kownackiego i to przed czasem już w 4 odsłonie.

Rewanżowy pojedynek wytypował Szpila, który 2017 roku miał okazję zmierzyć się z Kownackim. Na gali w Nowym Jorku starcie zostało rozstrzygnięte w 4 rundzie, a „Babyface” zwyciężył przez TKO.

Miałem okazję i być w ringu i z jednym sparować, z jednym walczyć. Tutaj Adam wygląda na zdeterminowanego. To, że ta walka się tak wydłużyła, to będzie na jego korzyść. Wieku nie oszukasz, Helenius cały czas się starzeje, to nie jest ten sam zawodnik, aczkolwiek to on wyszedł zwycięsko z tamtej walki i nie chciałbym być złym prorokiem, ale może będzie podobna sytuacja. Mam nadzieję, że się mylę. Życzę Adamowi jak najlepiej, Adaś dawaj z siebie wszystko. Trzymam kciuki – powiedział na swoich social mediach.

Starcie Polaka z Finem ponownie zakończyło się przed czasem. Co ciekawe, Kownacki na kartach punktowych nie wygrał ani jednej odsłony. W 6 rundzie Helenius zasypał Polaka gradem ciosów, których większość wylądowała na głowie Kownackiego, a sędzia przerwał pojedynek.

Sprawdź!  Wilder nie może pogodzić się z porażką! Chce czwartej walki: "Fury oszukiwał. Chętnie zmierzę się z nim ponownie, to nieuniknione"

Ale pierwsza runda naprawdę była optymistyczna. Nie mówimy o tym zamroczeniu, o tym trafieniu podbródkiem… Mówię o tym, że Adam podchodził blisko, wysoko ręce miał. Dopiero później od drugiej rundy zaczął zostawiać nogi z tyłu. Helenius trafiał lewą ręką, bardzo mądrze boksował w tej walce. Tak naprawdę lewą ręką robił dystans, bił lewy prosty i potem lewy podbródek i trafiał prawą ręką nad nisko opuszczoną ręką Adama – skomentował na gorąco Szpilka cytowany przez portal mma.pl.

Źródło: Twitter / mma.pl

Sprawdź!  (VIDEO) Canelo Alvarez grozi Leo Messiemu! Skandaliczne zachowanie, czy przypadek? "Niech prosi Boga, bym..."

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.