Boks

Kibice pytają Szpilkę o rewanż z Kownackim! Zaskakująca odpowiedź! „Teraz niech odpoczywa. Wiem, co ma w głowie i jak długo…”

Artur Szpilka został zapytany o potencjalny rewanż z Adamem Kownackim. Pięściarz z Wieliczki nie pozostawia żadnych wątpliwości co do drugiego starcia z byłym rywalem.

Adam Kownacki w nocy z soboty na niedzielę stoczył pojedynek na gali w Las Vegas. „Babyface” ponownie zmierzył się z Robertem Heleniusem. Po raz pierwszy walczył z nim w 2020 roku i poniósł porażkę w czwartej rundzie. Po serii 20 zwycięstw Kownackiego Fin jako jedyny był w stanie go zastopować.

Do rewanżu Polak wyszedł w najlepszej formie fizycznej w karierze. To mu jednak nie pomogło i ponownie przegrał przed czasem. Tym razem starcie zakończyło się w szóstej odsłonie. Sędzia przerwał walkę po tym, jak Fin zasypał Kownackiego gradem celnych ciosów.

Polak nie miał w rewanżu najmniejszych szans i na kartach przegrał każdą rundę. Sędziowie po 5 odsłonach punktowali 50-44 dla Heleniusa. Według statystyk Fin wyprowadził 129 celnych uderzeń, natomiast „Babyface” zaledwie 52. Polak najwięcej ciosów przyjął w piątej odsłonie, w której Helenius trafił go aż 41 razy.

Po przegranej Kowancki trafił do szpitala i na swoim social mediach napisał krótkie „przepraszam”. W kolejnym wpisie dodał, że od pierwszej rundy nie widział na jedno oko, przez co trafiał swojego przeciwnika poniżej pasa.

Sprawdź!  Artur Szpilka zapowiada walkę w MMA! Ma zmierzyć się z pięściarzem: "Na razie mam dosyć boksu i ludzi, którzy w nim są"

Miniony pojedynek na swoich social mediach wytypował Artur Szpilka, który powiedział – Miałem okazję i być w ringu i z jednym sparować, z jednym walczyć. Tutaj Adam wygląda na zdeterminowanego. To, że ta walka się tak wydłużyła, to będzie na jego korzyść. Wieku nie oszukasz, Helenius cały czas się starzeje, to nie jest ten sam zawodnik, aczkolwiek to on wyszedł zwycięsko z tamtej walki i nie chciałbym być złym prorokiem, ale może będzie podobna sytuacja. Mam nadzieję, że się mylę. Życzę Adamowi jak najlepiej, Adaś dawaj z siebie wszystko. Trzymam kciuki.

Na Facebooku po gali Szpilka zapytał o wrażenia po walce. W odpowiedzi Internauci zaproponowali rewanż z Kownackim. Zawodnicy zmierzyli się w 2017 roku na gali w Nowym Jorku. „Babyface” w zaledwie cztery rundy brutalnie rozbił pięściarza z Wieliczki.

Artur może rewanż z Kownackim 💪💪💪 – zasugerował jeden z internautów.

Co ciekawe, Szpilka nie czuje potrzeby zrewanżowania się na Adamie Kownackim. W odpowiedzi napisał – Po co? Jaki jest w tym sens ? Teraz niech odpoczywa wiem co ma w głowie i jak długo się do siebie dochodzi bo porażkach.

Natomiast pod innym komentarzem dodał – Po co? Po co siebie wyniszczać nawzajem, tym bardziej że mamy coraz mniej pięściarzy, którzy reprezentują Polskę… Każdy z nas się starzeje, a na horyzoncie nie widać zastępstwa.

Źródło: Facebook

Sprawdź!  Youtuber Jake Paul znokautował jednym ciosem Bena Askrena! Były mistrz Bellatora ośmieszony! [WIDEO]

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.