Boks

Usyk opuści Ukrainę i zawalczy z Joshuą? Zaskakują doniesienia w sprawie głośnego rewanżu!

Social media obiegła informacja o tym, że Ołeksandr Usyk podjął ważną decyzję. Pięściarz, który cały czas przebywał w kraju, miał zdecydować się opuścić swoją ojczyznę.

Gdy na Ukrainie wybuchła wojna, Usyk, który przebywał w Wielkiej Brytanii, jeszcze tego samego dnia wrócił do kraju. Przerwał negocjacje w sprawie rewanżu z Joshuą i przygotowania do tego starcia, aby pomóc w obronie ojczyzny, która jest atakowana przez rosyjskie wojska.

Do pojedynku o pasy WBO, IBF, WBA oraz IBO w kategorii ciężkiej początkowo miało dojść w okolicach maja lub czerwca. Usyk oświadczył jednak, że ojczyzna jest dla niego ważniejsza, niż obrona mistrzowskich tytułów. W rozmowie z CNN stwierdził:

Nie wiem, kiedy wrócę na ring. Mój kraj i honor są dla mnie ważniejsze niż pas mistrzowski – mówił Usyk. Z pojedynku zrezygnował także Wasyl Łomaczenko, który wstąpił do batalionu obrony terytorialnej. Mistrzowskiego pasa Bellatora nie będzie bronił również Jarosław Amosow, który miał powrócić do klatki w maju.

Sprawdź!  Mike Tyson podpowiada jak wygrać z Usykiem! Typuje wielki rewanż! "Z tą rzeczą nie mógł sobie poradzić. Joshua musi..."

Ołeksandr Usyk zawalczy z Anthonym Joshuą?

Rzekomo jednak Usyk zmienił zdanie co do drugiego pojedynku z Joshuą i wojna na Ukrainie nie będzie miała na nie większego wpływu? Media obiegła właśnie informacja, że mistrz świata zdecydował się, że opuści swoją ojczyznę, aby móc rozpocząć przygotowania.

Wiadomość o tym przekazał Mark Coppinger dziennikarz ESPN, który napisał – Ołeksandr Usyk otrzymał pozwolenie od ukraińskiego ministra sportu na opuszczenie kraju w trakcie wojny, żeby zacząć obóz przygotowawczy na letni rewanż Anthonym Joshuą o mistrzowskie pasy w wadze ciężkiej.

Na jego wpis ostro zareagował Egis Klimas menadżer Usyka, który napisał – Ty sku***synu! Przestań publikować nieprawdziwe informacje na temat moich pięściarzy! Mówię ci, trzymaj się od nich z daleka! – po czym wyjaśnił, że Usyk nie potrzebuje żadnego pozwolenia, gdyż jest ojcem trójki dzieci i zgodnie z ukraińskim prawem, może opuścić kraj w trakcie wojny.

– Posłuchaj, cwaniaczku! Po pierwsze to Usyk nie potrzebuje żadnej specjalnej zgody, na opuszczenie kraju, bo jest ojcem trójki dzieci. Tak stanowi ukraińskie prawo. Zanim coś opublikujesz, najpierw to sprawdź! – dodał.

Sprawdź!  Fury stresuje się przed hitową walką? Usyk ocenił sylwetkę "Króla Cyganów" (VIDEO)

Na ostatnie doniesienia wciąż nie zareagował sam pięściarz i nie wiadomo, jaka finalnie jest jego decyzja w sprawie rewanżu z Joshuą. Menadżer bowiem nie do końca zaprzeczył informacjom o rzekomym powrocie Usyka do ringu.

Źródło: Twitter

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.