ACA

Polscy zawodnicy MMA nie będą walczyć dla rosyjskiej organizacji ACA! Mamy oświadczenie

Na terytorium Ukrainy kolejny dzień odbywa się wojna. W geście solidarności z naszymi wschodnimi sąsiadami grupa menedżerska Shocker MMA postanowiła wycofać swoich zawodników z rosyjskiej organizacji ACA!

Od 24 lutego nieprzerwanie trwa wojna Rosji z Ukrainą. Dzień w dzień giną kolejni żołnierze, ale też cywile, czy dzieci. Ku zaskoczeniu wielu, wschodni są siedzi Polski bronią się już 6 dzień. Niemal każdy Ukrainiec staje do walki za kraj – do armii dołączyli między innymi bracia Kliczko, Ołeksandr Usyk, czy Wasyl Łomaczenko.

Świat solidaryzuje się z Ukrainą. W sferze politycznej nakładane są kolejne sankcje, sportowcy odmawiają występów z reprezentacją Rosji, a największe federacje bokserskie, WBA, WBO, WBC oraz IBF, wspólnie oświadczyły o niesankcjonowaniu walk na terytorium agresora.

Do bojkotu dołączyła także grupa menedżerska Shocker MMA Solutions. Jej częścią są między innymi znany z występów w KSW, czy UFC Daniel Omielańczuk, czy Piotr Strus.

Ostatni raz Polacy walczyli w Rosji w zeszłą sobotę. Omielańczuk przegrał wówczas na ACA 136  przez decyzję sędziowską z Adamem Bogatyrevem. Po powrocie do kraju postanowiono, że aktualnie zawodnicy, jak i cała grupa wycofują się z jakichkolwiek wspólnych działań z Absolut Championship Akhmat.

Sprawdź!  Oświeciński atakuje Daniela Omielańczuka za to, że zawalczył na gali w Rosji! "Zgarniasz szmal i zrywasz kontrakt..."

W oficjalnych social mediach Shocker MMA pojawiło się oficjalne oświadczenie:

W związku z agresją wojenną Federacji Rosyjskiej na terenie Ukrainy, które potępiamy – podjęliśmy decyzję o nie braniu udziału w wydarzeniach sportowych, organizowanych przez Absolut Championship Akhmat i wypowiedzeniu kontraktów wszystkich Zawodników, reprezentujących nasz Team, związanych dotychczas długoterminową umową z rosyjskim promotorem, tj. Piotr Strus, Łukasz Kopera, Daniel Omielańczuk.

Jednocześnie pragniemy podkreślić, że wszyscy pracownicy ACA traktowali nas zawsze z najwyższym szacunkiem, zrozumieniem i chęcią pomocy, a sam udział w sportowych wydarzeniach ACA, był dla nas zaszczytem i wielką sportową przygodą. Jednak w obecnej sytuacji, nie wyobrażamy sobie kontynuować startów na terenie i dla organizacji z Federacji Rosyjskiej, czy Białorusi. Wszystkim mieszkańcom Ukrainy, Kibicom i Zawodnikom, życzymy pokoju za naszą wschodnią granicą i powrotu do normalności, także w sporcie. #NoWar

Źródło: Instagram

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.