ACAArmia Fight NightBabilon MMAKSWUFC

Aktualizacja rankingu polskich zawodników MMA. Awans Przybysza i Pawlaka. Bartosiński nowym liderem w wadze półśredniej. Debiut Bandla i Książkiewicza.

Przedstawiamy Wam pierwszą aktualizację naszego rankingu polskich zawodników MMA w 2022 roku. Tym razem doszło do naprawdę wielu zmian. Najwięcej pozmieniało się w wadze półśredniej, gdzie doszło do zmiany lidera. W wadze średniej zadebiutował Mariusz Książkiewicz a Paweł Pawlak wyprzedził Mameda Khalidova.

KRYTERIA i ZASADY WEDŁUG KTÓRYCH JEST TWORZONY RANKING NAJLEPSZYCH POLSKICH ZAWODNIKÓW MMA

  1. Ranking obejmuje zawodników i zawodniczki, którzy w przeciągu roku stoczyli przynajmniej jeden pojedynek
  2. Będzie on aktualizowany raz w miesiącu.
  3. Najważniejszym kryterium oceny jest ostatni stoczony pojedynek, ale do pełnej oceny bierzemy pod uwagę pięć ostatnich pojedynków.
  4. Poza samymi zwycięstwami liczy się jakość zawodników oraz to w jakiej organizacji toczonej są walki.
  5. Jeżeli  zawodnik posiada pas mistrzowski danej organizacji jest to brane pod uwagę.
  6. To w jakiej wadze przypisany jest przypisany dany zawodnik określa to w jakiej kategorii stoczył ostatnią walkę. Jeżeli jest to limit umowny to liczy się ostatnie starcie w pełnym limicie wagowy.
  7. Jeżeli mistrz danej kategorii posiadając pas toczy pojedynek w innej dywizji to nadal zaliczany jest do tej wagi w której posiada trofeum, jednak jak zdecyduje się na zwakowanie pasa to to działa wtedy zasada z punktu 6.
  8. Podczas oceny nie bierzemy pod uwagę stylu w jakim jest wygrany pojedynek.
Sprawdź!  UFC Vegas 50: Santos vs Ankalaev. Karta walk. Transmisja na żywo, gdzie oglądać?

Aktualizacja rankingu polskich zawodników MMA

Waga kogucia:

Paweł Polityło po pokonaniu Patryka Chrobaka awansuje na pozycje nr 3 wyprzedzając Maiusza Joniaka. Islam Mayrasultanov z powodu rocznej nieaktywności wypada z rankingu przez co na pozycję nr 9 przesuwa się Kamil Szkaradek a na 10 miejsce wskakuje Shamad Erzanukev.

 Islam Mayrasultanov

Waga piórkowa:

Robert Ruchała po pokonaniu Michele’a Baiano na KSW 69 awansuje na miejsce numer 4.

Waga półśrednia:

Daniel Skibiński po porażce na CW 135 z Justinem Burlinsonem spada na 3 miejsce. Tomasz Romanowski awansuje na drugą lokatę, a nowym liderem zostaje Adrian Bartosiński. Marcin Bandel po wygranej na BRAVE CF 58, awansuje na miejsce 4. Artur Szczepaniak po poddaniu Jivko Stoimenova wskakuje na miejsce 9. Z rankingu wypadają Michał Michalski i Kamil Kraska

Waga średnia:

Paweł Pawlak po pokonaniu Cezarego Kęsika na KSW 69 awansuje na pozycję numer 3 wyprzedzając Mameda Khalidova. Bartosz Fabiński z powodu rocznej nieaktywności wypada z rankingu, a na jego miejsce wskakuje Mariusz Książkiewicz. Piotr Strus też wypada z rankingu. Cezary Kęsik spada na miejsce numer 9, a Michał Materla awansuje o jedną pozycję.

Sprawdź!  (VIDEO) Torres wygrywa z Mańkowskim! Genialny pojedynek na KSW 71!

Waga półciężka:

Karol Celiński wypada z rankingu z powodu rocznej nieobecności, przez co osoby z miejsc od 7 do 10 awansują o jedną pozycję. Na miejsce 10 wskakuje Adam Kowalski.

P4P: 

Sebastian Przybysz pokonując Werlesona Martinsa awansuje na miejsce nr 8

P4P Kobiet:

Natalia Baczyńska po przegranej na KSW 69 spada na 10 miejsce a Karolina Owczarz awansuje na pozycję nr 9.  Karolina Sobek po wygranej na ARES FC 5 awansuje na 8 lokatę. Natomiast Marta Waliczek po ostatniej porażce spada na pozycję nr 5.

Poniżej przedstawiamy Wam pełną wersję naszego rankingu.

RANKING POLSKICH ZAWODNIKÓW MMA

Bartosz Oles

Od lat prawdziwy fan dobrego MMA. Sportami walki interesuje się od 14 roku życia. Na bieżąco śledzę wszystkie gale UFC oraz KSW. Największy idol? Pomimo kilku wybryków - Jon Jones! W wolnym czasie dużo podróżuje oraz spędzam czas ze znajomymi.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.