ACAArmia Fight NightBabilon MMAKSWUFC

Aktualizacja rankingu polskich zawodników MMA. Awans Przybysza i Pawlaka. Bartosiński nowym liderem w wadze półśredniej. Debiut Bandla i Książkiewicza.

Przedstawiamy Wam pierwszą aktualizację naszego rankingu polskich zawodników MMA w 2022 roku. Tym razem doszło do naprawdę wielu zmian. Najwięcej pozmieniało się w wadze półśredniej, gdzie doszło do zmiany lidera. W wadze średniej zadebiutował Mariusz Książkiewicz a Paweł Pawlak wyprzedził Mameda Khalidova.

KRYTERIA i ZASADY WEDŁUG KTÓRYCH JEST TWORZONY RANKING NAJLEPSZYCH POLSKICH ZAWODNIKÓW MMA

  1. Ranking obejmuje zawodników i zawodniczki, którzy w przeciągu roku stoczyli przynajmniej jeden pojedynek
  2. Będzie on aktualizowany raz w miesiącu.
  3. Najważniejszym kryterium oceny jest ostatni stoczony pojedynek, ale do pełnej oceny bierzemy pod uwagę pięć ostatnich pojedynków.
  4. Poza samymi zwycięstwami liczy się jakość zawodników oraz to w jakiej organizacji toczonej są walki.
  5. Jeżeli  zawodnik posiada pas mistrzowski danej organizacji jest to brane pod uwagę.
  6. To w jakiej wadze przypisany jest przypisany dany zawodnik określa to w jakiej kategorii stoczył ostatnią walkę. Jeżeli jest to limit umowny to liczy się ostatnie starcie w pełnym limicie wagowy.
  7. Jeżeli mistrz danej kategorii posiadając pas toczy pojedynek w innej dywizji to nadal zaliczany jest do tej wagi w której posiada trofeum, jednak jak zdecyduje się na zwakowanie pasa to to działa wtedy zasada z punktu 6.
  8. Podczas oceny nie bierzemy pod uwagę stylu w jakim jest wygrany pojedynek.
Sprawdź!  (VIDEO) Łukasz Sudolski musi na razie odłożyć na bok marzenia o UFC. "Pcheła" przegrywa w Dana White's Contender Series.

Aktualizacja rankingu polskich zawodników MMA

Waga kogucia:

Paweł Polityło po pokonaniu Patryka Chrobaka awansuje na pozycje nr 3 wyprzedzając Maiusza Joniaka. Islam Mayrasultanov z powodu rocznej nieaktywności wypada z rankingu przez co na pozycję nr 9 przesuwa się Kamil Szkaradek a na 10 miejsce wskakuje Shamad Erzanukev.

 Islam Mayrasultanov

Waga piórkowa:

Robert Ruchała po pokonaniu Michele’a Baiano na KSW 69 awansuje na miejsce numer 4.

Waga półśrednia:

Daniel Skibiński po porażce na CW 135 z Justinem Burlinsonem spada na 3 miejsce. Tomasz Romanowski awansuje na drugą lokatę, a nowym liderem zostaje Adrian Bartosiński. Marcin Bandel po wygranej na BRAVE CF 58, awansuje na miejsce 4. Artur Szczepaniak po poddaniu Jivko Stoimenova wskakuje na miejsce 9. Z rankingu wypadają Michał Michalski i Kamil Kraska

Waga średnia:

Paweł Pawlak po pokonaniu Cezarego Kęsika na KSW 69 awansuje na pozycję numer 3 wyprzedzając Mameda Khalidova. Bartosz Fabiński z powodu rocznej nieaktywności wypada z rankingu, a na jego miejsce wskakuje Mariusz Książkiewicz. Piotr Strus też wypada z rankingu. Cezary Kęsik spada na miejsce numer 9, a Michał Materla awansuje o jedną pozycję.

Sprawdź!  (VIDEO) Parnasse wraca na tron KSW! Pokonał Daniela Torresa!

Waga półciężka:

Karol Celiński wypada z rankingu z powodu rocznej nieobecności, przez co osoby z miejsc od 7 do 10 awansują o jedną pozycję. Na miejsce 10 wskakuje Adam Kowalski.

P4P: 

Sebastian Przybysz pokonując Werlesona Martinsa awansuje na miejsce nr 8

P4P Kobiet:

Natalia Baczyńska po przegranej na KSW 69 spada na 10 miejsce a Karolina Owczarz awansuje na pozycję nr 9.  Karolina Sobek po wygranej na ARES FC 5 awansuje na 8 lokatę. Natomiast Marta Waliczek po ostatniej porażce spada na pozycję nr 5.

Poniżej przedstawiamy Wam pełną wersję naszego rankingu.

RANKING POLSKICH ZAWODNIKÓW MMA

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.