Boks

Największe federacje bokserskie mówią „NIE” Rosji! „Ta wojna położyła kres boksu na Ukrainie”

Wszystkie cztery największe organizacje bokserskie, WBA, WBC, IBF oraz WBO, wydały oficjalne stanowisko. Federacje nie będę sankcjonowały żadnych walk w Rosji, co jest pokłosiem inwazji na Ukrainę.

Największe organizacje bokserskie na świecie, czyli WBA, WBC, IBF oraz WBO wydały wspólne oświadczenie w Internecie. Dokument zatytułowany „Świat Boksu jednoczy się dla natychmiastowego pokoju” jest pokłosiem wojny, która odbywa się między Rosją, a Ukrainą.

We czwartek 24 doszło do zbrojnego wtargnięcia armii rosyjskiej na teren naszych wschodnich sąsiadów. Codziennie dochodzą informacje o bombardowaniu kolejnych miast, ofiarami padają nie tylko żołnierze, ale też cywile i dzieci. Ukrainy bronią także jej sportowcy. Od początku wojny biorą w niej udział bracia Kliczko, Witalij na bieżąco aktualizuje sytuację w Internecie.

Mistrz WBA, WBO oraz IBF w wadze ciężkiej, Ołeksandr Usyk, także powrócił do swojej ojczyzny. Ukrainiec apelował do prezydenta Rosji, by ten zaprzestał wojny, a rozpoczął negocjacje:

– Zwracam się też do Prezydenta Federacji Rosyjskiej Władimira Putina. Możesz zakończyć tę wojnę. Nie stawiaj nam żadnych warunków, tylko usiądź i negocjuj, po prostu porozmawiaj. Wszystko powinno się skończyć. Nasze dzieci, nasze matki, babcie, nasi ludzie ukrywają się w piwnicach. Jesteśmy w swoim kraju, nie możemy inaczej, musimy się bronić!

Wczoraj 26 lutego w godzinach wieczornych pojawiło się wspólne oświadczenie organizacji WBA, WBO, WBC oraz IBF. Podpisany przez wszystkich czterech prezydentów dokument „Świat Boksu jednoczy się dla natychmiastowego pokoju” brzmi następująco:

Sprawdź!  (VIDEO) Jest oficjalny zwiastun filmu "Mistrz" o Tadeuszu "Teddym" Pietrzykowskim. Wiemy kiedy trafi do kin!

– Cztery światowe organizacje bokserskie łączą się wspólnie w celu wyrażenia swojego zdania, co ma związek z wojną wywołaną przez inwazję Rosji na Ukrainę.
Tak, jak cały świat apelujemy o zawieszenie broni. Ta wojna położyła kres boksu na Ukrainie, nasze organizacje nie będą sankcjonować jakichkolwiek walk w Rosji.
Niech Bóg ma wszystkich w opiece i oby pokój na świecie został przywrócony.

Źródło: Twitter

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.