Boks

(VIDEO) Władimir Kliczko z mocnym apelem do Rosjan i Białorusinów! „Zabijacie nas! Jak to mówicie braci i siostry. Taki z was bratni naród”

Ukraina kolejny dzień broni się przed atakami rosyjskich wojsk. Władimir Kliczko, który przebywa w Kijowie, zaapelował do Rosjan i Białorusinów.

Według doniesień Władimir Putin liczył na krótką wojnę i nie spodziewał się, że Ukraina będzie skutecznie broniła się przed atakami jego wojsk. Prezydent Rosji mimo nałożonych sankcji nie zamierza wycofać się, dopóki nie osiągnie swojego celu.

Prezydent Rosji postanowił także postraszyć świat w odpowiedzi na „agresywne” działania krajów NATO. Nakazał on dowództwu wojskowemu postawienie w stan szczególnej gotowości bojowej siły odstraszania nuklearnego.

Do stolicy Ukrainy wysłał natomiast 400 członków grupy Wagnera. Są to najemnicy, których zadaniem jest zabicie prezydenta Wołodymyra Zełenskiego i członków jego rządu. Kreml wierzy w to, że poradzą sobie oni znacznie lepiej niż rosyjska armia.

Na trwającą wojnę zareagował cały świat. Także coraz więcej Rosjan zabiera głos i sprzeciwia się agresji na Ukrainę. Są jednak tacy, którzy popierają działania Putina i krwawą wojnę u naszych wschodnich sąsiadów. Wśród nich znajduje się m.in. pięściarz Aleksandr Powietkin.

W atakowanym Kijowie znajduje się natomiast jego były rywal, który broni swojej ojczyzny. Władimir Kliczko, który w przeszłości pokonał „Saszę” w starciu o pasy WBA, IBF, WBO i IBO po raz kolejny zaapelował w sprawie wojny. Tym razem zwrócił się do Rosjan i Białorusinów.

Sprawdź!  Były mistrz Bellatora popiera wojnę i krytykuje ukraińskich pięściarzy! "Jako Rosjanin nie mogę stać obok. Usyk, Łomaczenko i inni..."

– Zwracam się do wszystkich nieobojętnych Rosjan i Białorusinów! Codziennie chodzicie do pracy i pomagacie w ten sposób, że tak powiem, dostarczać pociski dla swojej armii. I strzelacie do nas rakietami. I zabijacie nas, swoich, jak nas nazywacie, „braci i siostry”. Taki z was „bratni naród”.

– Spędźcie czas z waszą rodziną, przyjaciółmi, dziećmi, wnukami – czego my Ukraińcy nie możemy zrobić, bo nas zabijacie, bombardujecie. Nie pozwalacie nam żyć. Zostańcie w domach, nie wychodźcie na ulice. Zostańcie w domach, nie idźcie do pracy. Po prostu zostańcie w domu. Żeby nas poprzeć i przeciwko wojnie. Dziękuję.

Źródło: Twitter

Sprawdź!  Witalij Kliczko o sytuacji w stolicy Ukrainy! "To jest jakiś horror. Putin jest chory psychicznie"

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.