KSW

KSW odwołało starcie rosyjskiego zawodnika Shamila Musaeva! „W związku z brutalną agresją Federacji Rosyjskiej…”

Organizacja KSW zareagowała na wydarzenie, które właśnie rozgrywają się na Ukrainie. KSW zdecydowało się odwołać pojedynek mocnego zawodnika z Rosji.

Kolejne federacje sportowe jednoczą się przeciwko Rosji. Wczoraj FIFA zdecydowała o wyrzuceniu wszystkich drużyn rosyjskich z rozgrywek międzynarodowych. Tym razem największa polska organizacja MMA ogłosiła, że na najbliżej gali nie zawalczy rosyjski fighter.

Niepokonany Shamil Musaev, który ma na swoim koncie 15 zwycięstw i jeden remis miał powrócić do klatki 19 marca w Radomiu. Federacja KSW nie ujawniła nazwiska przeciwnika, z którym miał się zmierzyć.

Za pośrednictwem social mediów KSW przekazało – W związku z brutalną agresją Federacji Rosyjskiej na Ukrainę, organizacja KSW podjęła trudną, lecz uzasadnioną etycznie decyzję o odwołaniu występu reprezentanta Rosji Shamila Musaeva na zbliżającej się gali KSW 68, 19 marca w Radomiu.

To jednak nie wszystko, jeśli chodzi o polskie MMA. Artur Ostaszewski, który kieruje grupą menadżerską Shocker MMA oświadczył, że rozwiązał kontrakty swoich zawodników z organizacją ACA. Dla rosyjskiej federacji nie zawalczą więcej Piotr Strus, Daniel Omielańczuk i Łukasz Kopera.

Sprawdź!  Mamed Khalidov do Łukasza Jurkowskiego po KSW 61: „Trzeba trenować, a nie pizze żreć i whisky pić”

– W zawiązku z agresją wojenną Federacji Rosyjskiej na terenie Ukrainy, które potępiamy – podjęliśmy decyzję o niebraniu udziału w wydarzeniach sportowych organizowanych przez Absolute Championship Akhmat i wypowiedzeniu kontraktu wszystkich Zawodników Reprezentujących nasz Team, związanych dotychczas długoterminową umową z rosyjskim promotorem, tj. Piotr Strus, Łukasz Kopera, Daniel Omielańczuk – przekazał na swoich social mediach.

Źródło: Twitter

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.