ACA

Monopolistyczne plany Kadyrowa? Dyktator bliski przejęcia federacji MMA!

Czeczeński dyktator Ramzan Kadyrow zamierza całkowicie zdominować rosyjski rynek MMA. Jego federacja Absolute Championship Akhmat przymierza się do wchłonięcia kolejnej organizacji.

Ramzan Kadyrow znany jest w świecie z popełnienia licznych zbrodni. Czeczeński przywódca jawnie popiera zbrodnicze działania Władimira Putina na Ukrainie, a do tego groził też Polakom. Sugerował wręcz, że „w sześć sekund” Czeczeni są w stanie zaatakować nasz kraj.

Dyktator jest też ogromnym fanem MMA i chętnie pozuje do zdjęć chociażby z Khamzatem Chimaevem, a przed kilkoma miesiącami z uśmiechem gościł nowego mistrza kategorii lekkiej, Islama Makhacheva. Kadryow jest także właścicielem ACA, czyli Absolute Championship Akhmat.

Jak ustalili dziennikarze portalu Bloody Elbow w niedługim czasie organizacja czeczeńskiego dyktatora jest bliska przejęcia federacji AMC Fight Nights, znanej wcześniej jako Fight Night Global. Występowały w niej takie gwiazdy, jak Fedor Emelianenko, Nikita Krylov, czy Vadim Nemkov.

Założycielem AMC Fight Nights przed dwunastoma laty był Ziyavudin Magomedov – oligarcha, który swego czasu, z majątkiem wycenianym na ponad miliard dolarów, był jedną z najbogatszych osób w Rosji. W 2018 roku został zatrzymany za defraudowanie potężnych sum pieniędzy oraz za założenie zorganizowanej grupy przestępczej. Nowi właściciele zmienili nazwę by odciąć się od osoby Magomedova.

Sprawdź!  Nielegalne kopnięcie na gali ACA 120. Diego Brandao zdyskwalifikowany! [WIDEO]

Efekt nowej miotły nie zadziałał jednak tak, jak się tego spodziewano. Co lepsi zawodnicy odeszli do konkurencji, a o AMC Fight Nights robiło się głośno z niechlubnych przyczyn. Mowa tu o postaci Grigoriya Ponomareva – zagorzałego neonazisty, który walczył dla federacji.

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.