UFC

Odliczanie przed UFC 267! Analiza i statystyki przed walką Marcina Tybury z Alexandrem Volkovem

Jedyna w całej karcie UFC 267 walka w kategorii ciężkiej. Marcin Tybura to drugi z Polaków na gali. Jego przeciwnikiem będzie Alexander Volkov. Czy „Tybur” utrzyma wysoką formę?

Marcin Tybura vs Alexander Volkov

Marcin Tybura po raz kolejny w tym roku wyjdzie do oktagonu UFC. Na UFC 267 Polak zmierzy się z Alexandrem Volkovem. Ten, choć młodszy stoczył o wiele więcej pojedynków, niż „Tybur”. Obaj zawodnicy mogliby spotkać się wcześniej, gdy polski zawodnik toczył boje w M-1. „Drago” jednak w tej rosyjskiej federacji wybił się, po czym zaczął toczyć boje w Bellatorze.

Marcin Tybura będzie chciał przedłużyć swoją serię i zbliżyć się do pojedynku o tytuł mistrzowski. Jakie ma szanse w pojedynku z Volkovem? Jak wygląda porównanie fizyczne fighterów? Jak obstawiają bukmacherzy? Sprawdź poniżej!

Statystyki fizyczne: Alexander Volkov vs Marcin Tybura

Alexander Volkovvs.Marcin Tybura
33-9-0Rekord22-6-0
6′ 7″ (200,6 cm)Wzrost6′ 3″ (190,5 cm)
80 in (203,2 cm)Zasięg78 in (198,12 cm)
265 lbs (120,20 kg)Waga249 lbs (112,94 kg)
Źródło: UFC

Patrząc na same statystyki fizyczne, ewidentnie faworytem jest Rosjanin. Alexander Volkov przeważa w każdym aspekcie. Czy stawia to Marcina Tyburę na straconej pozycji? Nie. Krótko i na temat. Nie ma w tym krzty faworyzowania Polaka. Są to suche fakty, widzieliśmy bowiem co Mark Hunt zrobił ze Stefanem Struve. Holenderski wieżowiec zresztą nie jest obcy „Tyburowi”. Polski reprezentant kategorii ciężkiej na UFC 267 zwyciężył ze „Skyscraperem” w 2018 roku po kompletnej dominacji. Sędziowie punktowali wówczas 3-27, 30-27 i 29-28. A warto zaznaczyć, że Struve w warunkach fizycznych przebija Alexandra Volkova.

Sprawdź!  (VIDEO) Jake Paul wypuścił diss na Danę White'a! "Chciwa, stara, samotna dzi*ka"

Alexander Volkov vs Marcin Tybura – statystyki z oktagonu

Alexander VolkovvsMarcin Tybura
57%Dokładność uderzeń50%
4.84Znaczące trafienia na minutę3.63
70%Dokładność obaleń45%
0,57Średnia obaleń na 15 min1,67
67%Obrona przed obaleniami82%
źródło: UFC

Nie ma co ukrywać, te statystyki również nie rozwiewają wątpliwości. Alexander Volkov wyprowadza więcej trafień i ma lepszą dokładność w sprowadzeniach. Informacja jest o tyle istotna, że Marcin Tybura ma o 4 więcej stoczonych pojedynków w UFC. Obaj jednak równo połowę – „Drago” 5, „Tybur” 7 – kończyli przez decyzję. Rosjanin 2 z tych starć stoczył na dystansie 5 rund i oba przegrał. Polak walczył raz i poległ z byłym mistrzem królewskiej kategorii wagowej, Fabricio Werdumem. Ani Marcin Tybura, ani jego przeciwnik z UFC 267 nigdy nie zostali jednak poddani w karierze. A skoro o walka mowa…

UFC 267 Alexander Volkov vs Marcin Tybura – ostatnie walki

Alexander VolkovMarcin Tybura
przegrana z Cirylem Gane przez jednogłośną decyzję na UFC Vegas 30wygrana z Waltem Harrisem przez TKO w 1. rundzie na UFC Vegas 28
wygrana z Alistairem Overeemem przez TKO w 2. rundzie na UFC Vegas 18 wygrana z Gregiem Hardym przez TKO w 2. rundzie na UFC Vegas 17
wygrana z Waltem Harrisem przez TKO w 2. rundzie na UFC 254 wygrana z Benem Rothwellem przez jednogłośną decyzję na UFC Fight Night 179
przegrana z Curtisem Blaydesem przez jednogłośną decyzję na UFC on ESPN 11 wygrana z Maximem Grishinem przez jednogłośną decyzję na UFC 251
wygrana z Gregiem Hardym przez jednogłośną decyzję na UFC Fight Night 163 wygrana z Sergeyem Spivakiem przez jednogłośną decyzję na UFC Fight Night 169
Źródło: UFC

Diabeł leży w szczegółach. Marcin Tybura najstarszy z tych pięciu pojedynków stoczył w lutym 2020 roku. Alexander Volkov swój w listopadzie 2019. Polak jest zdecydowanie aktywniejszym fighterem, a do tego dwa ostatnie starcia kończył przed czasem. Zwłaszcza w starciu z Waltem Harrisem widać było świetny game plan naszego rodaka. Po walce „Tybur” stwierdził, że to szybkie instrukcje narożnika pomogły mu odnieść wiktorię. To pokazuje, że Marcin świetnie rozumie się z trenerami, co przekłada się na wyniki.
Alexander Volkov nie mógł być zadowolony ze swojego ostatniego starcia. Fakt, że przegrał z obecnym mistrzem tymczasowym dywizji ciężkiej, ale nie zrobił w tamtej walce kompletnie nic. Ciryl Gane, podobnie jak Tybura, był mniejszym fighterem. Potrafił jednak zdeklasować Rosjanina. Zachowując oczywiście odpowiednie proporcje „Tybur” mógłby się wzorować na Francuzie.

Sprawdź!  UFC 285: Islam Makhachev nie zgadza się z Daną Whitem! "To ja jestem najlepszy"

Kursy STS

Alexander VolkovMarcin Tybura
1.37
(Odbierz darmowy zakład)
3.10
(Odbierz darmowy zakład)
Źródło: STS

Bukmacherzy faworyzują Volkova, który jest młodszym i bardziej doświadczonym zawodnikiem. Warto jednak wziąć pod uwagę to, iż Marcin Tybura jest obecnie w gazie. Obaj zawodnicy walczyli w czerwcu bieżącego roku, ale to „Tybur” pojedynkował się 21 dni wcześniej. Ponadto stoczył jedną, niecałą rundę. A pokładając wiarę w umiejętności polskiego ciężkiego można wygrać niemały pieniądz!

UFC 267: Błachowicz vs. Teixeira do obejrzenia w STS TV!

Na gali w Abu Zabi zobaczymy łącznie walki trzech Polaków. W karcie wstępnej z Shamilem Gamzatovem w szranki stanie Michał Oleksiejczuk. W karcie głównej z rosyjskim weteranem Alexandrem Volkovem, który niedawno poległ z obecnym tymczasowym mistrzem wagi ciężkiej Cirylem Gane, zmierzy się Marcin Tybura. I wreszcie w walce wieczoru zobaczymy drugą obronę tytuły dywizji półciężkiej w wykonaniu „Cieszyńskiego Księcia”Jana Błachowicza. Rywalem „Legendarnej Polskiej Siły” będzie Brazylijczyk, Glover Teixeira.

Sprawdź!  UFC. Johnny Walker wygrywa z Anthonym Smithem w co-main evencie! Sędziowie byli jednogłośni

UFC obejrzysz w STS TV za darmo! Wystarczy otworzyć konto – tutajSTS ma prawa do transmitowania wszystkich gal UFC numerowanych i nie tylko do końca 2023 roku!

OTWÓRZ KONTO -> OGLĄDAJ GALE UFC ONLINE!

Jan Błachowicz w ostrych słowach odpowiada Corey'owi Andersonowi! "Może za mocno go uderzyłem..."

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.