UFC

(VIDEO) Mamy nowego mistrza! Derrick Lewis bez szans w starciu z Cirylem Gane!

Jak to mawia Bruce Buffer: moment, na który wszyscy czekali! Czas na pięciorundowe starcie o pas tymczasowego mistrza wagi ciężkiej! Czy Derrick Lewis zaliczy 13 KO/TKO w UFC? Czy Ciryl Gane utrzyma niepokonany rekord? I wreszcie, z kim zmierzy się Francis Ngannou w kolejnej obronie?!

Runda 1

Ciryl Gane musi wyprzeć z głowy wszystkie odgłosy z trybun, które zdecydowanie wspierają swojego, czyli Derricka Lewisa. Pierwsze sekundy bardzo spokojne, co jest zrozumiałe biorąc pod uwagę stawkę. The Black Beast ruszył z wysokim kopnięciem! Poślizgnął się jednak, przez co Gane zamknął go pod siatką. Francuz delikatnie kopie w nogę Amerykanina, bardzo możliwe, że będzie walczył właśnie niezwykle pragmatycznie. Lewis zaczął się w końcu przesuwać, fighterzy zajęli środek oktagonu. Ku uciesze publiki miejscowy zawodnik zagroził podejściem, ale nawet nie wyprowadził uderzenia. Bon Gamin zaczął wkładać siłę w kopnięcia na nogę, ale sam też otrzymał pięść na korpus. Po chwili również kopnięcie, które jednak powędrowało za nisko… Po chwili wracamy do walki. Derrick Lewis ruszył z małą szarżą, ale po chwili znów znaleźli się w dystansie. I ponownie Lewis ruszył na rywala! Gane jednak z uśmiechem uciekł z opresji. Francuz naprawdę dobrze popracował kopnięciami na nogę i trafił również Amerykanina w głowę. Rundę zakończył prosty Gane na lewe oko przeciwnika.

Sprawdź!  Podlizuje się szefowi? Pretendent do pasa staje w obronie Dany White'a!

Runda 2

Bon Gamin rozpoczął rundę od – a jakże – niskich kopnięć, dokładając też proste. Derrick Lewis jak zwykle w swoich walkach zaprezentował swoje umiejętności i wykonał switch kick na głowę, który został zablokowany. Francuz lepiej rusza się na nogach, zmienia pozycje, ale Lewis rzuca się w próbie klinczu! Niestety, akcja zakończona niepowodzeniem. Fighterzy wymienili kopnięcia na korpus, Gane wyprowadził też latające kolano, aczkolwiek niecelne. Zawodnicy zapięli klincz na siatce, na zewnętrznej znalazł się Francuz. Po chwili walka wróciła na środek klatki. Znaczące ciosy pokazują, że The Black Beast nie istnieje, bo posłał jedynie dwa. Gane po klinczu ruszył z łokciami na głowę przeciwnika! Odsłona nr 2 kończy się z kolejną próbą switch kicku Derricka. Amerykanin jednak w tej walce nie istnieje.

Runda 3

The Black Beast zaczął tę odsłonę frontalnym kopnięciem na ciało, ale po chwili sam inkasuje kilka kopnięć na nogę. Ciryl Gane w porównaniu do pierwszej rundy naprawdę zaczął demolować lewą nogę Lewisa. Ten posłał wysokie kopnięcie, jednak było ono zbyt czytelne i Francuz je zablokował. Bon Gamin ruszył do przodu, spróbował łokcia, ale wylądował w klinczu. Miejscowy zawodnik jednak idzie na rekord nieaktywności, bo w całości wyprowadził 3 ciosy. Ciryl Gane tymczasem rusza mocno! Poszły w ruch proste, podbródkowe! Na chwilę odpoczął Lewis, ale Bon Gamin ponownie ruszył z atakiem! Amerykanin padł na kolana i Francuz dokończył dzieła zniszczenia z pozycji żółwia!

Sprawdź!  T.J. Dillashaw chętny na walkę z Jose Aldo! Jest jednak małe "ale"... "To będzie moja pierwsza obrona!"

Oficjalny werdykt: Ciryl Gane wygrywa przez TKO w 3. rundzie (4:11) i zostaje nowym tymczasowym mistrzem wagi ciężkiej!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.