UFC

Nate Diaz wolnym agentem? Dana White o sytuacji fightera po UFC Vegas 41

Dana White potwierdził po UFC Vegas 41, że Nate Diaz ma już tylko jedną walkę na obecnym kontrakcie. Co więcej, prezydent największej federacji MMA zdradził, że pracuje nad zakontraktowaniem kolejnego pojedynku Stocktończyka!

Nate Diaz – Ariel Helwani tłumaczy sytuację

Przed kilkoma dniami Ariel Helwani wstawił na Instagrama zdjęcie Nate’a Diaza, zdradzając przy okazji, że Amerykaninowi została już tylko jedna walka na obecnym kontrakcie. Dziennikarz dopisał również kilka słów od siebie, wspominając między innymi Danę White’a:

Rzadko kiedy w historii organizacji zdarzało się by UFC puszczało wolno takie nazwiska, jak Nathan Diaz. Nowy kontrakt jest zwykle podpisywany na długo przed ostatnią walką, albo tuż przed nią. Teraz mamy jednak inne czasy. Oczywiście, Diaz zasługuje na spore pieniądze. Jest jedną z największych gwiazd w historii UFC. Jeśli byłbym jego doradcą, to powiedziałbym, żeby wypełnił umowę. Nie ma w tym nic przeciwko UFC, to czysto biznesowa porada. Jakby Dana White był jego menedżerem, doradziłby mu to samo.

Dana White potwierdza: Nate Diaz będzie walczył

Nate Diaz nie wypowiedział się bezpośrednio na temat swojej sytuacji, jednakże zaczepiał na Twitterze Tony’ego Fergusona. Zapytany o sytuację Stocktończyka został natomiast Dana White na konferencji prasowej po UFC Vegas 41:

Sprawdź!  Ujawniono zarobki Bena Askrena i Jake'a Paula! Askren zarobi ponad dwa razy więcej niż za ostatnią walkę w UFC!

Tak, ma jeszcze jedną walkę. Pracujemy nad podpisaniem jej. Tony Ferguson nie jest jednym z potencjalnych rywali, z którymi rozmawiamy. Ale tak, Nate Diaz będzie walczył i ma jedną walkę na obecnej umowie.

Dana White tradycyjnie nie zdradził żadnego nazwiska, któremu proponowany był fighter ze Stockton. Nate Diaz po raz ostatni w oktagonie wystąpił na UFC 263, jednak nie mógł być zadowolony ze swojego występu przeciwko Leonowi Edwardsowi. W 24 minuty nie zrobił nic, co mogłoby przekonać sędziów do jego wygranej. Dopiero w ostatnich 60 sekundach był bliski skończenia „Rocky’ego”, jednak ten wytrzymał ciężkie chwile.

Nate Diaz odpowiedział na wyzwanie Vicente Luque i zdawało się, że walka jest bliska realizacji. Brazylijczyk zapowiadał, że są w stanie dać walkę roku… Ale po dziś dzień nie wiadomo, z kim Stocktończyk (oraz czy) po raz ostatni zatańczy w oktagonie.

UFC 267: Błachowicz vs. Teixeira do obejrzenia w STS TV!

Na gali w Abu Zabi zobaczymy też walki trzech Polaków. W karcie wstępnej z Shamilem Gamzatovem w szranki stanie Michał Oleksiejczuk. W karcie głównej z rosyjskim weteranem Alexandrem Volkovem, który niedawno poległ z obecnym tymczasowym mistrzem wagi ciężkiej Cirylem Gane, zmierzy się Marcin Tybura. I wreszcie w walce wieczoru zobaczymy drugą obronę tytuły dywizji półciężkiej w wykonaniu „Cieszyńskiego Księcia”Jana Błachowicza. Rywalem „Legendarnej Polskiej Siły” będzie Brazylijczyk, Glover Teixeira.

Sprawdź!  Conor McGregor w wadze ciężkiej?! Irlandczyk zdradza aktualną wagę!

UFC obejrzysz w STS TV za darmo! Wystarczy otworzyć konto – tutajSTS ma prawa do transmitowania wszystkich gal UFC numerowanych i nie tylko do końca 2023 roku!

OTWÓRZ KONTO -> OGLĄDAJ GALE UFC ONLINE!

Jan Błachowicz w ostrych słowach odpowiada Corey'owi Andersonowi! "Może za mocno go uderzyłem..."

Źródło: Instagram, UFC YouTube

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.