ACAArmia Fight NightBabilon MMAEFM ShowFENKSWUFC

Aktualizacja rankingu polskich zawodników MMA – awans Gamrota, Rajewskiego i Millera. Debiuty Kowalkiewicz i Bartosińskiego

Jak co miesiąc przedstawiamy Wam najnowszą aktualizację naszego rankingu polskich zawodników MMA. Tym razem doszło do wielu ciekawych zmian i do jednego ważnego debiutu w tym zestawieniu.

KRYTERIA i ZASADY WEDŁUG KTÓRYCH BĘDZIE TWORZONY RANKING NAJLEPSZYCH POLSKICH ZAWODNIKÓW MMA

  1. Ranking obejmuje zawodników i zawodniczki, którzy w przeciągu roku stoczyli przynajmniej jeden pojedynek
  2. Będzie on aktualizowany raz w miesiącu.
  3. Najważniejszym kryterium oceny jest ostatni stoczony pojedynek, ale do pełnej oceny bierzemy pod uwagę pięć ostatnich pojedynków.
  4. Poza samymi zwycięstwami liczy się jakość zawodników oraz to w jakiej organizacji toczonej są walki.
  5. Jeżeli  zawodnik posiada pas mistrzowski danej organizacji jest to brane pod uwagę.
  6. To w jakiej wadze przypisany jest przypisany dany zawodnik określa to w jakiej kategorii stoczył ostatnią walkę. Jeżeli jest to limit umowny to liczy się ostatnie starcie w pełnym limicie wagowy.
  7. Jeżeli mistrz danej kategorii posiadając pas toczy pojedynek w innej dywizji to nadal zaliczany jest do tej wagi w której posiada trofeum, jednak jak zdecyduje się na zwakowanie pasa to to działa wtedy zasada z punktu 6.
  8. Podczas oceny nie bierzemy pod uwagę stylu w jakim jest wygrany pojedynek.
Sprawdź!  PILNE! Nate Diaz kontuzjowany! Walka z Leonem Edwardsem przełożona. Znamy nowy termin.

Aktualizacja rankingu polskich zawodników MMA

Waga Kogucia:

Sylwester Miller przez decyzję pokonał Rafaela Apocalipse na AFN 10 przez co awansuje na pozycję nr 3. Paweł Polityło w związku z porażką z Bruno Santosem na KSW 62 spada na 4. miejsce.

Waga piórkowa

Podczas Armia Fight Night 10 Mansur Azhiev pokonał Adriana Kępę, dzięki czemu awansuje o jedno oczko wyprzedzając Roberta Ruchałę. Natomiast Kępa spada na 10 miejsce.

Waga lekka

Sebastian Rajewski podczas KSW 62, pokonał przez decyzję sędziowską Artura Sowińskiego przez co debiutuje w rankingu i od razu zajmuje pozycję nr 8. „Kornik” spada na 10. pozycję przez co Łukasz Charzewski wypada z tego zestawienia.

Waga półśrednia

Adrian Bartosiński na KSW 62 pokonał przez TKO Michała Michalskiego, co było jego największym sukcesem w karierze. Dzięki temu debiutuje on w tym rankingu i od razu zajmuje 6. pozycje.

P4P

Mateusz Gamrot na UFC Vegas 31 już w pierwszej rundzie poddał weterana UFC Jeremy’ego Stephensa. Dzięki temu zwycięstwu awansował na miejsce nr 3 wyprzedzając Krzysztofa Jotkę.

Sprawdź!  17-latek podpisał kontrakt z UFC! Już zapowiedział zdobycie pasa!

P4P kobiet

W rankingu debiutuje Karolina Kowalkiewicz, która przegrała na UFC 265 z Jessicą Penne. Mimo fatalnej serii 5 porażek ląduje ona na 5. pozycji przez co wszystkie zawodniczki, które są poniżej przesuwają się o jedną pozycję w dół. Zestawienie opuszcza Anita Bekus.

Poniżej możecie zapoznać się z pełną wersją naszego rankingu.

RANKING POLSKICH ZAWODNIKÓW MMA

Bartosz Oles

Od lat prawdziwy fan dobrego MMA. Sportami walki interesuje się od 14 roku życia. Na bieżąco śledzę wszystkie gale UFC oraz KSW. Największy idol? Pomimo kilku wybryków - Jon Jones! W wolnym czasie dużo podróżuje oraz spędzam czas ze znajomymi.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.