UFC

Edwards przedłużył serię! Przetrwał ciężkie chwile na koniec walki z Diazem! [WIDEO]

Leon Edwards nie zawiódł! Zgodnie z przewidywaniami bukmacherów wygrał, otrzymując od wszystkich sędziów 49-46 na kartach. Końcówka walki jednak pozwalała wierzyć, że to Nate Diaz wygra.

Przebieg walki

Amerykanin stosował ciekawą taktykę ignorując rywala, udając że go nie ma. . Edwards trzymał dystans, nie pchał się w niepotrzebne wymiany. Po jednym z uderzeń Anglik złapał Amerykanina w klinczu i sprowadził go do parteru! Diaz zachował spokój, uderzał mimo niedogodnej pozycji. Leon nie odpuszczał pleców, dobrze kontrolował walkę, ale jednak na ostatnie kilka sekund postanowił podnieść walkę do stójki.

Drugą rundę Edwards rozpoczął od mocnego kopnięcia. Wyczekiwał Diaza i kontrował kolejne próby kombinacji Amerykanina. Ten z kolei dalej toczył swoje mentalne gierki. Walka na chwilę przeniosła się do parteru gdzie, mimo kontroli z góry, urodzony na Jamajce Anglik musiał się bronić przed próbą skrętówki w wykonaniu Stocktończyka. Walka wróciła do stójki i ponownie Edwards korzystał z mocnych kopnięć w łydkę. Pod koniec Diaz wyprowadził ładną kombinację, ale było to zdecydowanie za mało.

W trzeciej rundzie Edwards ponownie uskutecznił swój gameplan – cierpliwość, kontry sierpami i łokciami, a następnie klincz pod siatką z przejęciem pleców i obaleniem. Próbował obrotowego łokcia, ale Amerykanin dobrze zablokował uderzenie. W tej odsłonie Diaz jednak nie istniał, przyjął wiele mocnych uderzeń i zalał się krwią.

Sprawdź!  Jędrzejczyk przed powrotem do oktagonu: "Jestem zaskoczona. Mam lepszą formę niż 2 lata temu"

Edwards po przerwie znów kopał w łydkę rywala, ale i Diaz jakby się obudził: zaczął swoje podwójne kombinacje, pogroził Anglikowi… Ale nic więcej. To właśnie rywal omijał gardę, a jego ciosy były tak dobre, że aż sam Nate je pochwalił. „Rocky” uspokoił się, zachował cierpliwość i jeszcze kilka razy mocno trafił Diaza.

I w końcu starcie, w którym Stocktończyk musiał postawić wszystko na jedną kartę. Nie miał jednak odpowiedzi na mocne kopnięcia ze strony Edwardsa. Ten walczył cierpliwie, oddychał spokojnie i po każdym skróceniu dystansu wyprowadzał kolejne uderzenia. Najgroźniejsze nadeszło w ostatniej minucie starcia – Diaz Diaz trafił mocnym lewym prostym i Edwards słaniał się na nogach! Na zegarze było jednak tylko 20 sekund i wytrzymał ten czas.

WYNIK: Leon Edwards wygrywa jednogłośną decyzją sędziów.

Sprawdź!  Jędrzejczyk chce od UFC większych pieniędzy: "Mogę być damską wersją McGregora, Masvidala i Poiriera"

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.