Boks

Mike Tyson wyjaśnia, dlaczego nie chce więcej walczyć! Oferują mu zbyt duże pieniądze? „Chciałem to robić dla zabawy, ale…”

Mike Tyson zdradził, dlaczego nie chce toczyć kolejnych pojedynków. Słowa legendy mogą być sporym zaskoczeniem dla wielu kibiców.

Tyson ostatni zawodowy pojedynek stoczył w 2005 roku. Wydawało się, że więcej nie zobaczymy go w ringu, jednak pięściarz wrócił do formy i po 15-letniej przerwie stoczył stracie pokazowe.

W listopadzie 2020 roku zmierzył się z Roy’em Jonesem Jr’em. Niestety starcie nie porwało kibiców ze względu na rywala Tysona, który unikał starcia i przez większość walki próbował klinczować.

„Bestia” miał stoczyć kolejne starcie pokazowe, a media donosiły, że jego rywalem może być inna legenda boksu Evander Holyfield, z którym Tyson przegrał dwukrotnie. Ostatecznie jednak nie doszło do kolejnej walki z udziałem Mike’a.

Niestety w podcaście Full Send Podcast Tyson przyznał, że nie chce więcej toczyć starć pokazowych. Legenda być może skończy z boksem na dobre. Mike nie ukrywa, że chciał walczyć po prostu dla zabawy, jednak zaczęły trafiać do niego ogromne oferty, które sprawiły, że cała radość z pojedynków zniknęła.

Sprawdź!  Artur Szpilka o planach po zakończeniu kariery: "Mam plan stworzenia programu dla dzieci z domów dziecka, z patologii, z poprawczaków"

– Goście chcą, żebym walczył za 100 milionów dolarów. Wątpię, że będę jeszcze robił takie rzeczy. Pierwszy razem chciałem to zrobić po prostu dla zabawy, jednak niektórzy ludzie wnieśli to na inny poziom i zrobili z tego biznes, a wtedy zabawa zniknęła.

Tysonowi oferują ogromne pieniądze, jednak co ciekawe, wciąż nie dostał pełnej gaży za ostatnią walką z Roy’em Jonesem Jr’em. W tym samym podcaście szef UFC Dana White zapytał pięściarza o to, czy otrzymał już pełną kwotę:

– Większość, ale duża część wciąż jest zablokowana i nie mogę na ten temat więcej powiedzieć. Tak, to było bardzo podstępne.

Źródło: YouTube Full Send Podcast

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.