UFC

Szef UFC nie zareaguje po ataku na Ukrainę! Zdradził, co z walkami Rosjan: „Mamy za sobą COVID, a teraz jest wojna…”

Szef UFC Dana White zabrał głos w sprawie walk rosyjskich zawodników. Wyjaśnił, czy cokolwiek zmieni się w związku z atakiem Rosji na Ukrainie.

Kolejne federacje sportowe mocno reagują na wojnę na Ukrainie. FIFA ogłosiła, że rosyjskie drużyny oraz reprezentacja zostaną wycofane z międzynarodowych rozgrywek. Taką samą decyzję podjęła koszykarska Euroliga.

Natomiast Międzynarodowy Komitet Olimpijski nawołuje federacje i organizatorów imprez sportowych do tego, by zakazać udziału w wydarzeniach rosyjskim i białoruskim zawodnikom oraz urzędnikom.

W Polsce poza zareagowała także scena MMA. Organizacja KSW, która zaplanowała galę na 19 marca, właśnie ogłosiła, że rosyjski zawodnik Shamil Musaev został usunięty z karty walk. Ponadto Shocker MMA rozwiązało kontrakty zawodników z federacją ACA.

UFC jednak nie zamierza podejmować podobnych kroków. Szef organizacji w rozmowie z The Underground został zapytany o walki Rosjan. Dana White przyznał, że aktualnie skupia się na tym, by doprowadzić do wszystkich pojedynków i podobnie jak poprzednio nie zatrzymała go pandemia koronawirusa, to podobnie tym razem nie zrobi tego wojna.

[Transkrypcja lowking.pl] Nad tym wszystkim pracujemy tutaj codziennie. Pracujemy nad tym, jak utrzymać te wszystkie walki, jak ściągać gości z tych różnych krajów. Zawsze pojawia się jakiś problem. Zawsze. Mamy za sobą COVID, a teraz jest wojna. Jak zauważyłeś, to, co dzieje się teraz jest ważniejsze od wszystkich rzeczy prywatnych i zawodowych, ale znacie moje nastawienie: jedziemy dalej – powiedział zapytany o nadchodzące starcie Toma Aspinalla z Rosjaninem Alexandrem Volkovem.

Szef UFC został również zapytany o głośny rewanż pomiędzy Petrem Yanem i Aljamainem Sterlingiem. Przyznał, że na ten moment nie napotkał żadnych trudności z organizowaniem kwietniowej walki:

Sprawdź!  Paul Felder przechodzi na sportową emeryturę

– Jeszcze nie. Jeszcze nie napotkaliśmy tutaj problemu. Wszystko, póki co układało się dla nas dobrze pod tym względem, więc zobaczymy. Zobaczymy, co będzie. Jak zawsze powtarzam, gdy już świat zaczyna stawać się normalny, wyskakuje jeszcze większe szaleństwo. Zobaczymy, jak to się rozwinie. Nie mam zielonego pojęcia, co stanie się z Rosją i całą resztą. Nie wiem.

Źródło: lowking.pl

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.