KSW

Haratyk wygrywa turniej KSW Epic! Zdobywa mistrzowski pas

Za nami co-main event XTB KSW Epic, który wyłonił nowego mistrza wagi półciężkiej. O wakującą koronę zmierzyli się zwycięzcy półfinałów z wcześniejszych pojedynków.

Turniej XTB KSW Epic to kolejny powrót do przeszłości organizacji. Jak przed laty, tak i teraz czterech wojowników mierzyło się w zawodach, które odbywały się jednego wieczoru. Stawka była niemała: zwycięzca zgarniał wakującą koronę kategorii półciężkiej.

W półfinałach doszło do potyczek czołowych fighterów z rankingu do 93 kg. Co ciekawe to kibice w internetowym głosowaniu wybierali zestawienia, jakie chcą zobaczyć na KSW Epic. Fani zadecydowali, że o wejście do wielkiego finału zawalczą Rafał Haratyk z Marcinem Wójcikiem oraz Kleber Raimundo Silva z Damianem Piwowarczykiem. Dwójka z nich zmierzyła się o bezpański pas KSW.

Odbierz darmowe 30 zł + 3x Zakład bez ryzyka do 100 zł i graj na żywo!

KSW Epic: Piwowarczyk vs Haratyk – RELACJA

RUNDA 1

Haratyk od razu chciał wywierać presję, Piwowarczyk straszył frontami i kopnięciami na głowę z dystansu. „Polish Tank” spróbował szybkiego sierpa w kontrze. Skrócił dystans „Damsyn” i natychmiast Rafał posłał kombinację haków na głowę i tułów. Piwowarczyk trafił Haratyka, oberwał też kontrą. Trafił Rafał Haratyk, naruszył middle kickiem rywala, który przetrwał trudniejszą chwilę. Piwowarczyk szuka pojedynczych ciosów, ale musi się wystrzegać długiej i groźnej kontry przeciwnika.

Sprawdź!  Różal komentuje przegraną walkę Pudzianowskiego! "Widzimy schyłek pewnych zawodników"

RUNDA 2

Haratyk rozpoczął od kopnięcia na nogę, przeciwnik ustawiał go sobie na siatce. Posłał groźne kombinacje Haratyk, miesza płaszczyzny i zaskakuje „Damsyna”. Trafił lewym na brzuch, a zaraz posłał mocny low kick. Piwowarczyk szukał sposobu na skrócenie dystansu, Rafał za każdym razem karcił go mocną kontrą. Mocny middle kick Haratyka po sierpie, Damian stracił sporo sił. Nie udaje mu się zamknął Rafała na siatce, ale sięgnął sierpem Piwowarczyk! Odczuł to Bielszczanin, który ratuje się ofensywą do końca rundy.

RUNDA 3

Piwowarczyk od razu zaczął wywierać presję i zepchnął przeciwnika na siatkę. Haratyk posyłał kopnięcia na korpus, ale coraz lepiej czytał go „Damsyn”. „Polski Czołg” szukał swojej szansy w mocnych atakach ze wstecznego. Piwowarczyk napierał, ale niewiele wyszło z tego ofensywnych akcji. Haratyk obalił i przeszedł do pozycji bocznej, po czym wskoczył za plecy wstającego Piwowarczyka. Haratyk ruszył po duszenie zza pleców, „Damsyn” skutecznie się obronił. Rozbity Rafał Haratyk posyłał kolejne razy na podchodzącego Damiana, który też nie przestawał atakować do ostatniej sekundy.

Sprawdź!  Mamed Khalidov z apelem do KSW: "Obudźcie się! Dajcie mi walkę, bo się starzeję!"

Wynik: Rafał Haratyk wygrał niejednogłośną decyzją sędziów!

Artykuł w trakcie aktualizacji.

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.