UFC

Colby Covington przed UFC 268: „To marny photoshop, nie złamał mi szczęki.”

UFC 268 już na początku listopada. W walce wieczoru zobaczymy rewanż za wojnę z UFC 245. Pretendent, Colby Covington, znów spróbuje odebrać pas Kamaru Usmanowi, który złamał mu szczękę… Czy jednak nie złamał? „Chaos” twierdzi, że żadnej takiej kontuzji nie doznał!

Colby Covington vs. Kamaru Usman 1

Pierwsze starcie Colby Covington vs. Kamaru Usman zdecydowanie mogło zachwycić. Choć obaj fighterzy są zapaśnikami nie zobaczyliśmy ani jednego sprowadzenia. Zarówno mistrz „The Nigerian Nightmare”, jak i pretendent wymieniali się uderzeniami w stójce, pokazując wszystkim która dwójka jest kondycyjnie najlepsza z całej dywizji. Colby Covington według statystyków UFC przyjął ponad 170 ciosów. Z resztą, efekty tego było widać w trakcie oficjalnego werdyktu. Tuż przed czwartą rundą „Chaos” powiedział narożnikowi, że chyba ma złamaną szczękę.

screenshot YouTube

Colby Covington: Marny photoshop

Kamaru Usman pierwsze starcie zwyciężył przez TKO, a „złamana szczęka” stała się nieodłącznym elementem tamtej walki. Choć Colby Covington brzmiał pewnie przekazując informację narożnikowi przed 4 rundą, od tamtej pory zapewnia, że Usman wcale nie połamał mu twarzy. Co więcej, fighter w rozmowie z ESPN powiedział, że to media zbyt pospiesznie opublikowały sfałszowane zdjęcie rentgenowskie. Te w Internet miał wypuścić jeden z hejterów Covingtona:

To jedna z najgorszych podrób z photoshopa w historii tego sportu. Ktoś wszedł na Google grafikę, wziął pierwsze lepsze zdjęcie i wstawił tam moje imię, Colby Covington. Po pierwsze, jeśli kiedykolwiek widziałeś zdjęcie rentgenowskie, to na nim nigdy nazwisko nie jest napisane prosto. Sphotoshopowali ten obraz. Ząb na przedzie ma koronkę. Czy ja mam koronki na zębach? No chyba mi się nie wydaje.

Tak więc jest to po prostu marny photoshop. Zrobiły to trolle, ci hejterzy z Internetu, którzy nie potrafią znieść tego, że odnoszę sukces. Nienawidzą tego, że jestem tu gdzie jestem. Nie potrafią znieść faktu, że mi się wiedzie, a im nie. Próbują mnie zatem zdyskredytować i próbują podważyć wszystkie moje osiągnięcia. Media podążają za tą gadką: „Ooo, złamał szczękę! Tamta walka wcale nie była jaką się zdawała!

Co ciekawe, Colby Covington już jakiś czas temu wspominał, że media chcą go obs*ać. Niemniej jednak fighter uważa, że on nic tamtej nocy na UFC 245 nie złamał. Coś jednak pękło, ale nie było to widzialne dla czyichkolwiek oczu. „Chaos” ma zamiar pozostałe szczątki zebrać i usunąć je na stałe.

Sprawdź!  Mistrzowskie inwestowanie? Droga sukcesu Conora McGregora

Nic nie złamałem. Jedyną rzeczą, która tego wieczora została złamana, była duma Marty’ego. Nie chciał rewanżu, został do tego zmuszony. A teraz, szóstego listopada, wezmę sobie wszystko to, na co pracował całe życie i pozostawię go z niczym.

Colby Covington we wspomnianym wywiadzie wspominał bowiem, że Kamaru Usman otrzymał ultiumatum od największej federacji MMA. „The Nigerian Nightmare” miał spotkać się z Covingtonem, bądź pozbawiony zostałby tytułu mistrzowskiego. Co ciekawe sam „Chaos” zapowiadał, że nie da Nigeryjczykowi bezpośredniego rewanżu. Na ewentualną pierwszą obronę wybrał sobie Dustina Poiriera, którego głową chciałby uderzyć o beton. Co ciekawe sam „Diamond” zapowiadał, że nie miałby nic przeciwko przejściu do kategorii półśredniej!

UFC 267: Błachowicz vs. Teixeira do obejrzenia w STS TV!

Na gali w Abu Zabi zobaczymy też walki trzech Polaków. W karcie wstępnej z Shamilem Gamzatovem w szranki stanie Michał Oleksiejczuk. W karcie głównej z rosyjskim weteranem Alexandrem Volkovem, który niedawno poległ z obecnym tymczasowym mistrzem wagi ciężkiej Cirylem Gane, zmierzy się Marcin Tybura. I wreszcie w walce wieczoru zobaczymy drugą obronę tytuły dywizji półciężkiej w wykonaniu „Cieszyńskiego Księcia”Jana Błachowicza. Rywalem „Legendarnej Polskiej Siły” będzie Brazylijczyk, Glover Teixeira.

Sprawdź!  Charles Oliveira gasi Justina Gaethje i Michaela Chandlera! "Jak go uderzyłem, to się złożył. Ich gadanie jest bez sensu."

UFC obejrzysz w STS TV za darmo! Wystarczy otworzyć konto – tutajSTS ma prawa do transmitowania wszystkich gal UFC numerowanych i nie tylko do końca 2023 roku!

OTWÓRZ KONTO -> OGLĄDAJ GALE UFC ONLINE!

Jan Błachowicz w ostrych słowach odpowiada Corey'owi Andersonowi! "Może za mocno go uderzyłem..."

Źródło: ESPN

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.