UFC

Jest szansa na Covington vs. Poirier! Dustin otwarty na przejście do kategorii półśredniej!

Dustin Poirier w sesji Q&A dla ESPN+ udzielił odpowiedzi na wiele pytań jedno z nich dotyczyło przejścia do dywizji półśredniej. Okazuje się, że The Diamond jest otwarty na kolejną zmianę kategorii!

Colby Covington udziela ostatnio wiele wywiadów hype’ując swój pojedynek na UFC 268 z Kamaru Usmanem. Amerykanin zapowiadał jednak, że nie da The Nigerian Nightmare natychmiastowego rewanżu, a chciałby zmierzyć się z Dustinem Poirierem. Chaos i The Diamond trenowali wspólnie swego czasu w American Top Team. Pretendent do tytuły mistrzowskiego dywizji półśredniej opuścił klub, a od tamtej pory kilkukrotnie niezbyt przychylnie wypowiadał się o byłych kolegach, również o Poirierze.

Co więcej, Covington zapowiedział także niedawno, że jeśli nie dojdzie do pojedynku w klatce fighterzy spotkają się na ulicy! Dustin nie odpowiedział dotychczas na żadną z zaczepek Chaosa, jednakże podczas sesji Q&A dla ESPN otrzymał pytanie „jeśli zdobędziesz tytuł kategorii lekkiej, czy chciałbyś zmierzyć się z Kamaru Usmanem lub innym mistrzem w dywizji półśredniej?” Odpowiedź The Diamonda mówi sama za siebie:

– Pewnie, że tak. Chłopaki w półśredniej są duży, ale zobaczymy. Zdecydowanie mógłbym walczyć w tej kategorii. Teraz, w lekkiej, mój metabolizm jest mocno rozciągnięty. Gdy ścinałem do piórkowej byłem o wiele cięższy, niż jestem teraz. Teraz moje ciało utrzymuje większą wagę, przemiana materii jest troszkę schrzaniona. Teraz ważę około 82 kg i to moje maksimum do swobodnego poruszania się. Spokojnie mógłbym zbić do 77 kg.

Zanim jednak Poirier przejdzie kategorię wyżej, będzie miał spotkanie z mistrzem dywizji lekkiej, którym jest Charles Oliveira. Walka ma się odbyć pod koniec obecnego lub na początku przyszłego roku. Covington zapowiedział już, że z chęcią zmierzył by się w pojedynku o dwa pasy.

Sprawdź!  (VIDEO) Khamzat Chimaev gra na telefonie i... grozi rywalowi! "Chodź na zaplecze!"

Źródło: ESPN

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.