UFC

Colby Covington przed UFC 268: „Kamaru Usman zaakceptował rewanż, bo UFC zagroziło mu utratą pasa.”

UFC 268 już na początku listopada, a w walce wieczoru zobaczymy rewanż z UFC 245! Kamaru Usman po raz kolejny będzie bronił tytułu mistrzowskiego dywizji półśredniej przeciwko Colby’emu Covingtonowi. „Chaos” uważa, że „The Nigerian Nightmare” został postawiony przed faktem dokonanym!

UFC 268: Kamaru Usman vs. Colby Covington

Mistrz kategorii półśredniej UFC, Kamaru Usman, zmierzy się po raz kolejny z Colby’m Covingtonem na UFC 268. „The Nigerian Nightmare” już raz pokonał tego zawodnika, a miało to miejsce na UFC 245. Po czterech rundach istnej wojny, Nigeryjczyk obronił tytuł mistrzowski przez TKO w ostatniej minuty pojedynku.

„Chaos” mógł być zadowolony ze swojego występu. Jeden z sędziów punktował 3 rundy na jego korzyść. Amerykanin przycisnął Usmana jak nikt wcześniej, a ponadto – w swoim stylu – uważał, że arbiter tego starcia zakończył je zbyt wcześnie. Colby Covington naciskał na natychmiastowy rewanż, jednak musiał się zmierzyć z Tyronem Woodleyem, by go uzyskać… Choć Kamaru Usman uważał, że rywal na kolejny pojedynek z nim nie zasługuje. Co więcej, „Chaos” zapowiadał, że sam w ewentualnej pierwszej obronie chce walczyć z Dustinem Poirierem.

UFC 268 – rewanż wbrew woli Kamaru Usmana

Kamaru Usman od wygranej z „Chaosem” bronił tytułu trzykrotnie. Zwyciężył z Jorge Masvidalem na punkty, skończył przed czasem Gilberta Burnsa, a następnie znów zmierzył się z „Gamebredem”, który padł po 62 sekundach drugiej rundy. Teraz „The Nigerian Nightmare” na UFC 268 czeka kolejny rewanż, z Colbym Covingtonem, aczkolwiek pretendent stwierdził w rozmowie z ESPN, że mistrz nie chciał tego pojedynku!

Sprawdź!  (VIDEO) Błachowicz powraca do formy po kontuzji! "Ręce zaczynają chodzić na odpowiednich obrotach"

Było ciężko. Ta walka miała się nie odbyć. Nie chcieli jej. Odmawiali wraz z menedżerem. Szukali każdej możliwości, byle do tego rewanżu nie doszło. Musieli ją w końcu zaakceptować, bo UFC nie dało im wyboru. Usłyszeli: „Ma zmierzyć się z tym fighterem, bo inaczej stracisz pas. Albo pojedynek, albo wracasz do kolejki.” Musisz wychodzić i udowodnić, że jesteś najlepszy. W tej walce nie będzie żadnych kontrowersji.

Musiałem skończyć przed czasem byłego mistrza, Tyrona Woodleya. On [Usman] miał dwie proste wypłaty przeciwko „lekkim”, którzy w ogóle nie powinni się znaleźć w tym miejscu. W ostatniej walce pokonał „Judasza z ulicy”, Masvidala. Ja go kopałem dekadę temu. Żadne osiągnięcie. Jesteś dumny z powodu pokonania tego typa? On jest „lekkim”, nie zasługuje na bycie na szczycie.

Colby Covington nie widzi żadnej poprawy u Kamaru Usmana przed UFC 268

Kamaru Usman pod wodzą nowego trenera od stójki, Trevora Wittmana, zdecydowanie poprawił uderzenie. W starciach z Gilbertem Burnsem i drugim pojedynku z Jorge Masvidalem pokazał, że nie jest tylko zapaśnikiem. Colby Covington nie widzi jednak żadnego rozwoju u mistrza:

Sprawdź!  Jorge Masvidal zapowiada powrót! Gotów na walkę z "kimkolwiek, kto przybliży do walki o pas"!

Widziałem tego samego fightera. Nic nie poprawił. Wychodzi z twardym prostym, ma dobrą prawicę. Ale tak było już wcześniej, cała jego kariera tak wygląda. No spoko, nokautuje lekkich, czyli gości, których w ogóle nie powinni wejść z nim do klatki. Wziął łatwą kasę.

UFC obejrzysz w STS TV za darmo! Wystarczy otworzyć konto – tutajSTS ma prawa do transmitowania wszystkich gal UFC numerowanych i nie tylko do końca 2023 roku!

OTWÓRZ KONTO -> OGLĄDAJ GALE UFC ONLINE!

Źródło: ESPN

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.