KSW

Wy komentujący jesteście słabi, nie macie jaj.” – Damian Janikowski wyjaśnia hejterów walki Kołecki vs. Szostak

Wczoraj federacja KSW ogłosiła, że w walce wieczoru na gali z numerem 62 Szymon Kołecki zmierzy z niezwykle popularnym Akopem Szostakiem. To starcie zostało bardzo źle przyjęte przez kibiców, którzy w ostrych słowach skrytykowali to starcie.

Po tego typu komentarzami pod głównym wpisem federacji KSW na ich oficjalny Instagramie  głos w tej sprawie zabrał kolega klubowy Akopa Szostaka Damian Janikowski. On również w ostrych i dosadnych słowach skomentował zachowanie kibiców. Dodał również, że kibicuje mocno Akopowi oraz skrytykował Kołeckiego, który według niego unika tematu rewanżu z nim.

Oczywiście krytyka tego boju jest zrozumiała. Akop w ostatnich latach bił się z zawodnikami, którzy poziomem sportowym odbiegali poziomem od przeciwników Szymona. Szostak bił się z takimi wojownikami jak: Jamie Sloane, Wojciech Balejko czy Erko Jun. W tym roku powrócił do zawodowych startów i na EFM Show 1 wygrał na punkty z z kulturystą Radosławem Słodkiewiczem.

Damian Janikowski w przeszłości był utytułowanym zapaśnikiem stylu klasycznego. W 2012 roku zdobył brązowy medal na igrzyskach olimpijskich. W MMA zadebiutował podczas KSW 49 na stadionie narodowym, gdzie pokonał Julio Gallegosa. W kolejnych latach z wieloma świetnymi zawodnikami. Po porażce z Kołeckim zaliczył jeszcze dwa zwycięskie starcia, a w poprzednim występie na gali numerem 59 wygrał z Jasonem Radcliffem.

Jak doskonale wiemy Szymon Kołecki również ma za sobą sukcesy olimpijskie. W 2000 roku w Sydney zdobył złoty medał na igrzyskach olimpijskich. Kilka lat później dopisał na swoje konto złoty medal olimpijski z igrzysk w Pekinie. W MMA walczy od 4 lat, a od  dwóch występuje w KSW, gdzie obecnie posiada passę trzech wygranych. Ma on na swoim koncie wygraną nad wspomnianym Damianem Janikowski, którego pokonał przez TKO w 2. rundzie na KSW 52. W ostatnim boju na KSW 58 wypunktował weterana Martina Zawadę.

Sprawdź!  [WIDEO] UFC Vegas 31 - wyniki ważenia. Mateusz Gamrot w limicie

Akop jaki by nie był, podejmuje się walk” – Damian Janikowski broni starcia Kołecki vs. Szostak

„Mam gdzieś co mówicie i jak piszecie. To normalne, że trzymam kciuki za Akopa, bo to mój kolega. Po drugie jesteśmy z jednego klubu. Wy komentujący jesteście słabi, nie macie jaj. Hejterzy. Pierd***icie tylko w Internecie. Kołecki biznesmen, wie jak zarobić kasę. Wygrywa walki, chwała mu za to. Taki kot sportowiec i wojownik, a ucieka od tematu rewanżu. Mniejsza o to. Akop jaki by nie był, podejmuje się walk. Trenuje mocno codziennie z najlepszymi w klubie pomimo wielu porażek i dyskryminacji. Ma jaja i też wie za co to robi. Mam nadzieję, że w końcu pokaże to co umie i nabije guza Szymonowi.” – napisał na Instagramie Damian Janikowski

Karta walk KSW 62:

Walka wieczoru:
93 kg/205 lb: Szymon Kołecki (9-1 , 8 KO) vs Akop Szostak (4-3, 3 KO)

Karta główna:
77,1 kg/170 lb: Andrzej Grzebyk (17-4, 10 KO, 3 Sub) vs Marius Žaromskis (23-9, 16 KO, 1 Sub)
77,1 kg/170 lb: Michał Michalski (9-4, 5 KO, 1 Sub) vs Adrian Bartosiński (10-0, 8 KO)
120,2 kg/265 lb: Tomasz Sarara (0-0) vs Vladimir Tok (0-1)
70,3 kg/155 lb: Artur Sowiński (21-12, 8 KO, 7 Sub) vs Sebastian Rajewski (10-6, 4 KO)
61,2 kg/135 lb: Paweł Polityło (6-2, 1 KO) vs Bruno Augusto dos Santos (9-2, 1 KO, 5 Sub)
61,2 kg/135 lb: Lemmy Krušič (20-7, 5 KO, 7 Sub) vs David Martinik (4-2, 1 KO, 2 Sub)

Sprawdź!  Jakub Wikłacz pokonał Patryka Surdyna na KSW 60. [WIDEO]

źródło: KSW, Instagram

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *