KSW

Wasilewski uważa, że Mamed nie zasługuje na miano wojownika! „To słowo jest zarezerwowane wyłącznie dla…”

Promotor Andrzej Wasilewski krytycznie wypowiedział się na temat Mameda Khalidova. Oddał mu szacunek, jednak uznał, że nie można go nazywać wojownikiem.

Khalidov to absolutna legenda KSW. W największej polskiej organizacji MMA walczy od 2007 roku. W KSW odniósł 19 zwycięstw, poniósł 4 porażki i dwukrotnie remisował. Po tytuł sięgał trzy razy. Najpierw w kategorii półciężkiej, następnie dwukrotnie w dywizji średniej.

Khalidov jest także bohaterem największych pojedynków w KSW. W 2015 roku w 31 sekund pokonał Michała Materlę. Do niedawna była to najdroższa walka zorganizowana przez polską federację. W 2017 roku zawalczył w main evencie gali, która odbyła się na stadionie narodowym. Pokonał wówczas Borysa Mańkowskiego.

W październiku 2020 roku powrócił na tron wagi średniej po tym, jak kopnięciem z wyskoku znokautował Scotta Askhama. Był to jeden z najpiękniejszych nokautów, jaki mogli zobaczyć kibice MMA. Natomiast w ostatnim starciu zmierzył się z 15-lat młodszym Roberto Soldiciem i jest to najdroższe zestawienie w historii KSW. Zawodnicy mieli zarobić ponad 2 miliony złotych.

Pojedynek cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Faworytem od początku był Soldić, który w drugiej rundzie trafił Mameda potężnym lewym. Khalidov padł znokautowany i utracił mistrzowski tytuł organizacji KSW.

Sprawdź!  Szef KSW o sztucznych dymach freakowych. Porównał je do prawdziwego trash talku: "To poszło w komiczną stronę"

Dla wielu kibiców i innych zawodników Mamed Khalidov to legenda polskiego MMA i wielki wojownik. Inne zdanie na ten temat ma Andrzej Wasilewski, który uważa, że fighter nie zasługuje na miano wojownika. Promotor twierdzi bowiem, że prawdziwi wojownicy chcą wielkich wyzwań i walki z najtrudniejszymi rywalami.

Natomiast Mamed nigdy nie wykorzystał swojej okazji walki dla UFC i swój najlepszy okres kariery spędził w KSW, gdzie miał status gwiazdy. Wielu kibiców często o tym wspomina, że Khalidov nie zdecydował się na walkę z najlepszymi na świecie.

Ja wiem? Prawdziwi wojownicy chcieli spróbować sił z najlepszymi. Mamed chyba wolał walki w Polsce – odpowiedział na wpis dziennikarza Piotra Jagiełło, który stwierdził, że Khalidov będzie synonimem wojownika przez kolejne pokolenia.

Szacunek pełny. Ale słowo wojownik w moim słowniku jest zarezerwowane wyłącznie dla tych, którzy nie chcą być mistrzem podwórka, tylko wygrać z całym światem. Marek Piotrowski top wspaniały zawodnik… ale tu? Mega fajny, mega widowiskowy zawodnik, który nigdy nie wygrał z nikim z topu – dodał.

Źródło: Twitter

Sprawdź!  Mariusz Pudzianowski zdradza dlaczego nie dojdzie do jego walki z "Górą" - "W biznesie nie ma sentymentów"

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.