KSW

(VIDEO) Martínek nie dał Stawowemu żadnych szans! Zdeklasował go na pełnym dystansie!

Podczas gali KSW 71 nie mogło zabraknąć pojedynku debiutujących w okrągłej klatce zawodników. W jednej z walk gali w Toruniu doszło do mocnego zderzenia w wadze ciężkiej, w którym Filip „Czołg” Stawowy zmierzył się z Michalem Martínkiem.

Filip Stawowy jest zawodnikiem wagi ciężkiej młodego pokolenia. Podczas lokalnej gali Slugfest, zadebiutował w zawodowym MMA przeciwko strongmanowi, Arturowi Walczakowi. Starcie było pełne emocji i zwrotów akcji, ale ostatecznie to Filip rozbił przeciwnika w drugiej rundzie boju. Kilka miesięcy później Stawowy dopisał do swojego rekordu drugą wygraną, ale w trzecie zawodowej walce po raz pierwszy musiał uznać wyższość przeciwnika.

Filip nie zraził się jednak przegraną i ruszył jak czołg przez świat mieszanych sztuk walki. Kolejne pięć pojedynków zakończyło się jego wygranymi przez nokaut i tylko jedna walka wyszła poza pierwszą rundę. Świetna seria wygranych zapewniała Stawowemu angaż do organizacji Babilon. Pod skrzydłami tej marki Filip stoczył pięć bojów, z których w czterech zwyciężył. W ostatniej walce Stawowy rozbił przed czasem Marcina Sianosa, a teraz zadebiutuje w KSW.

Michal Martínek jest o siedem lat starszy od Filipa Stawowego, ale do zawodowego świata MMA wkroczył tylko kilka miesięcy wcześniej od Polaka. Podobnie jak Filip w pierwszej walce, tak i Michal w debiucie pobił rywala w drugiej rundzie pojedynku. Kolejne konfrontacje przynosił dalsze zwycięstwa i tak, w niecałe dwa lata, Martínek zanotował siedem wygranych z rzędu.

Sprawdź!  Szef KSW o pseudonimie "kelner" i konflikcie z Oknińskim: "W ogóle się tego nie wstydzę. Będzie musiał za to odpowiedzieć"

Pasmo sukcesów zaprowadziło Michala do popularnego programu z cyklu Dana White’s Contender Series, który jest furtką do organizacji UFC. Niestety występ w USA zakończył się dla Czecha pierwszą przegraną w karierze. Po przygodzie w USA Martínek wrócił do organizacji Oktagon i odniósł w niej kolejne zwycięstwo. W roku 2020 związał się jednak z marką ACA, pod skrzydłami której stoczył kolejne trzy pojedynki.

RELACJA

Runda 1

Martinek trafił lekkim prawym prostym. Stawowy krąży chcąc ustawić Czecha na własną modłę. Zaatakował prawym, ale nie sięgnął głowy “Czarnobrodego”. “Czołg” szukał mocnego lewego sierpa, a zaraz doskoczył z serią ciosów. Martinek trafia pojedynczymi ciosami, a Stawowy szukał mocnego prawego sierpa. Kapitalnie wstrzelił się w ofensywę Michala Marintka i trafił go lewym hakiem. Filip dobrze podchodzi z atakiem, a rywal kąsa go prawym prostym. Ma ewidentny problem z wyczuciem dystansu Polak, Czech z łatwością schodzi mu z linii ciosu. Dobra kontra w wykonaniu Martinka, który trafił kilka Stawowego razy. Podszedł blisko “Polski Czołg” i trafił ponownie oponenta, który jednak uciekł mu z siatki.

Runda 2

Martinek znów kąsał w kontrze, Stawowy starał się agresywniej podejść do przeciwnika. Polak szuka ataków, jednak Czech cały czas mu bardzo dobrze ucieka. Michal Martinek coraz lepiej wygląda, mimo że korzysta tak naprawdę z dwóch rodzajów uderzeń. Stawowy zaczął trafiać lowkickami, które wytrącają Czecha. “Polski Czołg” wciąż szuka okrężnych ciosów, jednak to on obrywa uderzeniami w kontrze. Michal Martinek znakomicie kontruje lewym sierpem na nos. Stawowy również szuka lewego haka, ale ponownie obrywa. Próbował docisnąć Czecha do siatki, ale ten z łatwością odwraca go i ucieka. Filip Stawowy próbuje atakować, ale Martinek znakomicie kontruje go serią ciosów.

Sprawdź!  Trener Okniński dobitnie o Ziółkowskim! Mocne słowa o karierze zawodnika KSW [WIDEO]

Runda 3

Stawowy od razu stara się podkręcić tempo, podchodzi blisko z mocnymi ciosami na głowę “Czarnobrodego”. Ten z kolei wyczekuje rywala i wyprowadza mocny lewy prosty. Filip Stawowy szuka kolejnych szans, złapał w klincz Martinka, ale dosłownie tylko na sekundę. Michal Martinek kapitalnie porusza się po klatce, atakuje prostym, gdy tylko Polak podchodzi. Znakomity timing Czecha. Dobrze podszedł Stawowy i docisnął oponenta w klinczu na siatce. Rywal przechwycił i wyłączył jedną z rąk, Filip atakuje krótkimi prawymi.

Po jednogłośnej decyzji sędziów walkę zwyciężył Michal Martinek

Karta walk

Walka wieczoru:

Marian Ziółkowski (24-8-1, 1 N/C) vs. Sebastian Rajewski (12-6) – o pas wagi lekkiej

Karta główna:

Marcin Różalski vs. Errol Zimmerman – walka na zasadach K-1 w małych rękawicach

Borys Mańkowski (22-9-1) vs. Daniel Torres (13-5, 1 N/C)

Artur Szpilka (0-0) vs. Sergiej Radczenko (1-1)

Roman Szymański (15-6) vs. Valeriu Mircea (26-7-1)

Jakub Wikłacz (12-3-1) vs. Bruno Augusto dos Santos (10-3)

Sprawdź!  [WIDEO] Szymon Kołecki w świetnym stylu nokautuje Akopa Szostaka w walce wieczoru na KSW 62

Filip Stawowy (9-2) vs. Michal Martínek (9-3)

Donovan Desmae (15-8) vs. Artur Sowiński (22-13, 2 N/C)

Marc Doussis (7-1, 1 N/C) vs. Przemysław Dzwoniarek (3-1)

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.