UFC

Walka Gamrota ZACHWYCIŁA wszystkich! Świat MMA oczarowany starciem Gamrot vs. Tsarukyan!

Choć walka wieczoru UFC Vegas 57 nie zakończyła się przed czasem, to ciężko znaleźć osobę, która nie byłaby nią zachwycona! Mateusz Gamrot zwyciężył jednogłośną decyzją z Armanem Tsarukyanem i przedłużył swoją serię wygranych.

Obaj zawodnicy wygłaszali szumne zapowiedzi przed main eventem minionej gali UFC Vegas 57. Arman Tsarukyan twierdził, że zrobi z rywala przykład i zaatakuje największe nazwiska w kategorii lekkiej. Mateusz Gamrot z kolei deklarował, że zaserwuje 5 rund przemocy, choć jeśli będzie mógł, to skończy Ormianina przed czasem.

Okazało się, że bliżej było wersji Polaka. „Gamer” nie wszedł najlepiej w ten pojedynek i zdecydowanie przegrał dwie pierwsze odsłony na kartach punktowych. Tsarukyan mocno okopywał Kudowianina, celnie trafiał też pięściami. Swoich okazji szukał też w zapasach, jednak tam Gamrot nie odstępował mu ani na krok.

Ostatecznie to właśnie fenomenalne umiejętności grapplerskie Pola przeważyły na wyniku spotkania. Mateusz od trzeciej rundy trafiał mocniej i celniej, ale przede wszystkim kapitalnie wchodził w nogi przeciwnika. Gdy tylko mógł zajmował plecy Tsarukyana i bezlitośnie obijał jego uda. Do tego wszystkiego znakomicie do szczęki rywala dochodził prawy sierp „Gamera”. Ostatecznie o wszystkim zadecydowali sędziowie. Arbitrzy orzekli jednogłośną wygraną Mateusza Gamrota.

Sprawdź!  (VIDEO) Brandon Royval zwycięża po wyrównanej walce!

Reakcje świata MMA na walkę Gamrot vs. Tsarukyan

„Gamer” po walce zebrał osobiste gratulacje od byłego championa kategorii lekkiej, Khabiba Nurmagomedova. Polak na spółkę z Tsarukyanem dali niezwykłe widowisko, które zachwyciło cały świat MMA. Swoje uznanie wyraziło na Twitterze wielu obecnych, jak i byłych fighterów największej federacji MMA na świecie, jak np. Michael Chiesa, Urijah Faber, czy Derek Brunson.

– Ta walka jest prześwietna. O mój Boże.

Walka na wysokim poziomie. Cóż za pokaz.

Bardzo dobry main event. Nie znałem żadnego z tych gości przed walką, teraz znam ich obu. Świetna robota, panowie.

Ten main event to g***no na wysokim poziomie!

Niesamowita walka! Ci goście są inspirujący

To był zwariowany pokaz sztuuk walki

Źródło: Twitter

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.