UFC

Tak wyglądały karty punktowe po zwycięstwie Mateusza Gamrota! Polak był skazywany na porażkę!

Za nami wyczekiwana przez kibiców gala UFC Vegas 57. W main evencie wydarzenia do oktagonu powrócił Mateusz Gamrot, który odniósł bardzo ważne zwycięstwo.

Były mistrz KSW w największej organizacji MMA na świecie stoczył piąty pojedynek. Po przegranej z Guramem Kutateladze zaliczył świetną serię czterech zwycięstw. Przed czasem pokonał Scotta Holtzmana, Jeremy’ego Stephensa i Diego Ferreirę.

Po walce z Brazylijczykiem jako pierwszy Polak wszedł do rankingu top 15 kategorii lekkiej. Dzisiejszy pojedynek był przez wielu uznawany, jako największy test w karierze Mateusza Gamrota. Polak zmierzył się bowiem ze świetnie walczącym Arman Tsarukyanem.

Karty punktowe po wale Mateusza Gamrota

Pojedynek był bardzo wyrównany, a Gamrot potrzebował dwóch rund, żeby się rozkręcić. Rywal zwolnił w trzeciej odsłonie, ale obrotowym backfistem posłał Polaka na deski. Mogło się wydawać, że nokdaun był jednym z kluczowych momentów w tej walce, jednak nie w oczach sędziów.

Każdy z arbitrów tak samo wypunktował 5-rundowy main event gali UFC Vegas 57. Według sędziów Tsarukyan zwyciężył dwie pierwsze rundy. Natomiast wszystkie kolejne odsłony trafiły na konto Polaka. Finalnie „Gamer” wygrał 48-47.

Sprawdź!  Eksperci zachwyceni Mateuszem Gamrotem! "Patrzysz i wiesz, że wyląduje na samej górze"

Tak wyglądały karty punktowe po pełnym 5-rundowym dystansie:

Źródło: Twitter

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.